Menu

Webshop

image
I forbindelse med at RB 1906 og FC Roskilde har indgået samarbejde med Sport24 og PUMA, har vi nu fået vores egen webshop, hvor I kan handle træningstøj mv. til favorable priser.
Er godt sted for forældre, søskende og bedsteforældre at købe fødselsdagsgaver, julegaver mv. til de fodboldglade drenge.
Så støt både klubben og vores tøj leverandør ved at sprede budskabet om denne webshop
Sport24 ligger på Ro's Torv i Roskilde.
Klubnyt 17. november kl. 15:08
RB 1906 og RB's venner sælger juletræer
Klubnyt
24. november kl. 15:19 Vi søger en ny Ungdomsudviklingstræner
Klubnyt
23. november kl. 14:37 Black Weekend tilbud
Klubnyt
06. november kl. 11:06 Juletræssalg i Roskilde Idrætspark
Klubnyt
04. november kl. 08:25 24Sport Julecup 2020 aflyst
Ugens hjemmekampe
December 2020
3.
torsdag
18.30
FC Roskilde
Herrer
Senior
2. division 2020/21 • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
AB
Roskilde Idrætspark
5.
lørdag
11.00
Roskilde Boldklub
Herrer
U14
Træningskamp U14 Drenge Mester • Pulje 1
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Holbæk B&I
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
5.
lørdag
11.30
Roskilde Boldklub 2
Herrer
U11
VinterBold U11 Drenge 2 (10) 8v8 • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
Ringsted IF 2
Roskilde Idrætspark
6.
søndag
09.25
Roskilde Boldklub 1906 2
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 2 (11) 5v5 • Pulje 6
Himmelev Idrætspark
Himmelev-Veddelev BK 1
Himmelev Idrætspark
6.
søndag
10.00
RB 1906 1
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 1 (11) 5v5 • Pulje 4
Ølstykke Stadion
Lynge-Uggeløse IF 1
Ølstykke Stadion
6.
søndag
10.00
RB 1906 1
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 1 (12) 5v5 • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
Himmelev-Veddelev BK 1
Roskilde Idrætspark
6.
søndag
10.00
RB 1906 2
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 2 (12) 5v5 • Pulje 2
Viby Idrætsanlæg Kunstgræs
Himmelev-Veddelev BK 2
Viby Idrætsanlæg Kunstgræs
6.
søndag
10.20
RB 1906 1
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge 1 (13) 5v5 • Pulje 1
Brøndby Stadion
Brøndbyernes IF 1
Brøndby Stadion
6.
søndag
10.20
RB 1906 2
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 2 (12) 5v5 • Pulje 2
Viby Idrætsanlæg Kunstgræs
Gadstrup IF 1
Viby Idrætsanlæg Kunstgræs
6.
søndag
10.40
RB 1906 1
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge 1 (13) 5v5 • Pulje 1
Brøndby Stadion
Islev BK 1
Brøndby Stadion
6.
søndag
10.40
RB 1906 1
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 1 (11) 5v5 • Pulje 4
Ølstykke Stadion
Allerød Fodbold Klub 2
Ølstykke Stadion
6.
søndag
10.40
Roskilde Boldklub 1906 4
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 3 (11) 5v5 • Pulje 5
Holbæk Sportsby
Holbæk B&I 3
Holbæk Sportsby
6.
søndag
10.40
RB 1906 1
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 1 (12) 5v5 • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
Greve Fodbold 1
Roskilde Idrætspark
6.
søndag
12.07
RB 1906 (2)
Herrer
U7
U7 dr (14) ½ banestævne Tune 6/12 • Pulje 2
Tune Hallen
BSF (1)
Tune Hallen
6.
søndag
12.18
RB 1906 (2)
Herrer
U7
U7 dr (14) ½ banestævne Tune 6/12 • Pulje 2
Tune Hallen
Albertslund IF (1)
Tune Hallen
6.
søndag
12.20
Roskilde Boldklub 3
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 2 (11) 5v5 • Pulje 6
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Holbæk B&I 1
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
6.
