Menu
Klubnyt 06. maj kl. 09:00
Mindeord for Poul Erik Markussen
Klubnyt
28. marts kl. 14:27 Roskilde Boldklub er igen stolt vært af Playmakers inspired by Disney
Klubnyt
02. marts kl. 11:15 Generalforsamling i RB
Nyheder 2021
05. juli kl. 07:06 Ekstraordinær Generalforsamling i RB
Nyheder 2021
22. juni kl. 11:55 RB DS spiller hjemmekamp
Ugens hjemmekampe
Maj 2022
23.
mandag
18.00
Roskilde Boldklub
livescore
2 - 2
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2 11M (09) forår • Pulje A
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 2
Holbæk B&I
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 2
23.
mandag
20.00
Roskilde Boldklub
5 - 1
Herrer
M+32
M+32 2 - 2022 • Pulje 2
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 1
Farum BK
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 1
25.
onsdag
18.00
RB 1906
livescore
-
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (11) Forår • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Bane 4
Karlslunde IF
Roskilde Idrætspark
Bane 4
25.
onsdag
19.00
Roskilde Boldklub
Rum 4
-
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (09) Forår • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Bane 4
Herstedøster IC
Rum 7
Roskilde Idrætspark
Bane 4
27.
fredag
11.00
RB 1906
Rum 7
-
Herrer
U11
U11 Drenge 1 8-mands (11) Forår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Bane 5
Brøndbyernes IF
Rum 5
Roskilde Idrætspark
Bane 5
27.
fredag
18.00
Roskilde Boldklub
Rum 8
-
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 6
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 2
RU
Rum 5
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 2
28.
lørdag
09.30
Roskilde Boldklub
Rum 3
-
Herrer
U12
U12 Drenge SU 8-mands (10) Forår • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Bane 5
Vallensbæk IF
Rum 6
Roskilde Idrætspark
Bane 5
28.
lørdag
10.00
RB 1906
Rum 8
-
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (11) Forår • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Bane 4
VG Fodbold
Rum 6
Roskilde Idrætspark
Bane 4
28.
lørdag
10.00
Roskilde Boldklub
-
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands(13) begynder- 28. maj • Pulje 2
Albertslund Stadion
5-mandsbane 5
Taastrup FC
Albertslund Stadion
5-mandsbane 5
28.
lørdag
10.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (12) 2-Forårsserie 28/5 • Pulje 2, 2 baner
Roskilde Idrætspark
BK Friheden
Roskilde Idrætspark
28.
lørdag
10.50
Roskilde Boldklub
-
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands(13) begynder- 28. maj • Pulje 2
Albertslund Stadion
5-mandsbane 4
Albertslund IF
Albertslund Stadion
5-mandsbane 4
28.
lørdag
11.15
Roskilde Boldklub
Rum 8
-
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 3 (09) Forår • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Bane 4
Tølløse BK
Rum 6
Roskilde Idrætspark
Bane 4
28.
lørdag
11.40
Roskilde Boldklub
-
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands (13) 1 - 28. maj • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
LSF
Roskilde Idrætspark
28.
lørdag
12.15
Roskilde
Rum 4
-
Herrer
U19
U19 Drenge Divisionen 2021/22 • Div
Roskilde Idrætspark
Bane 2
Hvidovre IF
Rum 5
Roskilde Idrætspark
Bane 2
28.
lørdag
14.45
Roskilde
Rum 3
-
Herrer
U17
U17 Drenge Divisionen 2021/22 • Div
Roskilde Idrætspark
Bane 2
Hvidovre IF
Rum 6
Roskilde Idrætspark
Bane 2
28.
lørdag
15.30
Roskilde Boldklub
Rum 8
-
Herrer
Senior
Serie 5 - Forår • Pulje 5
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 1
Vindinge IF
Rum 5
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 1
29.
søndag
10.00
Roskilde Boldklub
Rum 7
-
Herrer
U16
U16 Drenge 2 (06) Forår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Bane 2
Tune IF
Rum 6
Roskilde Idrætspark
Bane 2
29.
søndag
10.00
Roskilde Boldklub
Rum 3
-
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (10) Forår • Pulje 5
Roskilde Idrætspark
Bane 5
Køge BK
Rum 5
Roskilde Idrætspark
Bane 5
29.
søndag
14.00
FC Roskilde
Rum 1
-
Herrer
Senior
3. Division Oprykningsspil • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
Opvisningsbane
Dalum IF
Rum 8
Roskilde Idrætspark
Opvisningsbane
Ugens udekampe
Maj 2022
25.
onsdag
18.00
HIK
0 - 2
Herrer
U19
U19 Drenge Divisionen 2021/22 • Div
Gentofte Sportspark
K4 - Opvisningsbane - 11M
Roskilde
Gentofte Sportspark
K4 - Opvisningsbane - 11M
25.
onsdag
19.00
Næstved I.F.
livescore
-
Herrer
Senior
Sjællandsserien • Pulje 2
Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
Roskilde Boldklub
Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
25.
onsdag
19.00
Himmelev-Veddelev BK
2 - 3
Herrer
M+40
8-M+40 2 - Forår • Pulje 5
Himmelev Kunstgræsbane
Roskilde Boldklub
Himmelev Kunstgræsbane
25.
onsdag
20.00
HIK
livescore
-
Herrer
U17
U17 Drenge Divisionen 2021/22 • Div
Gentofte Sportspark
K4 - Opvisningsbane - 11M
Roskilde
Gentofte Sportspark
K4 - Opvisningsbane - 11M
26.
torsdag
14.00
Frem
-
Herrer
Senior
3. Division Oprykningsspil • Pulje 1
Valby IP, Stadion, kunst
Stadion
FC Roskilde
Valby IP, Stadion, kunst
Stadion
28.
lørdag
10.00
Albertslund IF
-
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands(13) begynder- 28. maj • Pulje 2
Albertslund Stadion
5-mandsbane 4
Roskilde Boldklub
Albertslund Stadion
5-mandsbane 4
28.
lørdag
10.25
LSF
-
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands (13) 1 - 28. maj • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
Roskilde Boldklub
Roskilde Idrætspark
28.
lørdag
10.25
Taastrup FC
-
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands(13) begynder- 28. maj • Pulje 2
Albertslund Stadion
5-mandsbane 5
Roskilde Boldklub
Albertslund Stadion
5-mandsbane 5
28.
lørdag
10.30
Solrød FC
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (12) 2-Forårsserie 28/5 • Pulje 2, 2 baner
Roskilde Idrætspark
Roskilde Boldklub
Roskilde Idrætspark
28.
lørdag
11.00
Albertslund IF
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (12) 2-Forårsserie 28/5 • Pulje 2, 2 baner
Roskilde Idrætspark
Roskilde Boldklub
Roskilde Idrætspark
29.
søndag
10.00
Brøndbyernes IF (2)
-
Herrer
U11
U11 Drenge SU 8-mands (11) Forår • Pulje 3
Brøndby Stadion
Roskilde Boldklub
Brøndby Stadion
29.
søndag
14.00
Holbæk B&I
-
Herrer
U17
U17 Drenge Øst 1 Forår (05) • Øst 1
Holbæk Sportsby
Roskilde Bk 2
Holbæk Sportsby