Menu

Webshop

image
I forbindelse med at RB 1906 og FC Roskilde har indgået samarbejde med Sport24 og PUMA, har vi nu fået vores egen webshop, hvor I kan handle træningstøj mv. til favorable priser.
Er godt sted for forældre, søskende og bedsteforældre at købe fødselsdagsgaver, julegaver mv. til de fodboldglade drenge.
Så støt både klubben og vores tøj leverandør ved at sprede budskabet om denne webshop
Sport24 ligger på Ro's Torv i Roskilde.
Klubnyt 06. maj kl. 09:00
Mindeord for Poul Erik Markussen
Klubnyt
28. marts kl. 14:27 Roskilde Boldklub er igen stolt vært af Playmakers inspired by Disney
Klubnyt
02. marts kl. 11:15 Generalforsamling i RB
Nyheder 2021
05. juli kl. 07:06 Ekstraordinær Generalforsamling i RB
Nyheder 2021
22. juni kl. 11:55 RB DS spiller hjemmekamp
Ugens hjemmekampe
Maj 2022
23.
mandag
18.00
Roskilde Boldklub
livescore
2 - 2
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2 11M (09) forår • Pulje A
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 2
Holbæk B&I
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 2
23.
mandag
20.00
Roskilde Boldklub
5 - 1
Herrer
M+32
M+32 2 - 2022 • Pulje 2
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 1
Farum BK
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 1
25.
onsdag
18.00
RB 1906
livescore
-
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (11) Forår • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Bane 4
Karlslunde IF
Roskilde Idrætspark
Bane 4
25.
onsdag
19.00
Roskilde Boldklub
6 - 1
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (09) Forår • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Bane 4
Herstedøster IC
Roskilde Idrætspark
Bane 4
27.
fredag
11.00
RB 1906
Rum 7
-
Herrer
U11
U11 Drenge 1 8-mands (11) Forår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Bane 5
Brøndbyernes IF
Rum 5
Roskilde Idrætspark
Bane 5
27.
fredag
18.00
Roskilde Boldklub
Rum 8
-
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 6
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 2
RU
Rum 5
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 2
28.
lørdag
09.30
Roskilde Boldklub
Rum 3
-
Herrer
U12
U12 Drenge SU 8-mands (10) Forår • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Bane 5
Vallensbæk IF
Rum 6
Roskilde Idrætspark
Bane 5
28.
lørdag
10.00
RB 1906
Rum 8
-
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (11) Forår • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Bane 4
VG Fodbold
Rum 6
Roskilde Idrætspark
Bane 4
28.
lørdag
10.00
Roskilde Boldklub
-
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands(13) begynder- 28. maj • Pulje 2
Albertslund Stadion
5-mandsbane 5
Taastrup FC
Albertslund Stadion
5-mandsbane 5
28.
lørdag
10.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (12) 2-Forårsserie 28/5 • Pulje 2, 2 baner
Roskilde Idrætspark
BK Friheden
Roskilde Idrætspark
28.
lørdag
10.50
Roskilde Boldklub
-
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands(13) begynder- 28. maj • Pulje 2
Albertslund Stadion
5-mandsbane 4
Albertslund IF
Albertslund Stadion
5-mandsbane 4
28.
lørdag
11.15
Roskilde Boldklub
Rum 8
-
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 3 (09) Forår • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Bane 4
Tølløse BK
Rum 6
Roskilde Idrætspark
Bane 4
28.
lørdag
11.40
Roskilde Boldklub
-
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands (13) 1 - 28. maj • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
LSF
Roskilde Idrætspark
28.
lørdag
12.15
Roskilde
Rum 4
-
Herrer
U19
U19 Drenge Divisionen 2021/22 • Div
Roskilde Idrætspark
Bane 2
Hvidovre IF
Rum 5
Roskilde Idrætspark
Bane 2
28.
