Menu
Klubnyt 16. august kl. 20:38
Så begynder træningen for de yngste spillere
Klubnyt
02. marts kl. 11:15 Generalforsamling i RB
Nyheder 2021
22. september kl. 20:16 Igen er Roskilde Boldklub vært af Playmakers inspired by Disney
Klubnyt
06. maj kl. 09:00 Mindeord for Poul Erik Markussen
Nyheder 2021
31. maj kl. 15:04 Roskilde Boldklub informerer - 2 stjerner
Ugens hjemmekampe
Oktober 2022
4.
tirsdag
19.30
Roskilde Boldklub (2)
livescore
2 - 2
Herrer
U17
U17 Drenge Øst 1 E 2022 (06) • P1
Roskilde Idrætspark
Holbæk B&I
Roskilde Idrætspark
5.
onsdag
17.15
Roskilde Boldklub
livescore
1 - 1
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (10) Efterår • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Bane 5
Karlslunde IF
Roskilde Idrætspark
Bane 5
5.
onsdag
18.00
RB 1906 ( Liga 2)
livescore
2 - 4
Herrer
U13
Ungdomspokalen U13 Drenge 8:8 (10) 22/23 • Pulje 1
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 2A
KB (Liga 1)
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 2A
5.
onsdag
18.00
Roskilde Boldklub
livescore
0 - 6
Herrer
U14
U14 Drenge 3 (09) Efterår • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Bane 1
Fløng-Hedehusene Fodbold
Roskilde Idrætspark
Bane 1
5.
onsdag
19.30
Roskilde Boldklub
livescore
4 - 3
Herrer
U19
U19 Drenge 2 (04-05) Efterår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Bane 1
IF Bytoften
Roskilde Idrætspark
Bane 1
6.
torsdag
17.00
Roskilde Boldklub
Rum 8
-
Kvinder
U12
U12 Piger 3 8-mands (11) Efterår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Bane 5
Albertslund IF
Rum 7
Roskilde Idrætspark
Bane 5
8.
lørdag
10.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (11) Efterår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
TGB
Roskilde Idrætspark
8.
lørdag
10.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (11) Efterår • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Dianalund IF
Roskilde Idrætspark
8.
lørdag
10.00
Roskilde Boldklub
-
Kvinder
U11
U11 Piger 3 8-mands (12) Efterår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Greve Fodbold
Roskilde Idrætspark
8.
lørdag
10.00
RB 1906
-
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (15) 2 - 8.oktober Medaljestævne • Pulje 3
Greve Idræts Center
Bane 5-8
Greve Fodbold (1)
Greve Idræts Center
Bane 5-8
8.
lørdag
10.00
RB 1906
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (14) 1 - 8.oktober Medaljestævne • Pulje 2
Brøndby Stadion
Roskilde Boldklub
Brøndby Stadion
8.
lørdag
10.40
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (15) begynder-8.oktober Medaljes • Pulje 2
Trælleruphallen
Holbæk B&I
Trælleruphallen
8.
lørdag
10.40
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (14) begynder-8.oktober Medaljes • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Vipperød BK
Roskilde Idrætspark
8.
lørdag
10.50
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (14) 1 - 8.oktober Medaljestævne • Pulje 2
Brøndby Stadion
Vallensbæk IF
Brøndby Stadion
8.
lørdag
11.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 6
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Vipperød BK
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
8.
lørdag
11.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (15) 2 - 8.oktober Medaljestævne • Pulje 2
Greve Idræts Center
Bane 5-3
Vallensbæk IF (1)
Greve Idræts Center
Bane 5-3
8.
lørdag
11.15
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (14) 1 - 8.oktober Medaljestævne • Pulje 2
Brøndby Stadion
Brøndbyernes IF
Brøndby Stadion
8.
lørdag
11.40
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (15) 2 - 8.oktober Medaljestævne • Pulje 2
Greve Idræts Center
Bane 5-6
Vallensbæk IF (2)
Greve Idræts Center
Bane 5-6
8.
