Menu
Roskilde Boldklub mod Slagelse B&I U15 Drenge Liga 2 (07) forår • Pulje A
Roskilde Idrætspark Kunstgræs 14-05-2022 Kl. 10.30
ude logo
Roskilde Boldklub
V
HIK - Roskilde Boldklub 08-05-2022 • kl. 14:00 1 - 3
V
Roskilde Boldklub - Hvidovre IF 01-05-2022 • kl. 12:00 3 - 0
V
FC Helsingør - Roskilde Boldklub 27-04-2022 • kl. 18:45 1 - 2
V
KFUM BK, Roskilde - Roskilde Boldklub 24-04-2022 • kl. 14:00 1 - 2
V
FA 2000 - Roskilde Boldklub 03-04-2022 • kl. 14:00 0 - 1
1
0
14°
7,5m/s
0ml.
21:14Kl.
Leveret af
ude logo
Slagelse B&I
V
Slagelse B&I - Næstved I.F. 07-05-2022 • kl. 13:00 5 - 1
T
FC Helsingør - Slagelse B&I 01-05-2022 • kl. 14:30 4 - 3
T
HIK - Slagelse B&I 24-04-2022 • kl. 14:00 5 - 2
V
Slagelse B&I - Hvidovre IF 09-04-2022 • kl. 13:00 2 - 1
U
KFUM BK, Roskilde - Slagelse B&I 02-04-2022 • kl. 10:30 2 - 2
Tak til livescore-indberetter Martin Refsgaard
'70 +8
Kamp slut
'70 +5
Lasse Legolas Embring Andersen (Straffe)
'70 +4
Christian Riis Arndt
'63
Ind: Magnus Teglgaard Ebbesen
Ud: Oskar Hansson
'62
Ind: Sander Persson Stone
Ud: Elias Hejlesen
'52
Lasse Legolas Embring Andersen
'51
Oskar Hansson
'51
Ind: Viktor Hamann Knudsen
Ud: Silas Breinholt
'43
Ind: Adam Dabian
Ud: Viktor Hamann Knudsen
'36
Ind: Malthe Teglgaard Ebbesen
Ud: Magnus Teglgaard Ebbesen
'36
Ind: Silas Breinholt
Ud: Sander Persson Stone
'36
Ind: Felix Beierholm
Ud: Adam Dabian
'36
2. halvleg start
'35 +3
1. halvleg slut
'0
Kamp start

StillingU15 Drenge Liga 2 (07) forår • Pulje A

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Roskilde Boldklub 9 8 1 0 25
2 AB 8 6 0 2 18
3 HB Køge 8 5 1 2 16
4 HIK 8 4 1 3 13
5 FC Helsingør 9 3 2 4 11
6 B93 7 2 4 1 10
7 Næstved I.F. 8 3 0 5 9
8 Greve Fodbold 7 2 1 4 7
9 Slagelse B&I 8 2 1 5 7
10 FA 2000 7 2 1 4 7
11 KFUM BK, Roskilde 7 1 3 3 6
12 Hvidovre IF 8 1 1 6 4
Kommentarer
Kampgalleri
Kampe i RB
Maj 2022
25.
onsdag
18.00
RB 1906
livescore
-
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (11) Forår • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Bane 4
Karlslunde IF
Roskilde Idrætspark
Bane 4
25.
onsdag
19.00
Roskilde Boldklub
6 - 1
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (09) Forår • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Bane 4
Herstedøster IC
Roskilde Idrætspark
Bane 4
27.
fredag
11.00
RB 1906
Rum 7
-
Herrer
U11
U11 Drenge 1 8-mands (11) Forår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Bane 5
Brøndbyernes IF
Rum 5
Roskilde Idrætspark
Bane 5
27.
fredag
18.00
Roskilde Boldklub
Rum 8
-
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 6
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 2
RU
Rum 5
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 2
28.
lørdag
09.30
Roskilde Boldklub
Rum 3
-
Herrer
U12
U12 Drenge SU 8-mands (10) Forår • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Bane 5
Vallensbæk IF
Rum 6
Roskilde Idrætspark
Bane 5
28.
lørdag
10.00
RB 1906
Rum 8
-
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (11) Forår • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Bane 4
VG Fodbold
Rum 6
Roskilde Idrætspark
Bane 4
28.
lørdag
10.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (12) 2-Forårsserie 28/5 • Pulje 2, 2 baner
Roskilde Idrætspark
BK Friheden
Roskilde Idrætspark
28.
lørdag
11.15
Roskilde Boldklub
Rum 8
-
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 3 (09) Forår • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Bane 4
Tølløse BK
Rum 6
Roskilde Idrætspark
Bane 4
28.
lørdag
11.40
Roskilde Boldklub
-
Kvinder
U9
U9 piger 5-mands (13) 1 - 28. maj • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
LSF
Roskilde Idrætspark
28.
lørdag
12.15
Roskilde
Rum 4
-
Herrer
U19
U19 Drenge Divisionen 2021/22 • Div
Roskilde Idrætspark
Bane 2
Hvidovre IF
Rum 5
Roskilde Idrætspark
Bane 2
28.
lørdag
14.45
Roskilde
Rum 3
-
Herrer
U17
U17 Drenge Divisionen 2021/22 • Div
Roskilde Idrætspark
Bane 2
Hvidovre IF
Rum 6
Roskilde Idrætspark
Bane 2
28.
lørdag
15.30
Roskilde Boldklub
Rum 8
-
Herrer
Senior
Serie 5 - Forår • Pulje 5
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 1
Vindinge IF
Rum 5
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 1
29.
søndag
10.00
Roskilde Boldklub
Rum 7
-
Herrer
U16
U16 Drenge 2 (06) Forår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Bane 2
Tune IF
Rum 6
Roskilde Idrætspark
Bane 2
29.
søndag
10.00
Roskilde Boldklub
Rum 3
-
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (10) Forår • Pulje 5
Roskilde Idrætspark
Bane 5
Køge BK
Rum 5
Roskilde Idrætspark
Bane 5
29.
søndag
14.00
FC Roskilde
Rum 1
-
Herrer
Senior
3. Division Oprykningsspil • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
Opvisningsbane
Dalum IF
Rum 8
Roskilde Idrætspark
Opvisningsbane
30.
mandag
19.00
Roskilde Boldklub
Rum 8
-
Herrer
Senior
Serie 5 - Forår • Pulje 5
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 1
Taastrup FC (1)
Rum 5
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 1
Juni 2022
1.
onsdag
18.00
Roskilde Boldklub
-
Kvinder
U11
U11 Piger 3 8-mands (11) Forår • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Føllenslev-Særslev IF
Roskilde Idrætspark