Menu
Klubnyt 20. august kl. 11:52
FCR Camp i efterårsferien Roskildes fedeste fodbold Camp
Klubnyt
Tillykke til vores U17 som har vundet deres række i forårets turnering
Ungdomsnyt
Fodboldweekend for de mindste årgange
Klubnyt
Har du en god nyhed, et flot billede ....
Klubnyt
Senior opstart fra uge 29

DBU Sjælland

Ugens hjemmekampe
August 2016
27.
lørdag
10.00
RB 1906
Herrer
U15
U15 Drenge 2 (02) • Pulje 2
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
BFC Lundegården
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
27.
lørdag
10.00
RB 1906
Herrer
U12
U12 Drenge 2 8-mands (05) • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Himmelev-Veddelev BK
Roskilde Idrætspark
27.
lørdag
10.00
RB 1906 (1)
Herrer
U11
U11 Drenge 2 8-mands (06) • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Brøndbyernes IF
Roskilde Idrætspark
27.
lørdag
10.00
RB 1906 (1)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) 2 - 27. august • Pulje 5
SuRi Park
Taastrup FC (2)
SuRi Park
27.
lørdag
10.36
RB 1906 (2)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 27. august • Pulje 12
Svogerslev Idrætspark
Ølstykke FC (1)
Svogerslev Idrætspark
27.
lørdag
10.36
RB 1906 (2)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) 2 - 27. august • Pulje 4
SuRi Park
Holbæk B&I (2)
SuRi Park
27.
lørdag
10.36
RB 1906
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) 3 - 27. august • Pulje 15
Ishøj Idrætscenter
Høje Tåstrup IF
Ishøj Idrætscenter
27.
lørdag
10.54
RB 1906 (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 27. august • Pulje 13
Svogerslev Idrætspark
Rishøj Boldklub
Svogerslev Idrætspark
27.
lørdag
11.30
RB 1906 (1)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) 2 - 27. august • Pulje 5
SuRi Park
Gadstrup IF
SuRi Park
27.
lørdag
11.45
FC Roskilde
Herrer
U14
U14 Drenge Øst 1 (03) • Pulje 1
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
HIK
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
27.
lørdag
11.48
RB 1906 (2)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 27. august • Pulje 12
Svogerslev Idrætspark
KFUM BK, Roskilde (1)
Svogerslev Idrætspark
27.
lørdag
11.48
RB 1906 (2)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) 2 - 27. august • Pulje 4
SuRi Park
Taastrup FC (1)
SuRi Park
27.
lørdag
11.48
RB 1906
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) 3 - 27. august • Pulje 15
Ishøj Idrætscenter
Vallensbæk IF
Ishøj Idrætscenter
27.
lørdag
12.42
RB 1906 (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 27. august • Pulje 13
Svogerslev Idrætspark
Skibby IK (3)
Svogerslev Idrætspark
27.
lørdag
13.30
RB 1906
Herrer
U17
U17 Drenge Mester (00) • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Nykøbing FC
Roskilde Idrætspark
27.
lørdag
14.00
FC Roskilde
Herrer
U15
U15 Drenge Øst 2 (02) • Pulje 1
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
AB
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
28.
søndag
10.50
RB 1906 (1)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (11) - 28. august • Pulje 8, 2 baner
Skibby Stadion
Skibby IK (1)
Skibby Stadion
28.
søndag
11.15
RB 1906 (1)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (11) - 28. august • Pulje 8, 2 baner
Skibby Stadion
Greve Fodbold (5)
Skibby Stadion
29.
mandag
19.00
FC Roskilde
Herrer
Senior
1. division • 1.Division
Roskilde Idrætspark
HB Køge
Roskilde Idrætspark
30.
tirsdag
18.45
RB 1906
Herrer
Veteran
8-Veteran 2 • Pulje 5
Roskilde Idrætspark
Sengeløse GI
Roskilde Idrætspark
31.
onsdag
17.30
RB 1906
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (05) • Pulje 4
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Værebro IF (2)
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
31.
onsdag
18.30
FC Roskilde (Øst 2)
Herrer
U13
Ungdomspokalen U13 Drenge 8:8 (04) • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
Holbæk B&I (Øst 1)
Roskilde Idrætspark
31.
onsdag
18.30
RB 1906
Herrer
U11
U11 Drenge 1 8-mands (06) • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Farum BK (1)
Roskilde Idrætspark
Ugens udekampe
August 2016
27.
lørdag
10.00
Køge BK
Herrer
U15
U15 Drenge Mester (02) • Pulje 2
Køge Stadion
RB 1906
Køge Stadion
27.
lørdag
10.00
Glostrup
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (05) • Pulje 4
Østervangsbanerne
RB 1906
Østervangsbanerne
27.
