Menu
FC Rudersdal (3) mod Roskilde BK (Division) Ungdomspokal U17 Drenge (05) 21/22 • P1
Rundforbi Stadion Kunst 11-10-2021 Kl. 19.00
ude logo
FC Rudersdal (3)
V
FC Rudersdal (3) - Skjold 29-09-2021 • kl. 19:00 3 - 2
V
FC Rudersdal (3) - Solrød FC (1) 25-08-2021 • kl. 17:30 8 - 7
8
6
11°
7m/s
0ml.
18:19Kl.
Leveret af
ude logo
Roskilde BK (Division)
Tak til livescore-indberetter Michael Pedersen
'80 +1
Forlænget spilletid slut
'80
2. halvleg forl. spilletid start
'80 +1
1. halvleg forl. spilletid slut
'80
Forlænget spilletid start
'80 +4
Ordinær kamp slut
'79
Jonathan Otoa
'74
Magnus Holck Jæger
'62
Rafay Yasir Mukhtar
'44
Sebastian Holmstrøm Rantzau
'41
2. halvleg start
'40 +2
1. halvleg slut
'40
Frederik Rosengaard Engqvist
Assist: Nikolaj Jensen
'30
Frederik Rosengaard Engqvist (Straffe)
'26
Ukendt spiller (Straffe)
'0
Straffesparkskonkurrence slut
'0
Sebastian Holmstrøm Rantzau
'0
Mathias Tvede Ravn
'0
Ukendt spiller
'0
Cornelius Emil Thrysøe Pedersen
'0
Ukendt spiller
'0
Nikolaj Jensen
'0
Ukendt spiller
'0
Sofus Emil Jansson
'0
Ukendt spiller
'0
Kamp start

StillingUngdomspokal U17 Drenge (05) 21/22 • P1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Holbæk B&I (Ø1) 3 3 0 0 9
2 Frem (Ø1) 3 3 0 0 9
3 FC Rudersdal (3) 3 3 0 0 9
4 Vanløse (Ø1) 2 2 0 0 6
5 Greve Fodbold (Ø2) 3 2 0 1 6
6 Tuse IF (1) 3 2 0 1 6
7 GVI (Ø1) 3 2 0 1 6
8 Sundby (Ø2) 3 2 0 1 6
9 LSF (Ø2) 2 2 0 0 6
10 Virum-Sorgenfri (2) 3 2 0 1 6
11 Sørbymagle IF (1) 3 2 0 1 6
12 AC Amager Academy (Division) 1 1 0 0 3
13 Hvidovre IF (Division) 1 1 0 0 3
14 Taastrup FC (M) 2 1 0 1 3
15 Hillerød Fodbold (Ø2) 2 1 0 1 3
16 HIK (Division) 1 1 0 0 3
17 Bagsværd (M) 2 1 0 1 3
18 Nykøbing FC (Division) 1 1 0 0 3
19 HB Køge (Division) 1 1 0 0 3
20 FA 2000 (Ø1) 1 1 0 0 3
21 Næstved IF (Division) 1 1 0 0 3
22 Skjold 2 1 0 1 3
23 Brøndby Strand (Ø2) 2 1 0 1 3
24 Frederiksværk FK (1) 2 1 0 1 3
25 Nyråd IF (2) 2 1 0 1 3
26 AB (Division) 0 0 0 0 0
27 B.93 (Division) 0 0 0 0 0
28 Brøndbyernes IF (Liga) 0 0 0 0 0
29 FC København (Liga) 0 0 0 0 0
30 FC Nordsjælland (Liga) 0 0 0 0 0
31 Helsinge Fodbold 0 0 0 0 0
32 Lyngby BK (Liga) 0 0 0 0 0
33 Vinder FA 2000 - B93 0 0 0 0 0
34 Vinder LSF - AB 0 0 0 0 0
35 Solrød FC (1) 1 0 0 1 0
36 FFB (Ø1) 1 0 0 1 0
37 Vordingborg IF (M) 1 0 0 1 0
38 FC Helsingør (Division) 1 0 0 1 0
39 VB 1968 (1) 1 0 0 1 0
40 Brønshøj (M) 1 0 0 1 0
41 FB (M) 1 0 0 1 0
42 Slagelse B&I (Division) 1 0 0 1 0
43 Vallensbæk IF (Ø2) 1 0 0 1 0
44 Roskilde BK (Division) 1 0 0 1 0
45 A27 (Ø2) 1 0 0 1 0
46 Albertslund IF (3) 1 0 0 1 0
47 Avarta (1) 1 0 0 1 0
48 Hørsholm-Usserød (Ø2) 1 0 0 1 0
49 Ishøj IF (3) 1 0 0 1 0
50 Karlslunde IF (1) 1 0 0 1 0
51 KFUM BK, Roskilde (Ø2) 1 0 0 1 0
52 Ringsted IF (Ø2) 1 0 0 1 0
53 Vestia (1) 1 0 0 1 0
54 Allerød FK (M) 1 0 0 1 0
55 AIK 65 Strøby (2) 1 0 0 1 0
56 B 1903 (1) 1 0 0 1 0
57 BSF (M) 1 0 0 1 0
58 Glostrup (2) 1 0 0 1 0
59 Nivå-Kokkedal (1) 1 0 0 1 0
60 Skjold Birkerød (M) 1 0 0 1 0
Kommentarer
Kampgalleri
Kampe i RB
Oktober 2021
16.
lørdag
14.00
FC Roskilde
livescore
-
Herrer
Senior
3. Division 2021/22 • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
Opvisningsbane
Dalum IF
Roskilde Idrætspark
Opvisningsbane
20.
onsdag
12.00
Roskilde
Rum 4
-
Herrer
U19
U19 Drenge Divisionen 2021/22 • Div
Roskilde Idrætspark
Bane 2
Nykøbing FC
Rum 6
Roskilde Idrætspark
Bane 2
20.
onsdag
14.30
Roskilde
Rum 3
livescore
-
Herrer
U17
U17 Drenge Divisionen 2021/22 • Div
Roskilde Idrætspark
Bane 2
Nykøbing FC
Rum 5
Roskilde Idrætspark
Bane 2
22.
fredag
18.30
Roskilde Boldklub
-
Herrer
Senior
Serie 5 - Efterår • Pulje 6
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Svogerslev BK (1)
Roskilde Idrætspark Kunstgræs