Menu
Svogerslev BK mod Roskilde Boldklub Serie 5 - Efterår • Pulje 6
Svogerslev Idrætspark 19-09-2022 Kl. 19.30
ude logo
Svogerslev BK
V
Undløse BK - Svogerslev BK 11-09-2022 • kl. 11:00 2 - 3
V
Svogerslev BK - SIF Holbæk IF 01-09-2022 • kl. 19:15 7 - 3
T
Tølløse BK - Svogerslev BK 28-08-2022 • kl. 11:00 3 - 1
T
Svogerslev BK - Røde Stjerne BK 21-08-2022 • kl. 11:00 2 - 3
T
Hvalsø IF - Svogerslev BK 10-08-2022 • kl. 19:00 3 - 0
2
2
14°
5,9m/s
0ml.
19:19Kl.
Leveret af
ude logo
Roskilde Boldklub
V
Roskilde Boldklub - Kirke Hyllinge IF 07-09-2022 • kl. 19:30 3 - 0
T
Gevninge IF - Roskilde Boldklub 02-09-2022 • kl. 18:30 4 - 1
V
Roskilde Boldklub - Hagested IF 29-08-2022 • kl. 19:30 5 - 3
T
Roskilde Boldklub - Gislinge BK 22-08-2022 • kl. 19:00 1 - 2
T
Undløse BK - Roskilde Boldklub 14-08-2022 • kl. 11:00 2 - 1
Tak til livescore-indberetter Søren Nielsen
'90 +2
Kamp slut
'75
Ukendt spiller
'71
Jannick Lykke Loumann
'63
Damian Kruk
'58
Mike Christensen
'48
Mike Christensen
Assist: Michael Stigaard
'46
2. halvleg start
'45 +1
1. halvleg slut
'31
Frederik Madsen
'0
Kamp start

StillingSerie 5 - Efterår • Pulje 6

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Tuse IF 6 6 0 0 18
2 Gevninge IF 7 6 0 1 18
3 Røde Stjerne BK 8 5 1 2 16
4 Hvalsø IF 8 4 3 1 15
5 SIF Holbæk IF 8 4 1 3 13
6 Gislinge BK 7 4 0 3 12
7 Tølløse BK 7 3 1 3 10
8 Hagested IF 7 3 0 4 9
9 Roskilde Boldklub 8 2 1 5 7
10 Svogerslev BK 8 2 1 5 7
11 Undløse BK 8 2 0 6 6
12 Kirke Hyllinge IF 8 0 0 8 0
Kommentarer
Kampgalleri
Kampe i RB
Oktober 2022
5.
onsdag
17.15
Roskilde Boldklub
livescore
1 - 1
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (10) Efterår • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Bane 5
Karlslunde IF
Roskilde Idrætspark
Bane 5
5.
onsdag
18.00
RB 1906 ( Liga 2)
livescore
2 - 4
Herrer
U13
Ungdomspokalen U13 Drenge 8:8 (10) 22/23 • Pulje 1
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 2A
KB (Liga 1)
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 2A
5.
onsdag
18.00
Roskilde Boldklub
livescore
0 - 6
Herrer
U14
U14 Drenge 3 (09) Efterår • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Bane 1
Fløng-Hedehusene Fodbold
Roskilde Idrætspark
Bane 1
5.
onsdag
19.30
Roskilde Boldklub
livescore
4 - 3
Herrer
U19
U19 Drenge 2 (04-05) Efterår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Bane 1
IF Bytoften
Roskilde Idrætspark
Bane 1
6.
torsdag
17.00
Roskilde Boldklub
Rum 8
-
Kvinder
U12
U12 Piger 3 8-mands (11) Efterår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Bane 5
Albertslund IF
Rum 7
Roskilde Idrætspark
Bane 5
8.
lørdag
10.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (11) Efterår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
TGB
Roskilde Idrætspark
8.
lørdag
10.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (11) Efterår • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Dianalund IF
Roskilde Idrætspark
8.
lørdag
10.00
Roskilde Boldklub
-
Kvinder
U11
U11 Piger 3 8-mands (12) Efterår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Greve Fodbold
Roskilde Idrætspark
8.
lørdag
10.40
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (14) begynder-8.oktober Medaljes • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Vipperød BK
Roskilde Idrætspark
8.
lørdag
11.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 6
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Vipperød BK
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
8.
lørdag
12.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2 (09) efterår • Pulje A
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
AB
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
8.
lørdag
12.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands M (10) Efterår • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
FC Rudersdal
Roskilde Idrætspark
8.
lørdag
12.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (14) begynder-8.oktober Medaljes • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Nykøbing IF
Roskilde Idrætspark
8.
lørdag
14.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 2 (08) efterår • Pulje A
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
FC Helsingør
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
8.
lørdag
14.00
Roskilde Boldklub
-
Kvinder
U8
U8 piger 5-mands (15) beg- 8.oktober Medaljestævne • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
Roskilde Pigefodbold
Roskilde Idrætspark
9.
søndag
10.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2 8M (10) efterår • Pulje A
Roskilde Idrætspark
Næstved I.F.
Roskilde Idrætspark
9.
søndag
10.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U11
U11 Drenge SU 8-mands (12) Efterår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Holbæk B&I
Roskilde Idrætspark
9.
søndag
10.40
Roskilde Boldklub
-
Kvinder
U10
U10 pige 5-mands (13) 2-Efterårsserie 9/10 • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
Køge BK
Roskilde Idrætspark
9.
søndag
11.20
Roskilde Boldklub
-
Kvinder
U10
U10 pige 5-mands (13) 2-Efterårsserie 9/10 • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
B. 1973, Herlev
Roskilde Idrætspark
9.
søndag
11.30
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U12
U12 Drenge SU 8-mands (11) Efterår • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Taastrup FC
Roskilde Idrætspark
9.
søndag
12.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U19
U19 Drenge 1 (04-05) Efterår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
BK Avarta
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
9.
søndag
12.00
Roskilde Boldklub
-
Kvinder
U10
U10 pige 5-mands (13) 2-Efterårsserie 9/10 • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
Allerød Fodbold Klub (2)
Roskilde Idrætspark
9.
søndag
13.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (13) 3-Efterårsserie 9/10 • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Rebæk IF (1)
Roskilde Idrætspark
9.
søndag
14.40
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (13) 3-Efterårsserie 9/10 • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Rebæk IF (1)
Roskilde Idrætspark
9.
søndag
15.05
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (13) 3-Efterårsserie 9/10 • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Rebæk IF (2)
Roskilde Idrætspark
10.
mandag
17.30
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U12
U12 Drenge 4 8-mands (11) Efterår • Pulje 6
Roskilde Idrætspark
Vallensbæk IF (2)
Roskilde Idrætspark
12.
onsdag
18.15
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U14
U14 Drenge 3 (09) Efterår • Pulje 3
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Vallensbæk IF
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
12.
onsdag
19.30
RB 1906 (Liga 2)
-
Herrer
U14
Ungdomspokalen U14 Drenge (09) 22/23 • Pulje 1
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
AC Amager Academy (Liga 2)
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
12.
onsdag
19.30
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U19
U19 Drenge 2 (04-05) Efterår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
VB 1968
Roskilde Idrætspark
12.
onsdag
19.45
Roskilde Boldklub
-
Herrer
Senior
Serie 5 - Efterår • Pulje 6
Roskilde Idrætspark
Røde Stjerne BK
Roskilde Idrætspark