Menu
FC Roskilde mod AB 2. Division - Grundspil 2022/23 • Pulje 1
Roskilde Idrætspark 06-08-2022 Kl. 14.00
ude logo
FC Roskilde
3
0
19°
5,7m/s
0ml.
21:07Kl.
Leveret af
ude logo
AB
'93
Kamp slut
'91
Ind: Mads Skøtt
Ud: Mathias Minik Schandorff Christensen
'87
Ind: Selim Baskaya
Ud: Monday Bassey Etim
'84
Alessio Alicino
'83
Ind: Christian Espensen Troelsen
Ud: Frederik Ellegaard Christensen
'80
Christoffer Thrane
'71
Monday Bassey Etim
'69
Valdemar Schousboe
'69
Ind: Gustav Hansen
Ud: Mican Atici
'62
Ind: Andreas Maarup
Ud: Ronny Larsen
'62
Ind: Lauge Frederik Persson
Ud: Andreas Chabert Christiansen
'62
Ind: Lucas Helmer Martinsen
Ud: Malte Karoli
'39
Ind: Emil Mygind Jensen
Ud: Oliver Buksted Angus
'39
Ind: Alessio Alicino
Ud: Lucas H. Koch
'6
Valdemar Schousboe
'2
Andreas Probst Hermansen
'0
Kamp start

Stilling2. Division - Grundspil 2022/23 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Aarhus Fremad 16 11 3 2 36
2 Esbjerg fB 16 11 3 2 36
3 AB 16 11 2 3 35
4 B.93 16 11 2 3 35
5 Kolding IF 15 8 4 3 28
6 Skive 16 5 6 5 21
7 FC Roskilde 16 5 5 6 20
8 Thisted FC 16 5 3 8 18
9 Brabrand 16 4 3 9 15
10 HIK 15 4 2 9 14
11 Frem 16 1 5 10 8
12 Jammerbugt FC 16 0 0 16 0
Kommentarer
Kampgalleri
Kampe i RB
December 2022
10.
lørdag
12.00
Roskilde Boldklub
Rum 3
-
Herrer
U16
Træningskamp U16 Drenge Øst • Pulje 1
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 2
Udehold
Rum 6
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 2
10.
lørdag
12.00
Roskilde Boldklub
Rum 8
-
Herrer
U15
Træningskamp U15 Drenge Liga 1 - 2x 40 min. • Pulje 1
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 1
Holbæk B&I
Rum 5
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 1
11.
søndag
09.00
Roskilde Boldklub
Rum 3
-
Kvinder
U10
U10 Piger 2 (13) 5M Stævne VinterBOLD 45-47-49 • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Bane 2A
FC Lejre
Rum 4
Roskilde Idrætspark
Bane 2A
11.
søndag
09.30
RB 1906
-
Herrer
U9
U9 Drenge 1 (14) 5M Stævne VinterBOLD 45-47-49 • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Fløng-Hedehusene Fodbold
Roskilde Idrætspark
11.
søndag
10.00
RB 1906
-
Herrer
U9
U9 Drenge 1 (14) 5M Stævne VinterBOLD 45-47-49 • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
BK Avarta
Roskilde Idrætspark
11.
søndag
10.00
Roskilde Boldklub
-
Kvinder
U10
U10 Piger 2 (13) 5M Stævne VinterBOLD 45-47-49 • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
BSF (2)
Roskilde Idrætspark
11.
søndag
14.00
RB 1906
Rum 8
-
Herrer
U19
U19 Drenge 1-2 (04-05) VinterBOLD • Pulje 6
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 1
Bramsnæs FB
Rum 6
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 1
15.
torsdag
20.30
Roskilde Boldklub
-
Herrer
M+32
M+32 1 VinterBOLD • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
BK Friheden
Roskilde Idrætspark