Menu

Webshop

image
I forbindelse med at RB 1906 og FC Roskilde har indgået samarbejde med Sport24 og PUMA, har vi nu fået vores egen webshop, hvor I kan handle træningstøj mv. til favorable priser.
Er godt sted for forældre, søskende og bedsteforældre at købe fødselsdagsgaver, julegaver mv. til de fodboldglade drenge.
Så støt både klubben og vores tøj leverandør ved at sprede budskabet om denne webshop
Sport24 ligger på Ro's Torv i Roskilde.
Klubnyt 16. august kl. 20:38
Så begynder træningen for de yngste spillere
Klubnyt
02. marts kl. 11:15 Generalforsamling i RB
Nyheder 2021
22. september kl. 20:16 Igen er Roskilde Boldklub vært af Playmakers inspired by Disney
Klubnyt
06. maj kl. 09:00 Mindeord for Poul Erik Markussen
Nyheder 2021
31. maj kl. 15:04 Roskilde Boldklub informerer - 2 stjerner
Ugens hjemmekampe
Oktober 2022
4.
tirsdag
19.30
Roskilde Boldklub (2)
livescore
2 - 2
Herrer
U17
U17 Drenge Øst 1 E 2022 (06) • P1
Roskilde Idrætspark
Holbæk B&I
Roskilde Idrætspark
5.
onsdag
17.15
Roskilde Boldklub
livescore
1 - 1
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (10) Efterår • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Bane 5
Karlslunde IF
Roskilde Idrætspark
Bane 5
5.
onsdag
18.00
RB 1906 ( Liga 2)
livescore
2 - 4
Herrer
U13
Ungdomspokalen U13 Drenge 8:8 (10) 22/23 • Pulje 1
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 2A
KB (Liga 1)
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 2A
5.
onsdag
18.00
Roskilde Boldklub
livescore
0 - 6
Herrer
U14
U14 Drenge 3 (09) Efterår • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Bane 1
Fløng-Hedehusene Fodbold
Roskilde Idrætspark
Bane 1
5.
onsdag
19.30
Roskilde Boldklub
livescore
4 - 3
Herrer
U19
U19 Drenge 2 (04-05) Efterår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Bane 1
IF Bytoften
Roskilde Idrætspark
Bane 1
6.
torsdag
17.00
Roskilde Boldklub
Rum 8
-
Kvinder
U12
U12 Piger 3 8-mands (11) Efterår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Bane 5
Albertslund IF
Rum 7
Roskilde Idrætspark
Bane 5
8.
lørdag
10.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (11) Efterår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
TGB
Roskilde Idrætspark
8.
lørdag
10.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (11) Efterår • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Dianalund IF
Roskilde Idrætspark
8.
lørdag
10.00
Roskilde Boldklub
-
Kvinder
U11
U11 Piger 3 8-mands (12) Efterår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Greve Fodbold
Roskilde Idrætspark
8.
lørdag
10.00
RB 1906
-
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (15) 2 - 8.oktober Medaljestævne • Pulje 3
Greve Idræts Center
Bane 5-8
Greve Fodbold (1)
Greve Idræts Center
Bane 5-8
8.
lørdag
10.00
RB 1906
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (14) 1 - 8.oktober Medaljestævne • Pulje 2
Brøndby Stadion
Roskilde Boldklub
Brøndby Stadion
8.
lørdag
10.40
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (15) begynder-8.oktober Medaljes • Pulje 2
Trælleruphallen
Holbæk B&I
Trælleruphallen
8.
lørdag
10.40
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (14) begynder-8.oktober Medaljes • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Vipperød BK
Roskilde Idrætspark
8.
lørdag
10.50
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (14) 1 - 8.oktober Medaljestævne • Pulje 2
Brøndby Stadion
Vallensbæk IF
Brøndby Stadion
8.
lørdag
11.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 6
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Vipperød BK
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
8.
lørdag
11.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (15) 2 - 8.oktober Medaljestævne • Pulje 2
Greve Idræts Center
Bane 5-3
Vallensbæk IF (1)
Greve Idræts Center
Bane 5-3
8.