lørdag
11.45
RB 1906
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (14) 1 - 8.oktober Medaljestævne • Pulje 2
Brøndby Stadion
Vallensbæk IF
Brøndby Stadion
8.
lørdag
12.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2 (09) efterår • Pulje A
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
AB
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
8.
lørdag
12.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands M (10) Efterår • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
FC Rudersdal
Roskilde Idrætspark
8.
lørdag
12.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (15) begynder-8.oktober Medaljes • Pulje 2
Trælleruphallen
Himmelev-Veddelev BK
Trælleruphallen
8.
lørdag
12.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (14) begynder-8.oktober Medaljes • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Nykøbing IF
Roskilde Idrætspark
8.
lørdag
12.20
RB 1906
-
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (15) 2 - 8.oktober Medaljestævne • Pulje 3
Greve Idræts Center
Bane 5-8
Himmelev-Veddelev BK (2)
Greve Idræts Center
Bane 5-8
8.
lørdag
14.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 2 (08) efterår • Pulje A
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
FC Helsingør
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
8.
lørdag
14.00
Roskilde Boldklub
-
Kvinder
U8
U8 piger 5-mands (15) beg- 8.oktober Medaljestævne • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
Roskilde Pigefodbold
Roskilde Idrætspark
9.
søndag
10.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2 8M (10) efterår • Pulje A
Roskilde Idrætspark
Næstved I.F.
Roskilde Idrætspark
9.
søndag
10.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U11
U11 Drenge SU 8-mands (12) Efterår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Holbæk B&I
Roskilde Idrætspark
9.
søndag
10.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (13) 2-Efterårsserie 9/10 • Pulje 2
Tølløse Stadion
Bane 5 C kvadraten
Hvalsø IF
Tølløse Stadion
Bane 5 C kvadraten
9.
søndag
10.25
RB 1906
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (13) 3-Efterårsserie 9/10 • Pulje 3
Brøndby Stadion
Brøndbyernes IF (2)
Brøndby Stadion
9.
søndag
10.40
Roskilde Boldklub
-
Kvinder
U10
U10 pige 5-mands (13) 2-Efterårsserie 9/10 • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
Køge BK
Roskilde Idrætspark
9.
søndag
11.15
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (13) 2-Efterårsserie 9/10 • Pulje 2
Tølløse Stadion
Bane 5 A kvadraten
Tuse IF
Tølløse Stadion
Bane 5 A kvadraten
9.
søndag
11.20
Roskilde Boldklub
-
Kvinder
U10
U10 pige 5-mands (13) 2-Efterårsserie 9/10 • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
B. 1973, Herlev
Roskilde Idrætspark
9.
søndag
11.30
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U12
U12 Drenge SU 8-mands (11) Efterår • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Taastrup FC
Roskilde Idrætspark
9.
søndag
12.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U19
U19 Drenge 1 (04-05) Efterår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
BK Avarta
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
9.
søndag
12.00
Roskilde Boldklub
-
Kvinder
U10
U10 pige 5-mands (13) 2-Efterårsserie 9/10 • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
Allerød Fodbold Klub (2)
Roskilde Idrætspark
9.
søndag
12.05
RB 1906
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (13) 3-Efterårsserie 9/10 • Pulje 3
Brøndby Stadion
Tune IF
Brøndby Stadion
9.
søndag
13.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (13) 3-Efterårsserie 9/10 • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Rebæk IF (1)
Roskilde Idrætspark
9.
søndag
14.40
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (13) 3-Efterårsserie 9/10 • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Rebæk IF (1)
Roskilde Idrætspark
9.
søndag
15.05
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (13) 3-Efterårsserie 9/10 • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Rebæk IF (2)
Roskilde Idrætspark
Ugens udekampe
Oktober 2022
3.
mandag
17.15
Taastrup FC
2 - 8
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (10) Efterår • Pulje 4
NyBolig Park
Roskilde Boldklub
NyBolig Park
3.
