Menu
Klubnyt 11. september kl. 08:56
Træningstøj er nu klar til udlevering
Klubnyt
10. september kl. 21:15 Ny samarbejdsaftale med Roskilde Pigefodbold
Klubnyt
10. september kl. 20:57 Nyt samarbejde med FysioDanmark
Klubnyt
25. august kl. 20:33 Trænerrokade i RB Elite
Klubnyt
21. august kl. 11:55 DS hjemmekamp mod Taastrup
Ugens hjemmekampe
September 2020
29.
tirsdag
18.00
FC Roskilde
livescore
0 - 1
Herrer
Senior
2. division 2020/21 • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Næstved
Roskilde Idrætspark
30.
onsdag
17.15
Roskilde Boldklub
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (09) Efterår • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Greve Fodbold
Roskilde Idrætspark
30.
onsdag
19.00
Roskilde Boldklub
Herrer
U19
U19 Drenge Mester (02-03) Efterår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Karlslunde IF
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Oktober 2020
2.
fredag
18.30
Roskilde Boldklub
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Allerød FK
Roskilde Idrætspark
3.
lørdag
10.00
RB 1906
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 2 (08) Efterår • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Borup IF Fodbold
Roskilde Idrætspark
3.
lørdag
10.00
Roskilde Boldklub
Herrer
U11
U11 Drenge SU 8-mands (10) Efterår • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Store Merløse IF
Roskilde Idrætspark
3.
lørdag
10.00
RB 1906
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) 3 - 3.oktober Medaljestævne • Pulje 4
Kirke Hyllinge Stadion
Kirke Hyllinge IF
Kirke Hyllinge Stadion
3.
lørdag
10.25
RB 1906
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) 3 - 3.oktober Medaljestævne • Pulje 4
Kirke Hyllinge Stadion
Såby Fodbold
Kirke Hyllinge Stadion
3.
lørdag
11.00
RB 1906
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (13) 1 - 3.oktober Medaljestævne • Pulje 2
Himmelev Idrætspark
Vallensbæk IF
Himmelev Idrætspark
3.
lørdag
11.00
RB 1906
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) 1 - 3.oktober Medaljestævne • Pulje 1
Ringsted Stadion
Slagelse B&I
Ringsted Stadion
3.
lørdag
11.00
RB 1906
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (13) 3 - 3.oktober Medaljestævne • Pulje 13
Fløng Idrætsanlæg
Greve Fodbold (2)
Fløng Idrætsanlæg
3.
lørdag
11.25
RB 1906
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (13) 1 - 3.oktober Medaljestævne • Pulje 2
Himmelev Idrætspark
Køge BK
Himmelev Idrætspark
3.
lørdag
11.25
RB 1906
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) 1 - 3.oktober Medaljestævne • Pulje 1
Ringsted Stadion
FK Sydsjælland 05
Ringsted Stadion
3.
lørdag
11.45
Roskilde Boldklub (2)
Herrer
U11
U11 Drenge 2 8-mands (10) Efterår • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
KFUM BK, Roskilde
Roskilde Idrætspark
3.
lørdag
11.50
RB 1906
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (13) 3 - 3.oktober Medaljestævne • Pulje 13
Fløng Idrætsanlæg
Albertslund IF
Fløng Idrætsanlæg
3.
lørdag
12.00
Roskilde Boldklub
Herrer
U15
U15 Drenge 1 (06) Efterår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Bagsværd BK
Roskilde Idrætspark
3.
lørdag
12.20
RB 1906 (2)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 3. oktober Medaljestævne • Pulje 8
Vipperødhallen
Hvalsø IF (2)
Vipperødhallen
3.
lørdag
12.20
RB 1906 (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 3. oktober Medaljestævne • Pulje 8
Vipperødhallen
Bramsnæs FB
Vipperødhallen
3.
lørdag
12.25
RB 1906
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) 2 - 3.oktober Medaljestævne • Pulje 3
Tune Stadion
Holbæk B&I (1)
Tune Stadion
3.
lørdag
12.50
RB 1906
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) 2 - 3.oktober Medaljestævne • Pulje 3
Tune Stadion
Tune IF
Tune Stadion
3.
lørdag
13.00
RB 1906 (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 3. oktober Medaljestævne • Pulje 8
Vipperødhallen
RB 1906 (2)
Vipperødhallen
3.
lørdag
13.20
RB 1906 (2)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 3. oktober Medaljestævne • Pulje 8
Vipperødhallen
Vipperød BK (1)
Vipperødhallen
4.
søndag
10.00
RB 1906
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (11) SU 1 4.10 • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Vallensbæk IF
Roskilde Idrætspark
4.
søndag
10.00
RB 1906
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (11) SU 2 4.10 • Pulje 1
Hørsholm Idrætspark
Gl. Kunst 2
Stenløse BK
Hørsholm Idrætspark
Gl. Kunst 2
4.