lørdag
11.15
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (14) 1 - 8.oktober Medaljestævne • Pulje 2
Brøndby Stadion
Brøndbyernes IF
Brøndby Stadion
8.
lørdag
11.40
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (15) 2 - 8.oktober Medaljestævne • Pulje 2
Greve Idræts Center
Bane 5-6
Vallensbæk IF (2)
Greve Idræts Center
Bane 5-6
8.
lørdag
11.45
RB 1906
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (14) 1 - 8.oktober Medaljestævne • Pulje 2
Brøndby Stadion
Vallensbæk IF
Brøndby Stadion
8.
lørdag
12.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2 (09) efterår • Pulje A
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
AB
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
8.
lørdag
12.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands M (10) Efterår • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
FC Rudersdal
Roskilde Idrætspark
8.
lørdag
12.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (15) begynder-8.oktober Medaljes • Pulje 2
Trælleruphallen
Himmelev-Veddelev BK
Trælleruphallen
8.
lørdag
12.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (14) begynder-8.oktober Medaljes • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Nykøbing IF
Roskilde Idrætspark
8.
lørdag
12.20
RB 1906
-
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (15) 2 - 8.oktober Medaljestævne • Pulje 3
Greve Idræts Center
Bane 5-8
Himmelev-Veddelev BK (2)
Greve Idræts Center
Bane 5-8
8.
lørdag
14.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 2 (08) efterår • Pulje A
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
FC Helsingør
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
8.
lørdag
14.00
Roskilde Boldklub
-
Kvinder
U8
U8 piger 5-mands (15) beg- 8.oktober Medaljestævne • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
Roskilde Pigefodbold
Roskilde Idrætspark
9.
søndag
10.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2 8M (10) efterår • Pulje A
Roskilde Idrætspark
Næstved I.F.
Roskilde Idrætspark
9.
søndag
10.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U11
U11 Drenge SU 8-mands (12) Efterår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Holbæk B&I
Roskilde Idrætspark
9.
søndag
10.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (13) 2-Efterårsserie 9/10 • Pulje 2
Tølløse Stadion
Bane 5 C kvadraten
Hvalsø IF
Tølløse Stadion
Bane 5 C kvadraten
9.
søndag
10.25
RB 1906
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (13) 3-Efterårsserie 9/10 • Pulje 3
Brøndby Stadion
Brøndbyernes IF (2)
Brøndby Stadion
9.
søndag
10.40
Roskilde Boldklub
-
Kvinder
U10
U10 pige 5-mands (13) 2-Efterårsserie 9/10 • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
Køge BK
Roskilde Idrætspark
9.
søndag
11.15
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (13) 2-Efterårsserie 9/10 • Pulje 2
Tølløse Stadion
Bane 5 A kvadraten
Tuse IF
Tølløse Stadion
Bane 5 A kvadraten
9.
søndag
11.20
Roskilde Boldklub
-
Kvinder
U10
U10 pige 5-mands (13) 2-Efterårsserie 9/10 • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
B. 1973, Herlev
Roskilde Idrætspark
9.
søndag
11.30
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U12
U12 Drenge SU 8-mands (11) Efterår • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Taastrup FC
Roskilde Idrætspark
9.
søndag
12.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U19
U19 Drenge 1 (04-05) Efterår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
BK Avarta
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
9.
søndag
12.00
Roskilde Boldklub
-
Kvinder
U10
U10 pige 5-mands (13) 2-Efterårsserie 9/10 • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
Allerød Fodbold Klub (2)
Roskilde Idrætspark
9.
søndag
12.05
RB 1906
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (13) 3-Efterårsserie 9/10 • Pulje 3
Brøndby Stadion
Tune IF
Brøndby Stadion
9.
søndag
13.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (13) 3-Efterårsserie 9/10 • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Rebæk IF (1)
Roskilde Idrætspark
9.
søndag
14.40
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (13) 3-Efterårsserie 9/10 • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Rebæk IF (1)
Roskilde Idrætspark
9.