mandag
18.00
BSF
5 - 6
Herrer
U12
U12 Drenge 4 8-mands (11) Efterår • Pulje 6
Ballerup Idrætspark
Bane 13A - 8-mandsbane
Roskilde Boldklub
Ballerup Idrætspark
Bane 13A - 8-mandsbane
3.
mandag
19.00
Torslunde-Ishøj IF
5 - 1
Herrer
M+40
8-M+40 2 - Efterår • Pulje 5
Ishøj Idrætsplads
Roskilde Boldklub
Ishøj Idrætsplads
4.
tirsdag
17.30
FIF, Hillerød
0 - 1
Kvinder
U12
U12 Piger 3 8-mands (11) Efterår • Pulje 2
FIF-Stadion Kunstgræs
Roskilde Boldklub
FIF-Stadion Kunstgræs
5.
onsdag
19.00
FC Helsingør
livescore
3 - 5
Herrer
U19
U19 Drenge Divisionen 2022/23 • Div
Helsingør "Ny Stadion" OPV
Roskilde
Helsingør "Ny Stadion" OPV
5.
onsdag
19.00
Ejby IF Fodbold
1 - 2
Herrer
U14
U14 Drenge 8-mands 2 (09) Efterår • Pulje 4
Ejby Stadion
B | Kunstgræsbane [8m]
RB 1906
Ejby Stadion
B | Kunstgræsbane [8m]
6.
torsdag
18.30
Herfølge BK
-
Herrer
Senior
Sjællandsserien • Pulje 2
Herfølge Stadion Kunst
Roskilde Boldklub
Herfølge Stadion Kunst
8.
lørdag
10.00
Gevninge IF (1)
-
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (15) begynder-8.oktober Medaljes • Pulje 2
Trælleruphallen
Roskilde Boldklub
Trælleruphallen
8.
lørdag
10.00
RB 1906
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (14) 1 - 8.oktober Medaljestævne • Pulje 2
Brøndby Stadion
Roskilde Boldklub
Brøndby Stadion
8.
lørdag
10.00
T.G. 80 IF
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (14) begynder-8.oktober Medaljes • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Roskilde Boldklub
Roskilde Idrætspark
8.
lørdag
10.00
VG Fodbold
-
Herrer
U14
U14 Drenge 8-mands 2 (09) Efterår • Pulje 4
Viby Idrætsanlæg
RB 1906
Viby Idrætsanlæg
8.
lørdag
10.20
Greve Fodbold (2)
-
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (15) 2 - 8.oktober Medaljestævne • Pulje 2
Greve Idræts Center
Bane 5-3
Roskilde Boldklub
Greve Idræts Center
Bane 5-3
8.
lørdag
10.25
Greve Fodbold (1)
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (14) 1 - 8.oktober Medaljestævne • Pulje 2
Brøndby Stadion
RB 1906
Brøndby Stadion
8.
lørdag
10.40
Taastrup FC (2)
-
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (15) 2 - 8.oktober Medaljestævne • Pulje 3
Greve Idræts Center
Bane 5-8
RB 1906
Greve Idræts Center
Bane 5-8
8.
lørdag
10.50
Brøndbyernes IF
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (14) 1 - 8.oktober Medaljestævne • Pulje 2
Brøndby Stadion
RB 1906
Brøndby Stadion
8.
lørdag
11.20
Ringsted IF (1)
-
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (15) 2 - 8.oktober Medaljestævne • Pulje 3
Greve Idræts Center
Bane 5-8
RB 1906
Greve Idræts Center
Bane 5-8
8.
lørdag
11.20
Nykøbing IF
-
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (15) begynder-8.oktober Medaljes • Pulje 2
Trælleruphallen
Roskilde Boldklub
Trælleruphallen
8.
lørdag
11.20
Himmelev-Veddelev BK (2)
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (14) begynder-8.oktober Medaljes • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Roskilde Boldklub
Roskilde Idrætspark
8.