søndag
10.25
Roskilde Boldklub (2)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (11) 3 - 4.oktobe Medaljestævne • Pulje 4
Sandet Stadion
Roskilde Boldklub (1)
Sandet Stadion
4.
søndag
10.50
Roskilde Boldklub (2)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (11) 3 - 4.oktobe Medaljestævne • Pulje 4
Sandet Stadion
Kr. Værløse IF
Sandet Stadion
4.
søndag
11.00
Roskilde Boldklub
Herrer
Senior
Serie 2 • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Fløng-Hedehusene
Roskilde Idrætspark
4.
søndag
11.12
Roskilde Boldklub
Kvinder
U10
U10 pige 5-mands (11) 2-Efterårsserie 4/10 • Pulje 2
Kirke Hyllinge Stadion
Kirke Hyllinge IF
Kirke Hyllinge Stadion
4.
søndag
11.30
RB 1906
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (11) SU 1 4.10 • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
BSF
Roskilde Idrætspark
4.
søndag
12.06
Roskilde Boldklub
Kvinder
U10
U10 pige 5-mands (11) 2-Efterårsserie 4/10 • Pulje 2
Kirke Hyllinge Stadion
BSF
Kirke Hyllinge Stadion
4.
søndag
13.15
RB 1906
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (15) - 4. oktober Medaljestævne • Pulje 13
Elverroad
B. 1973, Herlev (1)
Elverroad
4.
søndag
13.30
Roskilde Boldklub
livescore
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 2 (06) efterår • Pulje 1
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Næstved I.F.
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
4.
søndag
13.30
Roskilde Boldklub
Herrer
U16
eFodbold U13-U16 • Pulje 5
Bramsnæsvighallen
Hvalsø (2)
Bramsnæsvighallen
4.
søndag
13.55
RB 1906
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (15) - 4. oktober Medaljestævne • Pulje 13
Elverroad
BFC Lundegården
Elverroad
Ugens udekampe
September 2020
28.
mandag
17.15
Vallensbæk IF
livescore
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge SU 8-mands (09) Efterår • Pulje 3
Vallensbæk Idrætscenter
Bane 3 B - 8 mands græs
Roskilde Boldklub
Vallensbæk Idrætscenter
Bane 3 B - 8 mands græs
29.
tirsdag
18.30
FC Hornsherred
livescore
2 - 7
Herrer
Senior
Serie 5 - Efterår • Pulje 5
Skibby Stadion Kunstgræs
Roskilde Boldklub
Skibby Stadion Kunstgræs
29.
tirsdag
19.00
Jyllinge FC (1)
6 - 5
Herrer
U19
Ungdomspokal U19 Drenge (02-03) 20/21 • P1
Spraglehøj Idrætsanlæg
Roskilde BK
Spraglehøj Idrætsanlæg
29.
tirsdag
22.00
Ølstykke FC (Ø2)
UDS
Herrer
U17
Ungdomspokal U17 Drenge (04-05) 20/21 • P1
Ølstykke Stadion
Roskilde BK
Ølstykke Stadion
30.
onsdag
17.45
Havdrup GI
livescore
Herrer
U15
U15 Drenge 1 (06) Efterår • Pulje 2
Havdrup Idrætscenter
Roskilde Boldklub
Havdrup Idrætscenter
30.
onsdag
18.00
Stenlille/Undløse
Herrer
U12
U12 Drenge 4 8-mands (09) Efterår • Pulje 4
Stenlille Stadion
Roskilde Boldklub
Stenlille Stadion
Oktober 2020
2.
fredag
18.30
Ølstykke FC
Herrer
U17
U17 Drenge Øst 2 Efterår 2020 (04-05) • P2
Ølstykke Stadion
Roskilde BK 2
Ølstykke Stadion
2.
fredag
19.00
HIK
Herrer
Senior
2. division 2020/21 • Pulje 2
Gentofte Sportspark Opv. kunst
FC Roskilde
Gentofte Sportspark Opv. kunst
3.
lørdag
10.00
Holbæk B&I
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (09) Efterår • Pulje 5
Holbæk Sportsby
RB 1906
Holbæk Sportsby
3.
lørdag
10.00
Melby-Liseleje IF
Omklædning 3
Herrer
U11
U11 Drenge 2 8-mands (10) Efterår • Pulje 2
Melby Stadion
Bane 2B
Roskilde Boldklub (1)
Omklædning 5
Melby Stadion
Bane 2B
3.
lørdag
10.50
Hvalsø IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) 3 - 3.oktober Medaljestævne • Pulje 4
Kirke Hyllinge Stadion
RB 1906
Kirke Hyllinge Stadion
3.
lørdag
11.25
Fløng-Hedehusene Fodbold
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (13) 3 - 3.oktober Medaljestævne • Pulje 13
Fløng Idrætsanlæg
RB 1906
Fløng Idrætsanlæg
3.
lørdag
11.50
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (13) 1 - 3.oktober Medaljestævne • Pulje 2
Himmelev Idrætspark
RB 1906
Himmelev Idrætspark
3.
