Menu
Roskilde Boldklub mod Otterup B & IK Herre-DS • Pulje 2
Roskilde Idrætspark 09-05-2021 Kl. 13.00
ude logo
Roskilde Boldklub
T
Greve - Roskilde Boldklub 05-05-2021 • kl. 19:00 2 - 0
T
Roskilde Boldklub - GVI 30-04-2021 • kl. 13:00 0 - 1
T
Roskilde Boldklub - Herlev IF 28-04-2021 • kl. 18:30 2 - 3
T
B 1908 - Roskilde Boldklub 24-04-2021 • kl. 12:00 2 - 1
T
Roskilde Boldklub - Vordingborg IF 21-04-2021 • kl. 18:30 0 - 3
4
1
19°
6,8m/s
0ml.
21:06Kl.
Leveret af
ude logo
Otterup B & IK
U
Otterup B & IK - Allerød FK 05-05-2021 • kl. 19:00 2 - 2
U
Otterup B & IK - Herlev IF 01-05-2021 • kl. 14:00 1 - 1
T
GVI - Otterup B & IK 24-04-2021 • kl. 12:00 3 - 1
T
IF Skjold Birkerød - Otterup B & IK 17-04-2021 • kl. 13:00 2 - 1
T
Otterup B & IK - B 1908 10-04-2021 • kl. 13:00 1 - 2
Tak til livescore-indberetter Søren Eriksen
'90 +4
Kamp slut
'90 +1
Christian Hansen
'89
Lucas Forstberg Frederiksen
'86
Ind: Marcus Krohn Kock
Ud: Villads Beierholm
'86
Ind: Lucas Forstberg Frederiksen
Ud: Magnus Winther
'83
Ind: Rasmus Lærche
Ud: Rasmus Søltoft Christoffersen
'80
Ind: Anton Kornum
Ud: Magnus Bondehøj Jørgensen
'78
Albert Theodor Kornum
'69
Ind: Kasper Tang Plambech
Ud: Kenan Aydin
'66
Ind: Nicholai Lange
Ud: Andreas Brüssow Rasmussen
'65
Ind: Victor Elnegård Larsen
Ud: Mikkel Nielsen
'45
Ind: Kristian Vernon Minshall
Ud: Oliver Algreen-Petersen
'45
2. halvleg start
'45 +1
1. halvleg slut
'19
Oliver Algreen-Petersen
'9
Mikkel Nielsen
Assist: Anders Johansen
'0
Kamp start

StillingHerre-DS • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Herlev IF 20 13 4 3 43
2 LSF 20 12 1 7 37
3 GVI 20 10 7 3 37
4 Allerød FK 20 10 5 5 35
5 B 1908 20 10 4 6 34
6 Greve 20 10 2 8 32
7 Taastrup FC 20 7 4 9 25
8 IF Skjold Birkerød 20 6 4 10 22
9 Otterup B & IK 20 4 6 10 18
10 Vordingborg IF 20 4 5 11 17
11 Roskilde Boldklub 20 2 2 16 8
Kommentarer
Kampgalleri
Kampe i RB
Juni 2021
19.
lørdag
12.00
Roskilde Boldklub
Ingen omklædning
-
Herrer
U11
U11 Drenge SU 8-mands (10) Forår • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Bane 5
Herfølge BK
Ingen omklædning
Roskilde Idrætspark
Bane 5
19.
lørdag
12.00
Roskilde Boldklub
Ingen omklædning
-
Herrer
U11
U11 Drenge 2 8-mands (10) Forår • Pulje 5
Roskilde Idrætspark
Bane 4
Svogerslev BK
Ingen omklædning
Roskilde Idrætspark
Bane 4
19.
lørdag
12.00
RB 1906
Ingen omklædning
-
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (10) Forår • Pulje 5
Roskilde Idrætspark
Bane 4
Såby Fodbold
Ingen omklædning
Roskilde Idrætspark
Bane 4
19.
lørdag
14.00
Roskilde Boldklub
Rum 8
livescore
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2 11M (08) forår • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
Bane 2
Holbæk B&I
Rum 5
Roskilde Idrætspark
Bane 2
19.
lørdag
15.30
Roskilde Boldklub
Ingen omklædning
HHT
Herrer
Senior
Serie 5 - Forår • Pulje 5
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 1
Kirke Hyllinge IF
Ingen omklædning
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 1
20.
søndag
12.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U17
SM FINALS U17 drenge 1 • Pulje 1
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Værløse BK
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
21.
mandag
18.00
Roskilde Boldklub
Ingen omklædning
-
Herrer
U11
U11 Drenge SU 8-mands (10) Forår • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Bane 4
Karlslunde IF
Ingen omklædning
Roskilde Idrætspark
Bane 4
23.
onsdag
18.30
Roskilde Boldklub
Rum 8
-
Herrer
Senior
Herre DS nedrykningsspil • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
Opvisningsbane
Avedøre IF
Rum 6
Roskilde Idrætspark
Opvisningsbane
26.
lørdag
12.00
Roskilde
Rum 4
-
Herrer
U19
U19 Drenge Divisionen 2020/21 • Div
Roskilde Idrætspark
Bane 2
Nykøbing FC
Rum 8
Roskilde Idrætspark
Bane 2
26.
lørdag
14.15
Roskilde
Rum 3
-
Herrer
U17
U17 Drenge Divisionen 2020/21 • Div
Roskilde Idrætspark
Bane 2
Nykøbing FC
Rum 7
Roskilde Idrætspark
Bane 2