Menu
Slagelse B&I mod Næsby U17 Drenge Divisionen 2021/22 • Div
Slagelse Stadion 15-08-2021 Kl. 14.45
ude logo
Slagelse B&I
3
3
21°
5,7m/s
0ml.
20:49Kl.
Leveret af
ude logo
Næsby
Tak til livescore-indberetter Noah Littrup Hansen
'90 +6
Kamp slut
'88
Marcus Thagesen
Assist: Emil Qualmann Kristensen
'87
Ind: Noah Barholt Rasmussen
Ud: Mikkel Jensen
'87
Ind: Jacob Grøn Mejsner
Ud: Nicolai Lundgreen Kramer
'77
Dijanis Dudic
Assist: Théo Hansen
'74
Ind: Emil Qualmann Kristensen
Ud: Simon Jørgensen
'74
Ind: William Mose Poulsen
Ud: Rasmus Kristian Thorsen
'69
Ind: Daniel Edvardsen
Ud: Noah Jakobsen
'65
Marcus Thagesen
'62
Ind: Mikkel Jensen
Ud: Jeppe Toft
'62
Ind: Kemal Cicek
Ud: Arda Mikail Gürel
'58
Ind: Dijanis Dudic
Ud: Julius Hannibal Jensen
'58
Ind: Philip Hallundbæk
Ud: Kasper Hørslev
'46
2. halvleg start
'45
1. halvleg slut
'44
Jeppe Toft
Assist: Philip Persson Stone
'33
Noah Jakobsen
Assist: Arda Mikail Gürel
'16
Noah Jakobsen
Assist: Jeppe Toft
'0
Marcus Thagesen
'0
Nedim Muftic
'0
Lukas Alek Kosoric Hall
'0
Philip Persson Stone
'0
Théo Hansen
'0
Jacob Grøn Mejsner
'0
Dijanis Dudic
'0
Noah Barholt Rasmussen
'0
Hjalte Hemmingsen
'0
Mathias Jørgensen
'0
Lauritz Dauerhøj
'0
Casper Jensen
'0
Kamp start

StillingU17 Drenge Divisionen 2021/22 • Div

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 HB Køge 27 21 2 4 66
2 Roskilde 26 17 1 8 53
3 SfB-Oure FA 26 15 3 8 51
4 B.93 26 16 0 10 48
5 FC Helsingør 26 14 4 8 47
6 AB 26 15 2 9 47
7 Hvidovre IF 26 13 4 9 45
8 AC Amager Academy 26 12 3 11 42
9 HIK 27 12 3 12 39
10 Viborg FF 26 10 5 11 38
11 Nykøbing FC 26 11 3 12 38
12 Næsby 26 11 1 14 34
13 Kolding IF 26 9 4 13 33
14 Hobro IK 26 6 4 16 24
15 Næstved 26 3 2 21 11
16 Slagelse B&I 26 3 1 22 11
Kommentarer
Kampgalleri
Kampe i RB
Maj 2022
25.
onsdag
18.00
RB 1906
livescore
-
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (11) Forår • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Bane 4
Karlslunde IF
Roskilde Idrætspark
Bane 4
25.
onsdag
19.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (09) Forår • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Bane 4
Herstedøster IC
Roskilde Idrætspark
Bane 4
27.
fredag
11.00
RB 1906
Rum 7
-
Herrer
U11
U11 Drenge 1 8-mands (11) Forår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Bane 5
Brøndbyernes IF
Rum 5
Roskilde Idrætspark
Bane 5
27.
fredag
18.00
Roskilde Boldklub
Rum 8
-
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 6
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 2
RU
Rum 5
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 2
28.
lørdag
09.30
Roskilde Boldklub
Rum 3
-
Herrer
U12
U12 Drenge SU 8-mands (10) Forår • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Bane 5
Vallensbæk IF
Rum 6
Roskilde Idrætspark
Bane 5
28.
lørdag
10.00
RB 1906
Rum 8
-
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (11) Forår • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Bane 4
VG Fodbold
Rum 6
Roskilde Idrætspark
Bane 4
28.
lørdag
10.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (12) 2-Forårsserie 28/5 • Pulje 2, 2 baner
Roskilde Idrætspark
BK Friheden
Roskilde Idrætspark
28.
lørdag
11.15
Roskilde Boldklub
Rum 8
-
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 3 (09) Forår • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Bane 4
Tølløse BK
Rum 6
Roskilde Idrætspark
Bane 4
28.
lørdag
11.40
Roskilde Boldklub
-
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands (13) 1 - 28. maj • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
LSF
Roskilde Idrætspark
28.
lørdag
12.15
Roskilde
Rum 4
-
Herrer
U19
U19 Drenge Divisionen 2021/22 • Div
Roskilde Idrætspark
Bane 2
Hvidovre IF
Rum 5
Roskilde Idrætspark
Bane 2
28.
lørdag
14.45
Roskilde
Rum 3
-
Herrer
U17
U17 Drenge Divisionen 2021/22 • Div
Roskilde Idrætspark
Bane 2
Hvidovre IF
Rum 6
Roskilde Idrætspark
Bane 2
28.
lørdag
15.30
Roskilde Boldklub
Rum 8
-
Herrer
Senior
Serie 5 - Forår • Pulje 5
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 1
Vindinge IF
Rum 5
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 1
29.
søndag
10.00
Roskilde Boldklub
Rum 7
-
Herrer
U16
U16 Drenge 2 (06) Forår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Bane 2
Tune IF
Rum 6
Roskilde Idrætspark
Bane 2
29.
søndag
10.00
Roskilde Boldklub
Rum 3
-
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (10) Forår • Pulje 5
Roskilde Idrætspark
Bane 5
Køge BK
Rum 5
Roskilde Idrætspark
Bane 5
29.
søndag
14.00
FC Roskilde
Rum 1
-
Herrer
Senior
3. Division Oprykningsspil • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
Opvisningsbane
Dalum IF
Rum 8
Roskilde Idrætspark
Opvisningsbane
30.
mandag
19.00
Roskilde Boldklub
Rum 8
-
Herrer
Senior
Serie 5 - Forår • Pulje 5
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 1
Taastrup FC (1)
Rum 5
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 1
Juni 2022
1.
onsdag
18.00
Roskilde Boldklub
-
Kvinder
U11
U11 Piger 3 8-mands (11) Forår • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Føllenslev-Særslev IF
Roskilde Idrætspark