lørdag
11.50
Ringsted IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) 1 - 3.oktober Medaljestævne • Pulje 1
Ringsted Stadion
RB 1906
Ringsted Stadion
3.
lørdag
12.00
Hvidovre IF
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2 (07) efterår • Pulje 1
Hvidovre IF's baner
Bane 3
Roskilde Boldklub
Hvidovre IF's baner
Bane 3
3.
lørdag
12.00
Sorø Freja
Herrer
U19
U19 Drenge Mester (02-03) Efterår • Pulje 2
Sorø Stadion
Roskilde Boldklub
Sorø Stadion
3.
lørdag
12.00
Bramsnæs FB
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 3. oktober Medaljestævne • Pulje 8
Vipperødhallen
RB 1906 (2)
Vipperødhallen
3.
lørdag
12.00
Gundsømagle IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) 2 - 3.oktober Medaljestævne • Pulje 3
Tune Stadion
RB 1906
Tune Stadion
3.
lørdag
12.00
Hvidovre IF
Herrer
U17
U17 Drenge Divisionen 2020/21 • Div
Hvidovre IF's baner
Bane 2
Roskilde
Hvidovre IF's baner
Bane 2
3.
lørdag
12.00
B. 73, Slagelse
Herrer
U17
U17 Drenge 1 (04) Efterår • Pulje 3
Stadion Vest
Roskilde Boldklub
Stadion Vest
3.
lørdag
12.40
Vipperød BK (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 3. oktober Medaljestævne • Pulje 8
Vipperødhallen
RB 1906 (1)
Vipperødhallen
3.
lørdag
13.00
RB 1906 (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 3. oktober Medaljestævne • Pulje 8
Vipperødhallen
RB 1906 (2)
Vipperødhallen
3.
lørdag
13.20
Hvalsø IF (2)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 3. oktober Medaljestævne • Pulje 8
Vipperødhallen
RB 1906 (1)
Vipperødhallen
3.
lørdag
14.30
Hvidovre IF
Herrer
U19
U19 Drenge Divisionen 2020/21 • Div
Hvidovre IF's baner
Bane 2
Roskilde
Hvidovre IF's baner
Bane 2
4.
søndag
10.00
Næstved I.F.
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (09) Efterår • Pulje 4
Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
Roskilde Boldklub
Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
4.
søndag
10.00
Jyllinge FC
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (11) 3 - 4.oktobe Medaljestævne • Pulje 4
Sandet Stadion
Roskilde Boldklub (2)
Sandet Stadion
4.
søndag
10.00
Kr. Værløse IF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (11) 3 - 4.oktobe Medaljestævne • Pulje 4
Sandet Stadion
Roskilde Boldklub (1)
Sandet Stadion
4.
søndag
10.18
Virum-Sorgenfri BK (2)
Kvinder
U10
U10 pige 5-mands (11) 2-Efterårsserie 4/10 • Pulje 2
Kirke Hyllinge Stadion
Roskilde Boldklub
Kirke Hyllinge Stadion
4.
søndag
10.25
Roskilde Boldklub (2)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (11) 3 - 4.oktobe Medaljestævne • Pulje 4
Sandet Stadion
Roskilde Boldklub (1)
Sandet Stadion
4.
søndag
10.30
Hørsholm-Usserød IK
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (11) SU 2 4.10 • Pulje 1
Hørsholm Idrætspark
Gl. Kunst 2
RB 1906
Hørsholm Idrætspark
Gl. Kunst 2
4.
søndag
10.50
Jyllinge FC
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (11) 3 - 4.oktobe Medaljestævne • Pulje 4
Sandet Stadion
Roskilde Boldklub (1)
Sandet Stadion
4.
søndag
11.15
FC Helsingør
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2 8M (08) efterår • Pulje 2
Helsingør "Ny Stadion" OPV
Roskilde Boldklub
Helsingør "Ny Stadion" OPV
4.
søndag
12.42
Rørvig IF
Kvinder
U10
U10 pige 5-mands (11) 2-Efterårsserie 4/10 • Pulje 2
Kirke Hyllinge Stadion
Roskilde Boldklub
Kirke Hyllinge Stadion
4.
søndag
13.35
B. 1973, Herlev (2)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (15) - 4. oktober Medaljestævne • Pulje 13
Elverroad
RB 1906
Elverroad
4.
søndag
14.00
IF Frem Bjæverskov
Omklædning 2
Herrer
U17
U17 Drenge 3 (04) Efterår • Pulje 3
Bjæverskov Stadion
Bane 1 (Stadion)
Roskilde Boldklub
Omklædning 1
Bjæverskov Stadion
Bane 1 (Stadion)
4.
søndag
14.15
AB
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (15) - 4. oktober Medaljestævne • Pulje 13
Elverroad
RB 1906
Elverroad
4.
søndag
14.30
Bramsnæs FB
Herrer
U16
eFodbold U13-U16 • Pulje 5
Bramsnæsvighallen
Roskilde Boldklub
Bramsnæsvighallen