Menu
Nykøbing FC mod HIK U17 Drenge Divisionen 2021/22 • Div
NFC Anlæg Syd 16-10-2021 Kl. 14.00
ude logo
Nykøbing FC
2
2
12°
6,3m/s
0ml.
18:12Kl.
Leveret af
ude logo
HIK
Tak til livescore-indberetter Dennis Numelin
'110
Kamp slut
'99
Ordinær kamp slut
'90 +9
Oskar Gartig
Assist: Marcus Rasmussen
'79
Ind: Joshua Kokou
Ud: David Skovborg-Andersen
'79
Ind: Christoffer Henriksen
Ud: Carl Riis
'78
Ind: Carl Sembach Risgaard
Ud: Tristan Julius Poulsen
'71
Ind: Laurits Jensen
Ud: Matias Munk Hermann
'71
Ind: Frey Luca Numelin
Ud: Noah Sekula
'71
Ind: Vilas Poulsen
Ud: Frederik Bøving
'71
Ind: Mikkel Steenstrup
Ud: Axel Poezevara
'61
Ind: Sebastian Møller Saxov
Ud: Filip Hjort Ilsvard
'51
Frederik Bøving
'46
Ind: Marcus Rasmussen
Ud: Gustav Klingenberg Hansen
'46
Ind: Gustav Sommer
Ud: Mikkel Lundgaard
'46
2. halvleg start
'45 +2
1. halvleg slut
'35
Frederik Bøving
Assist: Mikkel Frank Øberg
'14
Noah Sekula
Assist: Milas Frederiksen
'5
Frederik Bøving
'0
Oskar Gartig
'0
Mikkel Frank Øberg
'0
Oliver Bringe
'0
Emil Christian Lund
'0
Noah Alexander Huge Larsen
'0
Christoffer Henriksen
'0
Marcus Rasmussen
'0
Mikkel Steenstrup
'0
Milas Frederiksen
'0
Jonas Andersen
'0
Kamp start

StillingU17 Drenge Divisionen 2021/22 • Div

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 HB Køge 30 24 2 4 75
2 SfB-Oure FA 30 19 3 8 63
3 Roskilde 30 19 1 10 59
4 FC Helsingør 30 17 4 9 56
5 AB 30 18 2 10 56
6 B.93 30 18 0 12 54
7 Hvidovre IF 30 16 4 10 54
8 AC Amager Academy 30 14 3 13 48
9 Viborg FF 30 13 5 12 47
10 Nykøbing FC 30 12 3 15 41
11 Kolding IF 30 11 4 15 39
12 HIK 30 12 3 15 39
13 Næsby 30 11 1 18 34
14 Hobro IK 30 9 4 17 33
15 Næstved 30 3 2 25 11
16 Slagelse B&I 30 3 1 26 11
Kommentarer
Kampgalleri
Kampe i RB
August 2022
10.
onsdag
18.00
RB 1906
Rum 8
-
Herrer
U14
U14 Drenge 8-mands 2 (09) Efterår • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Bane 1A
Såby/Hvalsø
Rum 4
Roskilde Idrætspark
Bane 1A
13.
lørdag
12.00
Roskilde Boldklub
Rum 8
-
Herrer
U15
Træningskamp U15 Drenge Liga 2 • Pulje 1
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 2
AB
Rum 5
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 2
14.
søndag
10.00
Roskilde Boldklub
Rum 5
-
Kvinder
U11
U11 Piger 3 8-mands (12) Efterår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Bane 5
Albertslund IF
Rum 6
Roskilde Idrætspark
Bane 5
16.
tirsdag
19.30
Roskilde BK
-
Herrer
U16
U16 Drenge Reserve Øst E 2022 (07) • P3
Roskilde Idrætspark
Nykøbing FC
Roskilde Idrætspark
17.
onsdag
17.30
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (11) Efterår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Gladsaxe-Hero BK
Roskilde Idrætspark
17.
onsdag
19.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (10) Efterår • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Herstedøster IC
Roskilde Idrætspark
17.
onsdag
19.30
Roskilde Boldklub
-
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 6
Roskilde Idrætspark
TFC Odsherred
Roskilde Idrætspark