Menu
Klubnyt 03. juni kl. 14:04
RB inviterer til EM i klubhuset
Klubnyt
31. maj kl. 15:04 Roskilde Boldklub informerer - 2 stjerner
Klubnyt
20. maj kl. 11:24 Roskilde Boldklub inviterer til fodboldskole
Klubnyt
05. maj kl. 09:45 Roskilde Boldklub søger Rekrutteringansvarlig
Klubnyt
20. april kl. 07:31 Invitation til åben træning i Roskilde Boldklub hos U8
Ugens hjemmekampe
Juni 2021
15.
tirsdag
19.00
Roskilde Bk
livescore
4 - 0
Herrer
U16
U16 Drenge Reservehold Øst Forår (05) • P2
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 2
Slagelse B&I
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 2
19.
lørdag
09.25
RB 1906
Ingen Omklædning
-
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (13) 3 - 19. juni Medaljestævne • Pulje 6
Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
Bane 5 A
Karlslunde IF
Ingen Omklædning
Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
Bane 5 A
19.
lørdag
09.50
RB 1906 (2)
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 19. juni Medaljestævne • Pulje 16
Ballerup Idrætspark
BSF (3)
Ballerup Idrætspark
19.
lørdag
10.15
RB 1906 (2)
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 19. juni Medaljestævne • Pulje 16
Ballerup Idrætspark
Ejby IF 1968 (1)
Ballerup Idrætspark
19.
lørdag
10.15
RB 1906
Ingen Omklædning
-
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (13) 3 - 19. juni Medaljestævne • Pulje 6
Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
Bane 5 A
Køge BK
Ingen Omklædning
Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
Bane 5 A
19.
lørdag
10.50
RB 1906
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) 2 - 19. juni Medaljestævne • Pulje 2
Ringsted Stadion
Greve Fodbold (2)
Ringsted Stadion
19.
lørdag
11.15
RB 1906
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) 2 - 19. juni Medaljestævne • Pulje 2
Ringsted Stadion
Solrød FC (1)
Ringsted Stadion
19.
lørdag
12.00
Roskilde Boldklub
Ingen omklædning
-
Herrer
U11
U11 Drenge SU 8-mands (10) Forår • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Bane 5
Herfølge BK
Ingen omklædning
Roskilde Idrætspark
Bane 5
19.
lørdag
12.00
Roskilde Boldklub
Ingen omklædning
-
Herrer
U11
U11 Drenge 2 8-mands (10) Forår • Pulje 5
Roskilde Idrætspark
Bane 4
Svogerslev BK
Ingen omklædning
Roskilde Idrætspark
Bane 4
19.
lørdag
12.00
RB 1906
Ingen omklædning
-
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (10) Forår • Pulje 5
Roskilde Idrætspark
Bane 4
Såby Fodbold
Ingen omklædning
Roskilde Idrætspark
Bane 4
19.
lørdag
12.05
RB 1906 (1)
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 19. juni Medaljestævne • Pulje 17
Ballerup Idrætspark
Glostrup (5)
Ballerup Idrætspark
19.
lørdag
12.10
RB 1906
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) 3 - 19. juni Medaljestævne • Pulje 3
Borup Stadion
Køge BK
Borup Stadion
19.
lørdag
12.30
RB 1906 (1)
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 19. juni Medaljestævne • Pulje 17
Ballerup Idrætspark
BSF (2)
Ballerup Idrætspark
19.
lørdag
13.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) 2 - 19. juni Medaljestævne • Pulje 3
Ringsted Stadion
Solrød FC (2)
Ringsted Stadion
19.
lørdag
13.00
RB 1906
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) 3 - 19. juni Medaljestævne • Pulje 3
Borup Stadion
Borup IF Fodbold
Borup Stadion
19.
lørdag
13.20
RB 1906
-
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (13) 1 - 19. juni Medaljestævne • Pulje 3
Rundforbi Stadion
FC Rudersdal
Rundforbi Stadion
19.
lørdag
13.25
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) 2 - 19. juni Medaljestævne • Pulje 3
Ringsted Stadion
Ringsted IF (2)
Ringsted Stadion
19.
lørdag
14.00
Roskilde Boldklub
Rum 8
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2 11M (08) forår • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
Bane 2
Holbæk B&I
Rum 5
Roskilde Idrætspark
Bane 2
19.
