Menu
Roskilde Boldklub mod Solrød FC U11 Drenge SU 8-mands (11) Efterår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark 13-09-2021 Kl. 17.45
ude logo
Roskilde Boldklub
-
-
19°
1,8m/s
0ml.
19:34Kl.
Leveret af
ude logo
Solrød FC
Tak til livescore-indberetter Theis Jensen
'52
Kamp slut
'52
Phillip Carøe Ritter
Assist: Samuel Bech Andersen
'34
Phillip Carøe Ritter
Assist: Noah Larsen
'31
2. halvleg start
'30 +16
1. halvleg slut
'30 +13
Villum Mehlbye
Assist: Mattias Friismose Sixtus
'30 +2
Samuel Bech Andersen
Assist: Phillip Carøe Ritter
'3
Samuel Bech Andersen
'0
Kamp start
Kommentarer
Kampgalleri
Kampe i RB
September 2021
27.
mandag
19.30
Roskilde Boldklub
-
Herrer
Senior
Serie 5 - Efterår • Pulje 6
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Kirke Hyllinge IF
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
29.
onsdag
17.45
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 3 (09) Efterår • Pulje 5
Roskilde Idrætspark
Holbæk B&I
Roskilde Idrætspark
29.
onsdag
18.00
Roskilde Boldklub
Rum 8
-
Herrer
Senior
Serie 3 • Pulje 6
Roskilde Idrætspark
Bane 2
KFUM BK, Roskilde
Rum 5
Roskilde Idrætspark
Bane 2
29.
onsdag
18.30
Roskilde Boldklub
Rum 3
-
Herrer
U16
U16 Drenge 2 (06) Efterår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 1
Herlev IF
Rum 6
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 1
30.
torsdag
20.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
M+40
8-M+40 2 - Efterår • Pulje 7
Roskilde Idrætspark
Himmelev-Veddelev BK
Roskilde Idrætspark
Oktober 2021
1.
fredag
19.00
FC Roskilde
-
Herrer
Senior
3. Division 2021/22 • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
Slagelse B&I
Roskilde Idrætspark
2.
lørdag
10.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2 (08) efterår • Pulje A
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Holbæk B&I
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
2.
lørdag
10.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U12
U12 Drenge SU 8-mands (10) Efterår • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Greve Fodbold (2)
Roskilde Idrætspark
2.
lørdag
11.15
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (09) Efterår • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Taastrup FC (1)
Roskilde Idrætspark
2.
lørdag
12.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 2 (07) efterår • Pulje A
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Slagelse B&I
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
2.
lørdag
12.30
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2 8M (09) efterår • Pulje A
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
B93
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
2.
lørdag
14.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U16
U16 Drenge 2 (06) Efterår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Kalundborg GB
Roskilde Idrætspark
3.
søndag
10.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (10) Efterår • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Himmelev-Veddelev BK
Roskilde Idrætspark
3.
søndag
11.00
Roskilde Boldklub
HHT
Herrer
U12
U12 Drenge 2 8-mands (10) Efterår • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
KFUM BK, Roskilde
Roskilde Idrætspark
4.
mandag
18.00
Roskilde Boldklub
Rum 7
-
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 4 (09) Efterår • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Bane 4
Rosenhøj BK
Rum 5
Roskilde Idrætspark
Bane 4