søndag
13.11
RB 1906 (1)
Herrer
U7
U7 dr (14) ½ banestævne Tune 6/12 • Pulje 3
Tune Hallen
FK Sydsjælland 05
Tune Hallen
6.
søndag
13.33
RB 1906 (1)
Herrer
U7
U7 dr (14) ½ banestævne Tune 6/12 • Pulje 3
Tune Hallen
Taastrup FC (3)
Tune Hallen
Ugens udekampe
December 2020
1.
tirsdag
18.00
Holmegaard GB 1
Spillet
Herrer
U11
VinterBold U11 Drenge 3 (10) 8v8 • Pulje 1
Holmegårdhallen
Roskilde Boldklub 3
Holmegårdhallen
5.
lørdag
11.00
BK Rødovre
Herrer
U13
VinterBOLD 8-mands U-13 drenge 2 • Pulje 3
Rødovre Stadion Kunst
RB 1906
Rødovre Stadion Kunst
5.
lørdag
12.00
B.93
Herrer
U16
U16 Drenge Reservehold Øst 20/21 (05) • P2
Kunst, B93
Roskilde Bk
Kunst, B93
6.
søndag
08.45
Ringsted IF 2
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 2 (11) 5v5 • Pulje 6
Himmelev Idrætspark
Roskilde Boldklub 1906 2
Himmelev Idrætspark
6.
søndag
09.05
Ringsted IF 1
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 2 (11) 5v5 • Pulje 6
Himmelev Idrætspark
Roskilde Boldklub 1906 2
Himmelev Idrætspark
6.
søndag
10.00
Lyngby Boldklub 1921 1
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge 1 (13) 5v5 • Pulje 1
Brøndby Stadion
RB 1906 1
Brøndby Stadion
6.
søndag
10.00
Tuse IF
Herrer
U16
Træningskamp U16 Drenge 1 • Pulje 1
Tuse Kunstgræs 2020
Roskilde Boldklub
Tuse Kunstgræs 2020
6.
søndag
10.00
Ejby IF Fodbold
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 3 (11) 5v5 • Pulje 5
Holbæk Sportsby
Roskilde Boldklub 1906 4
Holbæk Sportsby
6.
søndag
10.20
Ølstykke FC 1
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 1 (11) 5v5 • Pulje 4
Ølstykke Stadion
RB 1906 1
Ølstykke Stadion
6.
søndag
10.20
Svogerslev BK
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 3 (11) 5v5 • Pulje 5
Holbæk Sportsby
Roskilde Boldklub 1906 4
Holbæk Sportsby
6.
søndag
10.20
FK Sydsjælland 05 1
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 1 (12) 5v5 • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
RB 1906 1
Roskilde Idrætspark
6.
søndag
10.40
Holbæk B&I 1
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 2 (12) 5v5 • Pulje 2
Viby Idrætsanlæg Kunstgræs
RB 1906 2
Viby Idrætsanlæg Kunstgræs
6.
søndag
11.45
Greve Fodbold (2)
Herrer
U7
U7 dr (14) ½ banestævne Tune 6/12 • Pulje 2
Tune Hallen
RB 1906 (2)
Tune Hallen
6.
søndag
12.00
Holbæk B&I 2
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 2 (11) 5v5 • Pulje 6
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Roskilde Boldklub 3
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
6.
søndag
12.29
LSF
Herrer
U7
U7 dr (14) ½ banestævne Tune 6/12 • Pulje 2
Tune Hallen
RB 1906 (2)
Tune Hallen
6.
søndag
12.40
KFUM BK, Roskilde 1
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 2 (11) 5v5 • Pulje 6
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Roskilde Boldklub 3
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
6.
søndag
13.22
BK Avarta (1)
Herrer
U7
U7 dr (14) ½ banestævne Tune 6/12 • Pulje 3
Tune Hallen
RB 1906 (1)
Tune Hallen
6.
søndag
13.44
Greve Fodbold (1)
Herrer
U7
U7 dr (14) ½ banestævne Tune 6/12 • Pulje 3
Tune Hallen
RB 1906 (1)
Tune Hallen