lørdag
14.20
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 19. juni Medaljestævne • Pulje 18
Ballerup Idrætspark
Ejby IF 1968 (2)
Ballerup Idrætspark
19.
lørdag
14.20
RB 1906
-
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (13) 1 - 19. juni Medaljestævne • Pulje 3
Rundforbi Stadion
Lyngby Boldklub 1921
Rundforbi Stadion
19.
lørdag
14.45
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 19. juni Medaljestævne • Pulje 18
Ballerup Idrætspark
BSF (1)
Ballerup Idrætspark
19.
lørdag
15.30
Roskilde Boldklub
Ingen omklædning
HHT
Herrer
Senior
Serie 5 - Forår • Pulje 5
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 1
Kirke Hyllinge IF
Ingen omklædning
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 1
20.
søndag
10.00
RB 1906
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (11) 3-Forårsserie 20/6 • Pulje 2, 2 baner
Viby Idrætsanlæg
Viby IF
Viby Idrætsanlæg
20.
søndag
10.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (11) SU 1 20.juni • Pulje 1
Brøndby Stadion
Farum BK
Brøndby Stadion
20.
søndag
10.25
RB 1906 (2)
-
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (15) - 20. juni Medaljestævne • Pulje 7
Skibby Stadion
Skibby IK (1)
Skibby Stadion
20.
søndag
10.50
RB 1906
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (11) 3-Forårsserie 20/6 • Pulje 2, 2 baner
Viby Idrætsanlæg
Stenlille IF
Viby Idrætsanlæg
20.
søndag
11.15
RB 1906 (2)
-
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (15) - 20. juni Medaljestævne • Pulje 7
Skibby Stadion
Karlslunde IF (2)
Skibby Stadion
20.
søndag
12.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U17
SM FINALS U17 drenge 1 • Pulje 1
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Værløse BK
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
20.
søndag
12.35
RB 1906 (1)
-
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (15) - 20. juni Medaljestævne • Pulje 8
Skibby Stadion
Skibby IK (2)
Skibby Stadion
20.
søndag
13.25
RB 1906 (1)
-
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (15) - 20. juni Medaljestævne • Pulje 8
Skibby Stadion
Karlslunde IF (1)
Skibby Stadion
Ugens udekampe
Juni 2021
14.
mandag
17.30
Holbæk B&I
livescore
1 - 4
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (09) Forår • Pulje 5
Holbæk Sportsby
RB 1906
Holbæk Sportsby
16.
onsdag
19.00
Næstved
livescore
2 - 1
Herrer
U19
U19 Drenge Divisionen 2020/21 • Div
Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
Roskilde
Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
16.
onsdag
19.30
Køge BK
livescore
0 - 3
Herrer
U17
SM FINALS U17 drenge 1 • Pulje 1
Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
Bane 1 (Stadion)
Roskilde Boldklub
Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
Bane 1 (Stadion)
19.
lørdag
09.00
Greve Fodbold (5)
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 19. juni Medaljestævne • Pulje 16
Ballerup Idrætspark
RB 1906 (2)
Ballerup Idrætspark
19.
lørdag
09.50
Hundige BK
Ingen Omklædning
-
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (13) 3 - 19. juni Medaljestævne • Pulje 6
Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
Bane 5 A
RB 1906
Ingen Omklædning
Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
Bane 5 A
19.
lørdag
10.00
SBI/TGU
-
Herrer
U12
U12 Drenge 4 8-mands (09) Forår • Pulje 4
Svebølle Stadion
Roskilde Boldklub
Svebølle Stadion
19.
lørdag
10.00
Ringsted IF (1)
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) 2 - 19. juni Medaljestævne • Pulje 2
Ringsted Stadion
RB 1906
Ringsted Stadion
19.
lørdag
10.40
Glostrup (2)
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 19. juni Medaljestævne • Pulje 16
Ballerup Idrætspark
RB 1906 (2)
Ballerup Idrætspark
19.
lørdag
10.40
Taastrup FC
Ingen Omklædning
-
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (13) 3 - 19. juni Medaljestævne • Pulje 6
Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
Bane 5 A
RB 1906
Ingen Omklædning
Capelli Sport Stadion, Køge Idrætspark
Bane 5 A
19.
lørdag
11.15
Glostrup (1)
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 19. juni Medaljestævne • Pulje 17
Ballerup Idrætspark
RB 1906 (1)
Ballerup Idrætspark
19.