lørdag
10.00
Svogerslev BK (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 27. august • Pulje 13
Svogerslev Idrætspark
RB 1906 (1)
Svogerslev Idrætspark
27.
lørdag
10.36
Holbæk B&I (1)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) 2 - 27. august • Pulje 5
SuRi Park
RB 1906 (1)
SuRi Park
27.
lørdag
11.00
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 2 (04) • Pulje 4
Himmelev Idrætspark
RB 1906
Himmelev Idrætspark
27.
lørdag
11.00
Vallensbæk IF
Herrer
U19
U19 Drenge Øst 2 Efterår (98-99) • P1
Vallensbæk Idrætscenter kunst
RB 1906 2
Vallensbæk Idrætscenter kunst
27.
lørdag
11.12
Svogerslev BK (2)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 27. august • Pulje 12
Svogerslev Idrætspark
RB 1906 (2)
Svogerslev Idrætspark
27.
lørdag
11.12
Holbæk B&I (3)
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) 2 - 27. august • Pulje 4
SuRi Park
RB 1906 (2)
SuRi Park
27.
lørdag
11.12
BK Friheden
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) 3 - 27. august • Pulje 15
Ishøj Idrætscenter
RB 1906
Ishøj Idrætscenter
27.
lørdag
11.48
Himmelev-Veddelev BK (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 27. august • Pulje 13
Svogerslev Idrætspark
RB 1906 (1)
Svogerslev Idrætspark
27.
lørdag
12.06
Jernløse BK
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) 2 - 27. august • Pulje 5
SuRi Park
RB 1906 (1)
SuRi Park
27.
lørdag
12.24
Skibby IK (2)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (10) - 27. august • Pulje 12
Svogerslev Idrætspark
RB 1906 (2)
Svogerslev Idrætspark
27.
lørdag
12.24
KFUM BK, Roskilde
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) 2 - 27. august • Pulje 4
SuRi Park
RB 1906 (2)
SuRi Park
27.
lørdag
12.24
Ishøj BK
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (08) 3 - 27. august • Pulje 15
Ishøj Idrætscenter
RB 1906
Ishøj Idrætscenter
27.
lørdag
13.00
Nykøbing FC
Herrer
Senior
Sjællandsserien • Pulje 2
Anlæg syd (21)
RB 1906
Anlæg syd (21)
27.
lørdag
15.00
Højby IF
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 8
Højby Hallen
RB 1906 (1)
Højby Hallen
27.
lørdag
15.30
Vallensbæk IF
Herrer
U19
U19 Drenge 1 (98-99) • Pulje 3
Vallensbæk Idrætscenter
RB 1906
Vallensbæk Idrætscenter
28.
søndag
10.00
Reerslev IF
Herrer
Veteran
8-Veteran 2 • Pulje 5
Reerslev Skole
RB 1906
Reerslev Skole
28.
søndag
10.00
Greve Fodbold (4)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (11) - 28. august • Pulje 8, 2 baner
Skibby Stadion
RB 1906 (1)
Skibby Stadion
28.
søndag
11.40
Brøndbyernes IF (1)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (11) - 28. august • Pulje 8, 2 baner
Skibby Stadion
RB 1906 (1)
Skibby Stadion
28.
søndag
15.30
Solrød FC
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 7
Solrød Idrætscenter
RB 1906 (2)
Solrød Idrætscenter
30.
tirsdag
18.00
Raklev GI
Herrer
U12
U12 Drenge 2 8-mands (05) • Pulje 4
Røsnæshallen
RB 1906
Røsnæshallen
30.
tirsdag
18.30
Slagelse B&I (Øst 2)
Herrer
U14
Ungdomspokalen U14 Drenge (03) • Pulje 1
Slagelse Stadion
FC Roskilde (Øst 1)
Slagelse Stadion
31.
onsdag
17.30
Svogerslev BK
Herrer
U11
U11 Drenge 2 8-mands (06) • Pulje 4
Svogerslev Idrætspark
RB 1906 (1)
Svogerslev Idrætspark
31.
onsdag
18.00
Allerød FK (Øst 1)
Herrer
U19
Ungdomspokal U19 Drenge (98-99) 16/17 • P1
Allerød Idrætspark
FC Roskilde (Div)
Allerød Idrætspark
31.
onsdag
18.00
Fårevejle BK (1)
Herrer
U17
Ungdomspokal U17 Drenge (00-01) 16/17 • P1
Faarevejle Stadion
FC Roskilde (Divisionen)
Faarevejle Stadion
31.
onsdag
18.15
Hvidovre IF (Øst 2)
Herrer
U15
Ungdomspokalen U15 Drenge (02) • Pulje 1
Hvidovre IF's baner
FC Roskilde (Øst 2)
Hvidovre IF's baner