lørdag
14.45
Roskilde
Rum 3
-
Herrer
U17
U17 Drenge Divisionen 2021/22 • Div
Roskilde Idrætspark
Bane 2
Hvidovre IF
Rum 6
Roskilde Idrætspark
Bane 2
28.
lørdag
15.30
Roskilde Boldklub
Rum 8
-
Herrer
Senior
Serie 5 - Forår • Pulje 5
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 1
Vindinge IF
Rum 5
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 1
29.
søndag
10.00
Roskilde Boldklub
Rum 7
-
Herrer
U16
U16 Drenge 2 (06) Forår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Bane 2
Tune IF
Rum 6
Roskilde Idrætspark
Bane 2
29.
søndag
10.00
Roskilde Boldklub
Rum 3
-
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (10) Forår • Pulje 5
Roskilde Idrætspark
Bane 5
Køge BK
Rum 5
Roskilde Idrætspark
Bane 5
29.
søndag
14.00
FC Roskilde
Rum 1
-
Herrer
Senior
3. Division Oprykningsspil • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
Opvisningsbane
Dalum IF
Rum 8
Roskilde Idrætspark
Opvisningsbane
Ugens udekampe
Maj 2022
25.
onsdag
18.00
HIK
0 - 2
Herrer
U19
U19 Drenge Divisionen 2021/22 • Div
Gentofte Sportspark
K4 - Opvisningsbane - 11M
Roskilde
Gentofte Sportspark
K4 - Opvisningsbane - 11M
25.
onsdag
19.00
Næstved I.F.
livescore
5 - 1
Herrer
Senior
Sjællandsserien • Pulje 2
Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
Roskilde Boldklub
Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
25.
onsdag
19.00
Himmelev-Veddelev BK
livescore
2 - 3
Herrer
M+40
8-M+40 2 - Forår • Pulje 5
Himmelev Kunstgræsbane
Roskilde Boldklub
Himmelev Kunstgræsbane
25.
onsdag
20.00
HIK
livescore
2 - 3
Herrer
U17
U17 Drenge Divisionen 2021/22 • Div
Gentofte Sportspark
K4 - Opvisningsbane - 11M
Roskilde
Gentofte Sportspark
K4 - Opvisningsbane - 11M
26.
torsdag
14.00
Frem
-
Herrer
Senior
3. Division Oprykningsspil • Pulje 1
Valby IP, Stadion, kunst
Stadion
FC Roskilde
Valby IP, Stadion, kunst
Stadion
28.
lørdag
10.00
Albertslund IF
-
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands(13) begynder- 28. maj • Pulje 2
Albertslund Stadion
5-mandsbane 4
Roskilde Boldklub
Albertslund Stadion
5-mandsbane 4
28.
lørdag
10.25
LSF
-
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands (13) 1 - 28. maj • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
Roskilde Boldklub
Roskilde Idrætspark
28.
lørdag
10.25
Taastrup FC
-
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands(13) begynder- 28. maj • Pulje 2
Albertslund Stadion
5-mandsbane 5
Roskilde Boldklub
Albertslund Stadion
5-mandsbane 5
28.
lørdag
10.30
Solrød FC
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (12) 2-Forårsserie 28/5 • Pulje 2, 2 baner
Roskilde Idrætspark
Roskilde Boldklub
Roskilde Idrætspark
28.
lørdag
11.00
Albertslund IF
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (12) 2-Forårsserie 28/5 • Pulje 2, 2 baner
Roskilde Idrætspark
Roskilde Boldklub
Roskilde Idrætspark
29.
søndag
10.00
Brøndbyernes IF (2)
-
Herrer
U11
U11 Drenge SU 8-mands (11) Forår • Pulje 3
Brøndby Stadion
Roskilde Boldklub
Brøndby Stadion
29.
søndag
14.00
Holbæk B&I
-
Herrer
U17
U17 Drenge Øst 1 Forår (05) • Øst 1
Holbæk Sportsby
Roskilde Bk 2
Holbæk Sportsby