Menu
IF Skjold Birkerød mod IF Bytoften U19 Drenge 2 (04-05) Efterår • Pulje 2
Birkerød Stadion 15-09-2022 Kl. 18.30
ude logo
IF Skjold Birkerød
4
6
15°
6,5m/s
0ml.
19:28Kl.
Leveret af
ude logo
IF Bytoften
Tak til livescore-indberetter Casper Guldbrandsen
'90 +23
Kamp slut
'84
Ukendt spiller
'83
Ukendt spiller
'80
Ind: Frederik Lousdal
Ud: Mathias Grønkær
'79
Ukendt spiller
'78
Julius Krogsgaard Mann
Assist: Mathias Overgaard Clausen
'68
Ukendt spiller
'63
Victor Sand Trintingac
'61
Ukendt spiller
'59
Ukendt spiller
'56
Ind: Mathias Overgaard Clausen
Ud: Julius Krogsgaard Mann
'46
Ind: Vilfred Jønsson Gebuhr
Ud: Frederik Lousdal
'46
Ind: Julius Krogsgaard Mann
Ud: Peter Broch Nilsson
'46
2. halvleg start
'45 +1
1. halvleg slut
'44
Ind: August Nymark Seidler
Ud: Julius Krogsgaard Mann
'32
Ukendt spiller
'31
Anton Elkjær
'28
August Nymark Seidler
Assist: Mathias Overgaard Clausen
'12
Mathias Overgaard Clausen
Assist: August Nymark Seidler
'2
Mathias Overgaard Clausen
Assist: Thomas Kok Rasmussen
'0
Kamp start

StillingU19 Drenge 2 (04-05) Efterår • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Roskilde Boldklub 10 8 1 1 25
2 IF Bytoften 10 7 0 3 21
3 VB 1968 10 6 1 3 19
4 IF Skjold Birkerød 10 5 0 5 15
5 BSF 10 2 0 8 6
6 FC Holte 10 1 0 9 3
Kommentarer
Kampgalleri
Kampe i RB
December 2022
10.
lørdag
12.00
Roskilde Boldklub
Rum 3
-
Herrer
U16
Træningskamp U16 Drenge Øst • Pulje 1
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 2
Udehold
Rum 6
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 2
10.
lørdag
12.00
Roskilde Boldklub
Rum 8
-
Herrer
U15
Træningskamp U15 Drenge Liga 1 - 2x 40 min. • Pulje 1
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 1
Holbæk B&I
Rum 5
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 1
11.
søndag
09.00
Roskilde Boldklub
Rum 3
-
Kvinder
U10
U10 Piger 2 (13) 5M Stævne VinterBOLD 45-47-49 • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Bane 2A
FC Lejre
Rum 4
Roskilde Idrætspark
Bane 2A
11.
søndag
09.30
RB 1906
-
Herrer
U9
U9 Drenge 1 (14) 5M Stævne VinterBOLD 45-47-49 • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Fløng-Hedehusene Fodbold
Roskilde Idrætspark
11.
søndag
10.00
RB 1906
-
Herrer
U9
U9 Drenge 1 (14) 5M Stævne VinterBOLD 45-47-49 • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
BK Avarta
Roskilde Idrætspark
11.
søndag
10.00
Roskilde Boldklub
-
Kvinder
U10
U10 Piger 2 (13) 5M Stævne VinterBOLD 45-47-49 • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
BSF (2)
Roskilde Idrætspark
11.
søndag
14.00
RB 1906
Rum 8
-
Herrer
U19
U19 Drenge 1-2 (04-05) VinterBOLD • Pulje 6
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 1
Bramsnæs FB
Rum 6
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 1
15.
torsdag
20.30
Roskilde Boldklub
-
Herrer
M+32
M+32 1 VinterBOLD • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
BK Friheden
Roskilde Idrætspark