Menu
Young Boys FD mod Dalum IF 3. Division 2021/22 • Pulje 1
JYSK Park (kunstgræs) 18-08-2021 Kl. 19.00
ude logo
Young Boys FD
T
Young Boys FD - Vanløse 14-08-2021 • kl. 14:00 0 - 1
T
Slagelse B&I - Young Boys FD 07-08-2021 • kl. 15:00 3 - 1
0
0
16°
7,9m/s
0ml.
20:52Kl.
Leveret af
ude logo
Dalum IF
V
Dalum IF - VSK Århus 14-08-2021 • kl. 13:00 2 - 0
V
IF Lyseng - Dalum IF 07-08-2021 • kl. 13:15 3 - 4
'94
Kamp slut
'90
Ind: Diyar Hamza Ali
Ud: August Nielsen
'90
Jonas Graversen
'88
Joshua Lewis Hazell
'82
Ind: Stefan Stojilkovic
Ud: Christoffer Petersen
'82
Ind: Jonas Graversen
Ud: Marc Gangia
'77
Ind: Joakim Grosen
Ud: Mikkel Eriksen
'72
Ind: Anton Stage Nielsen
Ud: Kasper Søby Mikkelsen
'43
Ind: Lasse Seistrup Clausen
Ud: Kristian Weber
'43
Ind: Nicolai Skøtt
Ud: Frederik Humlegaard
'43
Ind: Kristian Pedersen
Ud: Mads Raben

Stilling3. Division 2021/22 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 FC Roskilde 22 13 8 1 47
2 Frem 22 11 8 3 41
3 VSK Århus 22 10 7 5 37
4 Næsby BK 22 9 7 6 34
5 IF Lyseng 22 9 4 9 31
6 Dalum IF 22 7 9 6 30
7 Young Boys FD 22 8 5 9 29
8 Vanløse 22 8 4 10 28
9 KFUM, Roskilde 22 6 7 9 25
10 Karlslunde IF 22 7 4 11 25
11 Slagelse B&I 22 6 6 10 24
12 Herlev IF 22 3 1 18 10
Kommentarer
Kampgalleri
Kampe i RB
Maj 2022
25.
onsdag
18.00
RB 1906
livescore
-
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (11) Forår • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Bane 4
Karlslunde IF
Roskilde Idrætspark
Bane 4
25.
onsdag
19.00
Roskilde Boldklub
6 - 1
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (09) Forår • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Bane 4
Herstedøster IC
Roskilde Idrætspark
Bane 4
27.
fredag
11.00
RB 1906
Rum 7
-
Herrer
U11
U11 Drenge 1 8-mands (11) Forår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Bane 5
Brøndbyernes IF
Rum 5
Roskilde Idrætspark
Bane 5
27.
fredag
18.00
Roskilde Boldklub
Rum 8
-
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 6
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 2
RU
Rum 5
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 2
28.
lørdag
09.30
Roskilde Boldklub
Rum 3
-
Herrer
U12
U12 Drenge SU 8-mands (10) Forår • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Bane 5
Vallensbæk IF
Rum 6
Roskilde Idrætspark
Bane 5
28.
lørdag
10.00
RB 1906
Rum 8
-
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (11) Forår • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Bane 4
VG Fodbold
Rum 6
Roskilde Idrætspark
Bane 4
28.
lørdag
10.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (12) 2-Forårsserie 28/5 • Pulje 2, 2 baner
Roskilde Idrætspark
BK Friheden
Roskilde Idrætspark
28.
lørdag
11.15
Roskilde Boldklub
Rum 8
-
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 3 (09) Forår • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Bane 4
Tølløse BK
Rum 6
Roskilde Idrætspark
Bane 4
28.
lørdag
11.40
Roskilde Boldklub
-
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands (13) 1 - 28. maj • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
LSF
Roskilde Idrætspark
28.
lørdag
12.15
Roskilde
Rum 4
-
Herrer
U19
U19 Drenge Divisionen 2021/22 • Div
Roskilde Idrætspark
Bane 2
Hvidovre IF
Rum 5
Roskilde Idrætspark
Bane 2
28.
lørdag
14.45
Roskilde
Rum 3
-
Herrer
U17
U17 Drenge Divisionen 2021/22 • Div
Roskilde Idrætspark
Bane 2
Hvidovre IF
Rum 6
Roskilde Idrætspark
Bane 2
28.
lørdag
15.30
Roskilde Boldklub
Rum 8
-
Herrer
Senior
Serie 5 - Forår • Pulje 5
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 1
Vindinge IF
Rum 5
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 1
29.
søndag
10.00
Roskilde Boldklub
Rum 7
-
Herrer
U16
U16 Drenge 2 (06) Forår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Bane 2
Tune IF
Rum 6
Roskilde Idrætspark
Bane 2
29.
søndag
10.00
Roskilde Boldklub
Rum 3
-
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (10) Forår • Pulje 5
Roskilde Idrætspark
Bane 5
Køge BK
Rum 5
Roskilde Idrætspark
Bane 5
29.
søndag
14.00
FC Roskilde
Rum 1
-
Herrer
Senior
3. Division Oprykningsspil • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
Opvisningsbane
Dalum IF
Rum 8
Roskilde Idrætspark
Opvisningsbane
30.
mandag
19.00
Roskilde Boldklub
Rum 8
-
Herrer
Senior
Serie 5 - Forår • Pulje 5
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 1
Taastrup FC (1)
Rum 5
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 1
Juni 2022
1.
onsdag
18.00
Roskilde Boldklub
-
Kvinder
U11
U11 Piger 3 8-mands (11) Forår • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Føllenslev-Særslev IF
Roskilde Idrætspark