Menu
Kolding IF mod AC Amager Academy U17 Drenge Divisionen 2021/22 • Div
Metropolis Arena (kunst) 21-08-2021 Kl. 14.15
ude logo
Kolding IF
V
FC Helsingør - Kolding IF 14-08-2021 • kl. 15:15 3 - 4
5
0
20°
2,9m/s
0ml.
20:43Kl.
Leveret af
ude logo
AC Amager Academy
V
AC Amager Academy - Næstved 14-08-2021 • kl. 16:00 1 - 0
Tak til livescore-indberetter Senthu Ariyanayagam
'90 +5
Kamp slut
'85
Victor From
'78
Ind: Yasin Cetinturk
Ud: William Jørgensen
'78
Ind: Lasse Kidde Amstrup
Ud: Emil Collatz
'77
Christian Boyum Johansen
'67
Ind: Benjamin Yousefi Tabizi
Ud: Alexander Banda Sørensen
'67
Ind: Zilas Hughes Grandt
Ud: Mohamed Belmaillah
'67
Ind: Louie Norgreen
Ud: Semir Duracak
'67
Ind: Chance Bashende
Ud: Oskar Bjerre Lai Pedersen
'63
Benjamin Opanovic
Assist: Nicolai Bossen
'58
Clement Mutahi Bischoff
'57
Ind: Oliver Walther
Ud: Mudabar Qadir
'57
Ind: Ismail Elaoufi
Ud: Alexander Johansen
'54
Oskar Bjerre Lai Pedersen
'52
Elias Valentin Andersen
'52
Emil Collatz
Assist: Christian Boyum Johansen
'51
Ind: Danish Hussain
Ud: Rasmus Bruhn Hansen
'46
2. halvleg start
'45 +1
1. halvleg slut
'29
Elias Valentin Andersen
'22
Clement Mutahi Bischoff
'11
Rasmus Bruhn Hansen
'9
Nicolai Bossen
Assist: Oskar Bjerre Lai Pedersen
'2
Elias Valentin Andersen
'0
Kamp start

StillingU17 Drenge Divisionen 2021/22 • Div

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 HB Køge 27 21 2 4 66
2 SfB-Oure FA 26 15 3 8 51
3 Roskilde 25 16 1 8 50
4 B.93 26 16 0 10 48
5 FC Helsingør 26 14 4 8 47
6 AB 26 15 2 9 47
7 Hvidovre IF 26 13 4 9 45
8 AC Amager Academy 26 12 3 11 42
9 HIK 26 12 3 11 39
10 Viborg FF 26 10 5 11 38
11 Nykøbing FC 26 11 3 12 38
12 Næsby 26 11 1 14 34
13 Kolding IF 26 9 4 13 33
14 Hobro IK 26 6 4 16 24
15 Næstved 26 3 2 21 11
16 Slagelse B&I 26 3 1 22 11
Kommentarer
Kampgalleri
Kampe i RB
Maj 2022
25.
onsdag
18.00
RB 1906
livescore
-
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (11) Forår • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Bane 4
Karlslunde IF
Roskilde Idrætspark
Bane 4
25.
onsdag
19.00
Roskilde Boldklub
Rum 4
-
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (09) Forår • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Bane 4
Herstedøster IC
Rum 7
Roskilde Idrætspark
Bane 4
27.
fredag
11.00
RB 1906
Rum 7
-
Herrer
U11
U11 Drenge 1 8-mands (11) Forår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Bane 5
Brøndbyernes IF
Rum 5
Roskilde Idrætspark
Bane 5
27.
fredag
18.00
Roskilde Boldklub
Rum 8
-
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 6
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 2
RU
Rum 5
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 2
28.
lørdag
09.30
Roskilde Boldklub
Rum 3
-
Herrer
U12
U12 Drenge SU 8-mands (10) Forår • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Bane 5
Vallensbæk IF
Rum 6
Roskilde Idrætspark
Bane 5
28.
lørdag
10.00
RB 1906
Rum 8
-
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (11) Forår • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Bane 4
VG Fodbold
Rum 6
Roskilde Idrætspark
Bane 4
28.
lørdag
10.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (12) 2-Forårsserie 28/5 • Pulje 2, 2 baner
Roskilde Idrætspark
BK Friheden
Roskilde Idrætspark
28.
lørdag
11.15
Roskilde Boldklub
Rum 8
-
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 3 (09) Forår • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Bane 4
Tølløse BK
Rum 6
Roskilde Idrætspark
Bane 4
28.
lørdag
11.40
Roskilde Boldklub
-
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands (13) 1 - 28. maj • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
LSF
Roskilde Idrætspark
28.
lørdag
12.15
Roskilde
Rum 4
-
Herrer
U19
U19 Drenge Divisionen 2021/22 • Div
Roskilde Idrætspark
Bane 2
Hvidovre IF
Rum 5
Roskilde Idrætspark
Bane 2
28.
lørdag
14.45
Roskilde
Rum 3
-
Herrer
U17
U17 Drenge Divisionen 2021/22 • Div
Roskilde Idrætspark
Bane 2
Hvidovre IF
Rum 6
Roskilde Idrætspark
Bane 2
28.
lørdag
15.30
Roskilde Boldklub
Rum 8
-
Herrer
Senior
Serie 5 - Forår • Pulje 5
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 1
Vindinge IF
Rum 5
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 1
29.
søndag
10.00
Roskilde Boldklub
Rum 7
-
Herrer
U16
U16 Drenge 2 (06) Forår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Bane 2
Tune IF
Rum 6
Roskilde Idrætspark
Bane 2
29.
søndag
10.00
Roskilde Boldklub
Rum 3
-
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (10) Forår • Pulje 5
Roskilde Idrætspark
Bane 5
Køge BK
Rum 5
Roskilde Idrætspark
Bane 5
29.
søndag
14.00
FC Roskilde
Rum 1
-
Herrer
Senior
3. Division Oprykningsspil • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
Opvisningsbane
Dalum IF
Rum 8
Roskilde Idrætspark
Opvisningsbane
30.
mandag
19.00
Roskilde Boldklub
Rum 8
-
Herrer
Senior
Serie 5 - Forår • Pulje 5
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 1
Taastrup FC (1)
Rum 5
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 1
Juni 2022
1.
onsdag
18.00
Roskilde Boldklub
-
Kvinder
U11
U11 Piger 3 8-mands (11) Forår • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Føllenslev-Særslev IF
Roskilde Idrætspark