søndag
15.05
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (13) 3-Efterårsserie 9/10 • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Rebæk IF (2)
Roskilde Idrætspark
Ugens udekampe
Oktober 2022
3.
mandag
17.15
Taastrup FC
2 - 8
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (10) Efterår • Pulje 4
NyBolig Park
Roskilde Boldklub
NyBolig Park
3.
mandag
18.00
BSF
5 - 6
Herrer
U12
U12 Drenge 4 8-mands (11) Efterår • Pulje 6
Ballerup Idrætspark
Bane 13A - 8-mandsbane
Roskilde Boldklub
Ballerup Idrætspark
Bane 13A - 8-mandsbane
3.
mandag
19.00
Torslunde-Ishøj IF
5 - 1
Herrer
M+40
8-M+40 2 - Efterår • Pulje 5
Ishøj Idrætsplads
Roskilde Boldklub
Ishøj Idrætsplads
4.
tirsdag
17.30
FIF, Hillerød
0 - 1
Kvinder
U12
U12 Piger 3 8-mands (11) Efterår • Pulje 2
FIF-Stadion Kunstgræs
Roskilde Boldklub
FIF-Stadion Kunstgræs
5.
onsdag
19.00
FC Helsingør
livescore
3 - 5
Herrer
U19
U19 Drenge Divisionen 2022/23 • Div
Helsingør "Ny Stadion" OPV
Roskilde
Helsingør "Ny Stadion" OPV
5.
onsdag
19.00
Ejby IF Fodbold
1 - 2
Herrer
U14
U14 Drenge 8-mands 2 (09) Efterår • Pulje 4
Ejby Stadion
B | Kunstgræsbane [8m]
RB 1906
Ejby Stadion
B | Kunstgræsbane [8m]
6.
torsdag
18.30
Herfølge BK
-
Herrer
Senior
Sjællandsserien • Pulje 2
Herfølge Stadion Kunst
Roskilde Boldklub
Herfølge Stadion Kunst
8.
lørdag
10.00
Gevninge IF (1)
-
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (15) begynder-8.oktober Medaljes • Pulje 2
Trælleruphallen
Roskilde Boldklub
Trælleruphallen
8.
lørdag
10.00
RB 1906
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (14) 1 - 8.oktober Medaljestævne • Pulje 2
Brøndby Stadion
Roskilde Boldklub
Brøndby Stadion
8.
lørdag
10.00
T.G. 80 IF
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (14) begynder-8.oktober Medaljes • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Roskilde Boldklub
Roskilde Idrætspark
8.
lørdag
10.00
VG Fodbold
-
Herrer
U14
U14 Drenge 8-mands 2 (09) Efterår • Pulje 4
Viby Idrætsanlæg
RB 1906
Viby Idrætsanlæg
8.
lørdag
10.20
Greve Fodbold (2)
-
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (15) 2 - 8.oktober Medaljestævne • Pulje 2
Greve Idræts Center
Bane 5-3
Roskilde Boldklub
Greve Idræts Center
Bane 5-3
8.
lørdag
10.25
Greve Fodbold (1)
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (14) 1 - 8.oktober Medaljestævne • Pulje 2
Brøndby Stadion
RB 1906
Brøndby Stadion
8.
lørdag
10.40
Taastrup FC (2)
-
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (15) 2 - 8.oktober Medaljestævne • Pulje 3
Greve Idræts Center
Bane 5-8
RB 1906
Greve Idræts Center
Bane 5-8
8.
lørdag
10.50
Brøndbyernes IF
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (14) 1 - 8.oktober Medaljestævne • Pulje 2
Brøndby Stadion
RB 1906
Brøndby Stadion
8.
lørdag
11.20
Ringsted IF (1)
-
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (15) 2 - 8.oktober Medaljestævne • Pulje 3
Greve Idræts Center
Bane 5-8
RB 1906
Greve Idræts Center
Bane 5-8
8.
lørdag
11.20
Nykøbing IF
-
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (15) begynder-8.oktober Medaljes • Pulje 2
Trælleruphallen
Roskilde Boldklub
Trælleruphallen
8.