lørdag
11.40
KFUM BK, Roskilde (1)
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) 2 - 19. juni Medaljestævne • Pulje 2
Ringsted Stadion
RB 1906
Ringsted Stadion
19.
lørdag
12.00
B.93
-
Herrer
U19
U19 Drenge Divisionen 2020/21 • Div
Kunst, B93
Roskilde
Kunst, B93
19.
lørdag
12.00
Undløse-Søndersted FC
UHT
Herrer
Senior
Serie 6 - Forår • Pulje 4
Undløse Stadion
RB 1906
Undløse Stadion
19.
lørdag
12.10
Greve Fodbold (1)
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) 2 - 19. juni Medaljestævne • Pulje 3
Ringsted Stadion
Roskilde Boldklub
Ringsted Stadion
19.
lørdag
12.35
Gadstrup IF
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) 3 - 19. juni Medaljestævne • Pulje 3
Borup Stadion
RB 1906
Borup Stadion
19.
lørdag
12.55
Greve Fodbold (3)
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 19. juni Medaljestævne • Pulje 17
Ballerup Idrætspark
RB 1906 (1)
Ballerup Idrætspark
19.
lørdag
13.25
Såby/Hvalsø
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) 3 - 19. juni Medaljestævne • Pulje 3
Borup Stadion
RB 1906
Borup Stadion
19.
lørdag
13.30
VG fodbold
livescore
-
Herrer
Senior
Serie 2 • Pulje 3
Viby Idrætsanlæg Kunstgræs
Roskilde Boldklub
Viby Idrætsanlæg Kunstgræs
19.
lørdag
13.30
Glostrup (4)
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 19. juni Medaljestævne • Pulje 18
Ballerup Idrætspark
Roskilde Boldklub
Ballerup Idrætspark
19.
lørdag
13.50
Køge BK
-
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (13) 1 - 19. juni Medaljestævne • Pulje 3
Rundforbi Stadion
RB 1906
Rundforbi Stadion
19.
lørdag
13.50
KFUM BK, Roskilde (2)
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) 2 - 19. juni Medaljestævne • Pulje 3
Ringsted Stadion
Roskilde Boldklub
Ringsted Stadion
19.
lørdag
14.00
B.93
-
Herrer
U17
U17 Drenge Divisionen 2020/21 • Div
Kunst, B93
Roskilde
Kunst, B93
19.
lørdag
14.00
B93
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 2 (06) forår • Pulje 1
B 93 Svanemølleanlæg.
Roskilde Boldklub
B 93 Svanemølleanlæg.
19.
lørdag
14.00
B93
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2 (07) forår • Pulje 1
Kunst, B93
Roskilde Boldklub
Kunst, B93
19.
lørdag
14.00
Union
Omklædning 1
-
Herrer
Senior
Herre DS nedrykningsspil • Pulje 1
Kunst, Genforeningspladsen
Genforeningspladsen 11M
Roskilde Boldklub
Omklædning 3
Kunst, Genforeningspladsen
Genforeningspladsen 11M
19.
lørdag
15.10
Glostrup (3)
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 19. juni Medaljestævne • Pulje 18
Ballerup Idrætspark
Roskilde Boldklub
Ballerup Idrætspark
20.
søndag
10.45
Brøndbyernes IF (1)
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (11) SU 1 20.juni • Pulje 1
Brøndby Stadion
Roskilde Boldklub
Brøndby Stadion
20.
søndag
10.50
FS Hashøj
-
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (15) - 20. juni Medaljestævne • Pulje 7
Skibby Stadion
RB 1906 (2)
Skibby Stadion
20.
søndag
11.30
Lyngby Boldklub 1921 (1)
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (11) SU 1 20.juni • Pulje 1
Brøndby Stadion
Roskilde Boldklub
Brøndby Stadion
20.
søndag
11.40
Solrød FC (1)
-
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (15) - 20. juni Medaljestævne • Pulje 7
Skibby Stadion
RB 1906 (2)
Skibby Stadion
20.
søndag
13.00
Solrød FC (2)
-
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (15) - 20. juni Medaljestævne • Pulje 8
Skibby Stadion
RB 1906 (1)
Skibby Stadion
20.
søndag
13.50
Kirke Hyllinge IF
-
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (15) - 20. juni Medaljestævne • Pulje 8
Skibby Stadion
RB 1906 (1)
Skibby Stadion