Menu
Klubnyt 11. september kl. 08:56
Træningstøj er nu klar til udlevering
Klubnyt
10. september kl. 21:15 Ny samarbejdsaftale med Roskilde Pigefodbold
Klubnyt
10. september kl. 20:57 Nyt samarbejde med FysioDanmark
Klubnyt
25. august kl. 20:33 Trænerrokade i RB Elite
Klubnyt
21. august kl. 11:55 DS hjemmekamp mod Taastrup
Ugens hjemmekampe
Oktober 2020
27.
tirsdag
18.15
Roskilde BK (Division)
livescore
3 - 2
Herrer
U17
Ungdomspokal U17 Drenge (04-05) 20/21 • P1
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 2
Brøndbyernes IF (Liga)
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 2
28.
onsdag
18.30
Roskilde Boldklub (Liga2)
livescore
6 - 0
Herrer
U15
Ungdomspokalen U15 Drenge (06) 20/21 • Pulje 1
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 2
LSF (Liga2)
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 2
30.
fredag
18.30
Roskilde BK 2
Rum 3
livescore
Herrer
U17
U17 Drenge Øst 2 Efterår 2020 (04-05) • P2
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 2
KB (2)
Rum 8
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 2
31.
lørdag
13.10
RB 1906
Herrer
U9
U9 drenge (12) 2 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 2
Tune Hallen
Nykøbing FC
Tune Hallen
31.
lørdag
13.40
RB 1906
Herrer
U9
U9 drenge (12) 2 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 2
Tune Hallen
Gadstrup IF
Tune Hallen
November 2020
1.
søndag
12.00
Roskilde BK 2
livescore
Herrer
U17
U17 Drenge Øst 2 Efterår 2020 (04-05) • P2
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Vanløse
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
1.
søndag
13.00
Roskilde Boldklub
Herrer
U9
U9 drenge A+B (12) Futsal • Pulje 1
Taastrup Idrætshaller
Ringsted IF
Taastrup Idrætshaller
1.
søndag
13.50
Roskilde Boldklub
Herrer
U9
U9 drenge A+B (12) Futsal • Pulje 1
Taastrup Idrætshaller
KFUM BK, Roskilde (1)
Taastrup Idrætshaller
1.
søndag
15.00
Roskilde Boldklub
Herrer
U12
U12 drenge C+D (09) Futsal • Pulje 1
Faxe Ladeplads Stadion
Benløse IF
Faxe Ladeplads Stadion
1.
søndag
15.20
Roskilde Boldklub
Herrer
U12
U12 drenge C+D (09) Futsal • Pulje 1
Faxe Ladeplads Stadion
Svogerslev BK
Faxe Ladeplads Stadion
Ugens udekampe
Oktober 2020
31.
lørdag
10.00
GVI
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 2 (06) efterår • Pulje 1
Kunst, GVI. Nymosen
Roskilde Boldklub
Kunst, GVI. Nymosen
31.
lørdag
12.00
HIK
Herrer
U17
U17 Drenge Divisionen 2020/21 • Div
Kunst, HIK
Roskilde
Kunst, HIK
31.
lørdag
12.40
Svogerslev BK
Herrer
U9
U9 drenge (12) 2 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 2
Tune Hallen
RB 1906
Tune Hallen
31.
lørdag
13.45
FA 2000
Herrer
Senior
2. division 2020/21 • Pulje 2
Frederiksberg IP, kunst
Frederiksberg Idrætspark
FC Roskilde
Frederiksberg IP, kunst
Frederiksberg Idrætspark
31.
lørdag
14.00
Amager Elite
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2 8M (08) efterår • Pulje 2
Sundby Idrætspark
Roskilde Boldklub
Sundby Idrætspark
31.
lørdag
14.00
Holbæk B&I (2)
Herrer
U9
U9 drenge (12) 2 Inde/håndboldmål 1.runde • Pulje 2
Tune Hallen
RB 1906
Tune Hallen
31.
lørdag
14.30
HIK
Herrer
U19
U19 Drenge Divisionen 2020/21 • Div
Kunst, HIK
Roskilde
Kunst, HIK
November 2020
1.
søndag
13.20
Taastrup FC (1)
Herrer
U9
U9 drenge A+B (12) Futsal • Pulje 1
Taastrup Idrætshaller
Roskilde Boldklub
Taastrup Idrætshaller
1.
søndag
14.10
Mørkøv IF
Herrer
U9
U9 drenge A+B (12) Futsal • Pulje 1
Taastrup Idrætshaller
Roskilde Boldklub
Taastrup Idrætshaller
1.
søndag
15.50
Holbæk B&I (2)
Herrer
U12
U12 drenge C+D (09) Futsal • Pulje 1
Faxe Ladeplads Stadion
Roskilde Boldklub
Faxe Ladeplads Stadion
1.
søndag
16.10
Benløse IF
Herrer
U12
U12 drenge C+D (09) Futsal • Pulje 1
Faxe Ladeplads Stadion
Roskilde Boldklub
Faxe Ladeplads Stadion