Menu
FC Nakskov mod Roskilde Boldklub Sjællandsserien • Pulje 2
OK+ stadion 13-08-2022 Kl. 12.00
ude logo
FC Nakskov
3
2
29°
2,5m/s
0ml.
20:53Kl.
Leveret af
ude logo
Roskilde Boldklub
Tak til livescore-indberetter Morten Olsen
'90 +6
Kamp slut
'85
Emil Nielsen
Assist: Noah Skovgaard
'84
Villads Beierholm
Assist: Saif Ahmed
'83
Ind: Albion Aliji
Ud: Daniel Thiesen
'83
Ind: Jonathan Mindegaard
Ud: Kristian Vernon Minshall
'79
Saif Ahmed
Assist: Kristian Vernon Minshall
'76
Ind: Kristian Vernon Minshall
Ud: Jonathan Mindegaard
'70
Ind: Asbjørn Vedel Borchert
Ud: Kristian Vernon Minshall
'60
Ind: Micas Goldmann Klentz
Ud: Sebastian Birkemose Brodersen
'57
Ind: Simon Bergstrøm
Ud: Albion Aliji
'46
2. halvleg start
'45 +2
1. halvleg slut
'41
Noah Skovgaard
Assist: Emil Nielsen
'30
Ind: Jonathan Mindegaard
Ud: Simon Bergstrøm
'13
Emil Nielsen
Assist: Lucas Christiansen
'0
Kamp start

StillingSjællandsserien • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Tuse IF 8 6 2 0 20
2 Ringsted IF 8 6 1 1 19
3 Såby Fodbold 8 5 0 3 15
4 B. Frem 8 5 0 3 15
5 Roskilde Boldklub 8 4 2 2 14
6 FC Nakskov 8 4 1 3 13
7 Nykøbing FC 8 4 0 4 12
8 NFB 8 4 0 4 12
9 Slagelse B&I 8 3 1 4 10
10 Solrød FC 8 3 0 5 9
11 Herfølge BK 7 3 0 4 9
12 Køge Nord FC 7 2 1 4 7
13 Vordingborg IF 8 1 1 6 4
14 LUIF 8 0 1 7 1
Kommentarer
Kampgalleri
Kampe i RB
Oktober 2022
5.
onsdag
17.15
Roskilde Boldklub
livescore
1 - 1
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (10) Efterår • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Bane 5
Karlslunde IF
Roskilde Idrætspark
Bane 5
5.
onsdag
18.00
RB 1906 ( Liga 2)
livescore
2 - 4
Herrer
U13
Ungdomspokalen U13 Drenge 8:8 (10) 22/23 • Pulje 1
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 2A
KB (Liga 1)
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 2A
5.
onsdag
18.00
Roskilde Boldklub
livescore
0 - 6
Herrer
U14
U14 Drenge 3 (09) Efterår • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Bane 1
Fløng-Hedehusene Fodbold
Roskilde Idrætspark
Bane 1
5.
onsdag
19.30
Roskilde Boldklub
livescore
4 - 3
Herrer
U19
U19 Drenge 2 (04-05) Efterår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Bane 1
IF Bytoften
Roskilde Idrætspark
Bane 1
6.
torsdag
17.00
Roskilde Boldklub
Rum 8
-
Kvinder
U12
U12 Piger 3 8-mands (11) Efterår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Bane 5
Albertslund IF
Rum 7
Roskilde Idrætspark
Bane 5
8.
lørdag
10.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (11) Efterår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
TGB
Roskilde Idrætspark
8.
lørdag
10.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (11) Efterår • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Dianalund IF
Roskilde Idrætspark
8.
lørdag
10.00
Roskilde Boldklub
-
Kvinder
U11
U11 Piger 3 8-mands (12) Efterår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Greve Fodbold
Roskilde Idrætspark
8.
lørdag
10.40
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (14) begynder-8.oktober Medaljes • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Vipperød BK
Roskilde Idrætspark
8.
lørdag
11.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 6
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Vipperød BK
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
8.
lørdag
12.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2 (09) efterår • Pulje A
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
AB
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
8.
lørdag
12.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands M (10) Efterår • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
FC Rudersdal
Roskilde Idrætspark
8.
lørdag
12.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (14) begynder-8.oktober Medaljes • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Nykøbing IF
Roskilde Idrætspark
8.
lørdag
14.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 2 (08) efterår • Pulje A
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
FC Helsingør
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
8.
lørdag
14.00
Roskilde Boldklub
-
Kvinder
U8
U8 piger 5-mands (15) beg- 8.oktober Medaljestævne • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
Roskilde Pigefodbold
Roskilde Idrætspark
9.
søndag
10.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2 8M (10) efterår • Pulje A
Roskilde Idrætspark
Næstved I.F.
Roskilde Idrætspark
9.
søndag
10.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U11
U11 Drenge SU 8-mands (12) Efterår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Holbæk B&I
Roskilde Idrætspark
9.
søndag
10.40
Roskilde Boldklub
-
Kvinder
U10
U10 pige 5-mands (13) 2-Efterårsserie 9/10 • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
Køge BK
Roskilde Idrætspark
9.
søndag
11.20
Roskilde Boldklub
-
Kvinder
U10
U10 pige 5-mands (13) 2-Efterårsserie 9/10 • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
B. 1973, Herlev
Roskilde Idrætspark
9.
søndag
11.30
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U12
U12 Drenge SU 8-mands (11) Efterår • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Taastrup FC
Roskilde Idrætspark
9.
søndag
12.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U19
U19 Drenge 1 (04-05) Efterår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
BK Avarta
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
9.
søndag
12.00
Roskilde Boldklub
-
Kvinder
U10
U10 pige 5-mands (13) 2-Efterårsserie 9/10 • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
Allerød Fodbold Klub (2)
Roskilde Idrætspark
9.
søndag
13.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (13) 3-Efterårsserie 9/10 • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Rebæk IF (1)
Roskilde Idrætspark
9.
søndag
14.40
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (13) 3-Efterårsserie 9/10 • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Rebæk IF (1)
Roskilde Idrætspark
9.
søndag
15.05
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (13) 3-Efterårsserie 9/10 • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Rebæk IF (2)
Roskilde Idrætspark
10.
mandag
17.30
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U12
U12 Drenge 4 8-mands (11) Efterår • Pulje 6
Roskilde Idrætspark
Vallensbæk IF (2)
Roskilde Idrætspark
12.
onsdag
18.15
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U14
U14 Drenge 3 (09) Efterår • Pulje 3
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Vallensbæk IF
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
12.
onsdag
19.30
RB 1906 (Liga 2)
-
Herrer
U14
Ungdomspokalen U14 Drenge (09) 22/23 • Pulje 1
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
AC Amager Academy (Liga 2)
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
12.
onsdag
19.30
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U19
U19 Drenge 2 (04-05) Efterår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
VB 1968
Roskilde Idrætspark
12.
onsdag
19.45
Roskilde Boldklub
-
Herrer
Senior
Serie 5 - Efterår • Pulje 6
Roskilde Idrætspark
Røde Stjerne BK
Roskilde Idrætspark