lørdag
11.20
Himmelev-Veddelev BK (2)
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (14) begynder-8.oktober Medaljes • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Roskilde Boldklub
Roskilde Idrætspark
8.
lørdag
11.45
Greve Fodbold (1)
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (14) 1 - 8.oktober Medaljestævne • Pulje 2
Brøndby Stadion
Roskilde Boldklub
Brøndby Stadion
8.
lørdag
12.00
Brøndbyernes IF
-
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (15) 2 - 8.oktober Medaljestævne • Pulje 2
Greve Idræts Center
Bane 5-6
Roskilde Boldklub
Greve Idræts Center
Bane 5-6
8.
lørdag
13.00
SfB-Oure FA
-
Herrer
U19
U19 Drenge Divisionen 2022/23 • Div
Fynske Bank Arena Høje Bøge
Roskilde
Fynske Bank Arena Høje Bøge
8.
lørdag
13.20
Ølstykke FC
-
Kvinder
U8
U8 piger 5-mands (15) beg- 8.oktober Medaljestævne • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
Roskilde Boldklub
Roskilde Idrætspark
8.
lørdag
14.00
FC Holte
HHT
Herrer
U19
U19 Drenge 2 (04-05) Efterår • Pulje 2
Rudegård Stadion
Roskilde Boldklub
Rudegård Stadion
8.
lørdag
14.00
Skive
-
Herrer
Senior
2. Division - Grundspil 2022/23 • Pulje 1
Hancock Arena (Skive)
FC Roskilde
Hancock Arena (Skive)
8.
lørdag
14.40
T.G. 80 IF
-
Kvinder
U8
U8 piger 5-mands (15) beg- 8.oktober Medaljestævne • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
Roskilde Boldklub
Roskilde Idrætspark
8.
lørdag
15.00
Greve Fodbold
-
Kvinder
U8
U8 piger 5-mands (15) beg- 8.oktober Medaljestævne • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
Roskilde Boldklub
Roskilde Idrætspark
8.
lørdag
15.30
SfB-Oure FA
-
Herrer
U17
U17 Drenge Divisionen 2022/23 • Div
Oure Idrætsskole
Roskilde
Oure Idrætsskole
9.
søndag
10.00
Greve Fodbold
-
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (12) Efterår • Pulje 4
Greve Idræts Center
Bane 8-4
RB 1906
Greve Idræts Center
Bane 8-4
9.
søndag
10.00
Hvalsø IF
-
Kvinder
U10
U10 pige 5-mands (13) 2-Efterårsserie 9/10 • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
Roskilde Boldklub
Roskilde Idrætspark
9.
søndag
10.25
Tølløse BK
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (13) 2-Efterårsserie 9/10 • Pulje 2
Tølløse Stadion
Bane 5 A+B Kvadraten
Roskilde Boldklub
Tølløse Stadion
Bane 5 A+B Kvadraten
9.
søndag
10.50
Karlslunde IF
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (13) 3-Efterårsserie 9/10 • Pulje 3
Brøndby Stadion
RB 1906
Brøndby Stadion
9.
søndag
11.30
Hørsholm-Usserød IK
Hørsholmhallen 3
-
Herrer
U17
U17 Drenge Øst 1 E 2022 (06) • P1
Hørsholm Idrætspark
Kunstbane 2
Roskilde Boldklub (2)
Hørsholmhallen 7
Hørsholm Idrætspark
Kunstbane 2
9.
søndag
11.40
BFC Lundegården (2)
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (13) 3-Efterårsserie 9/10 • Pulje 3
Brøndby Stadion
RB 1906
Brøndby Stadion
9.
søndag
12.05
VG Fodbold
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (13) 2-Efterårsserie 9/10 • Pulje 2
Tølløse Stadion
Bane 5 B kvadraten
Roskilde Boldklub
Tølløse Stadion
Bane 5 B kvadraten
9.
søndag
13.50
Glostrup
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (13) 3-Efterårsserie 9/10 • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Roskilde Boldklub
Roskilde Idrætspark