lørdag
11.45
Greve Fodbold (1)
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (14) 1 - 8.oktober Medaljestævne • Pulje 2
Brøndby Stadion
Roskilde Boldklub
Brøndby Stadion
8.
lørdag
12.00
Brøndbyernes IF
-
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (15) 2 - 8.oktober Medaljestævne • Pulje 2
Greve Idræts Center
Bane 5-6
Roskilde Boldklub
Greve Idræts Center
Bane 5-6
8.
lørdag
13.00
SfB-Oure FA
-
Herrer
U19
U19 Drenge Divisionen 2022/23 • Div
Fynske Bank Arena Høje Bøge
Roskilde
Fynske Bank Arena Høje Bøge
8.
lørdag
13.20
Ølstykke FC
-
Kvinder
U8
U8 piger 5-mands (15) beg- 8.oktober Medaljestævne • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
Roskilde Boldklub
Roskilde Idrætspark
8.
lørdag
14.00
FC Holte
HHT
Herrer
U19
U19 Drenge 2 (04-05) Efterår • Pulje 2
Rudegård Stadion
Roskilde Boldklub
Rudegård Stadion
8.
lørdag
14.00
Skive
-
Herrer
Senior
2. Division - Grundspil 2022/23 • Pulje 1
Hancock Arena (Skive)
FC Roskilde
Hancock Arena (Skive)
8.
lørdag
14.40
T.G. 80 IF
-
Kvinder
U8
U8 piger 5-mands (15) beg- 8.oktober Medaljestævne • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
Roskilde Boldklub
Roskilde Idrætspark
8.
lørdag
15.00
Greve Fodbold
-
Kvinder
U8
U8 piger 5-mands (15) beg- 8.oktober Medaljestævne • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
Roskilde Boldklub
Roskilde Idrætspark
8.
lørdag
15.30
SfB-Oure FA
-
Herrer
U17
U17 Drenge Divisionen 2022/23 • Div
Oure Idrætsskole
Roskilde
Oure Idrætsskole
9.
søndag
10.00
Greve Fodbold
-
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (12) Efterår • Pulje 4
Greve Idræts Center
Bane 8-4
RB 1906
Greve Idræts Center
Bane 8-4
9.
søndag
10.00
Hvalsø IF
-
Kvinder
U10
U10 pige 5-mands (13) 2-Efterårsserie 9/10 • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
Roskilde Boldklub
Roskilde Idrætspark
9.
søndag
10.25
Tølløse BK
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (13) 2-Efterårsserie 9/10 • Pulje 2
Tølløse Stadion
Bane 5 A+B Kvadraten
Roskilde Boldklub
Tølløse Stadion
Bane 5 A+B Kvadraten
9.
søndag
10.50
Karlslunde IF
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (13) 3-Efterårsserie 9/10 • Pulje 3
Brøndby Stadion
RB 1906
Brøndby Stadion
9.
søndag
11.30
Hørsholm-Usserød IK
Hørsholmhallen 3
-
Herrer
U17
U17 Drenge Øst 1 E 2022 (06) • P1
Hørsholm Idrætspark
Kunstbane 2
Roskilde Boldklub (2)
Hørsholmhallen 7
Hørsholm Idrætspark
Kunstbane 2
9.
søndag
11.40
BFC Lundegården (2)
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (13) 3-Efterårsserie 9/10 • Pulje 3
Brøndby Stadion
RB 1906
Brøndby Stadion
9.
søndag
12.05
VG Fodbold
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (13) 2-Efterårsserie 9/10 • Pulje 2
Tølløse Stadion
Bane 5 B kvadraten
Roskilde Boldklub
Tølløse Stadion
Bane 5 B kvadraten
9.
søndag
13.50
Glostrup
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (13) 3-Efterårsserie 9/10 • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Roskilde Boldklub
Roskilde Idrætspark