Menu

Kontingent

Her kan du se kontingent i Roskilde Boldklub af 1906 - Gældende fra sommeren 2018.

 

  • U 5 – U 8 = 500 kr. halvårligt (Første gang til januar 2019 og dernæst 1. juli 2019)
  • U 9 – Seniorer = 800 kr. halvårligt* (opkræves første gang 1. juli 2018)
  • U10 & U11 Talent = 1000 kr. halvårligt (opkræves når trupperne er sat, typisk i august og februar)
  • U12 Talent = 1500kr. halvårligt (opkræves når trupperne er sat, typisk i august og februar)
  • U13 - U19 Elite = 3500 kr. halvårligt (opkræves når trupperne er sat, typisk i august og februar)
  • Veteraner = 600 kr. halvårligt**
  • Fitness = 400 kr. årligt
  • Passive = 400 kr. årligt

Indbetaling af kontingent skal ske til vores konto i Spar Nord, reg. nr. 9309 konto 4574446142 med oplysning om navn og årgang. 
Betaling kan også ske via Mobilpay til nummer: 86283.

*Medlemmer på efterskoler betaler ikke kontingent, mens de er på skole, men kan deltage i turneringer.

**Medlemmer, som kun spiller veteran i vinterhalvåret, opkræves ½-års kontingent i januar. 

  

Intet spil uden betaling

Det skal pointeres, at medlemmer i restance ikke kan deltage i træning eller repræsentere klubben i turneringer.

Til alle kampe benytter vi elektroniske holdkort og her vil kun spillere, som har betalt kontingent, være tilgængelige at sætte på holdet. 

 

Kontingent vil løbende blive opgjort, og restancer vil blive rykket gennem de årgangsansvarlige.

Klubnyt 11. september kl. 08:56
Træningstøj er nu klar til udlevering
Klubnyt
10. september kl. 21:15 Ny samarbejdsaftale med Roskilde Pigefodbold
Klubnyt
10. september kl. 20:57 Nyt samarbejde med FysioDanmark
Klubnyt
25. august kl. 20:33 Trænerrokade i RB Elite
Klubnyt
21. august kl. 11:55 DS hjemmekamp mod Taastrup
Ugens hjemmekampe
September 2020
29.
tirsdag
18.00
FC Roskilde
livescore
0 - 1
Herrer
Senior
2. division 2020/21 • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Næstved
Roskilde Idrætspark
30.
onsdag
17.15
Roskilde Boldklub
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (09) Efterår • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Greve Fodbold
Roskilde Idrætspark
30.
onsdag
19.00
Roskilde Boldklub
Herrer
U19
U19 Drenge Mester (02-03) Efterår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Karlslunde IF
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Oktober 2020
2.
fredag
18.30
Roskilde Boldklub
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Allerød FK
Roskilde Idrætspark
3.
lørdag
10.00
RB 1906
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 2 (08) Efterår • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Borup IF Fodbold
Roskilde Idrætspark
3.
lørdag
10.00
Roskilde Boldklub
Herrer
U11
U11 Drenge SU 8-mands (10) Efterår • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Store Merløse IF
Roskilde Idrætspark
3.
lørdag
10.00
RB 1906
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) 3 - 3.oktober Medaljestævne • Pulje 4
Kirke Hyllinge Stadion
Kirke Hyllinge IF
Kirke Hyllinge Stadion
3.
lørdag
10.25
RB 1906
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) 3 - 3.oktober Medaljestævne • Pulje 4
Kirke Hyllinge Stadion
Såby Fodbold
Kirke Hyllinge Stadion
3.
lørdag
11.00
RB 1906
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (13) 1 - 3.oktober Medaljestævne • Pulje 2
Himmelev Idrætspark
Vallensbæk IF
Himmelev Idrætspark
3.
lørdag
11.00
RB 1906
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) 1 - 3.oktober Medaljestævne • Pulje 1
Ringsted Stadion
Slagelse B&I
Ringsted Stadion
3.
lørdag
11.00
RB 1906
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (13) 3 - 3.oktober Medaljestævne • Pulje 13
Fløng Idrætsanlæg
Greve Fodbold (2)
Fløng Idrætsanlæg
3.
lørdag
11.25
RB 1906
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (13) 1 - 3.oktober Medaljestævne • Pulje 2
Himmelev Idrætspark
Køge BK
Himmelev Idrætspark
3.
lørdag
11.25
RB 1906
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) 1 - 3.oktober Medaljestævne • Pulje 1
Ringsted Stadion
FK Sydsjælland 05
Ringsted Stadion
3.
lørdag
11.45
Roskilde Boldklub (2)
Herrer
U11
U11 Drenge 2 8-mands (10) Efterår • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
KFUM BK, Roskilde
Roskilde Idrætspark
3.
lørdag
11.50
RB 1906
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (13) 3 - 3.oktober Medaljestævne • Pulje 13
Fløng Idrætsanlæg
Albertslund IF
Fløng Idrætsanlæg
3.
lørdag
12.00
Roskilde Boldklub
Herrer
U15
U15 Drenge 1 (06) Efterår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Bagsværd BK
Roskilde Idrætspark
3.
lørdag
12.20
RB 1906 (2)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 3. oktober Medaljestævne • Pulje 8
Vipperødhallen
Hvalsø IF (2)
Vipperødhallen
3.
lørdag
12.20
RB 1906 (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 3. oktober Medaljestævne • Pulje 8
Vipperødhallen
Bramsnæs FB
Vipperødhallen
3.
lørdag
12.25
RB 1906
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) 2 - 3.oktober Medaljestævne • Pulje 3
Tune Stadion
Holbæk B&I (1)
Tune Stadion
3.
lørdag
12.50
RB 1906
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) 2 - 3.oktober Medaljestævne • Pulje 3
Tune Stadion
Tune IF
Tune Stadion
3.
lørdag
13.00
RB 1906 (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 3. oktober Medaljestævne • Pulje 8
Vipperødhallen
RB 1906 (2)
Vipperødhallen
3.
lørdag
13.20
RB 1906 (2)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 3. oktober Medaljestævne • Pulje 8
Vipperødhallen
Vipperød BK (1)
Vipperødhallen
4.
søndag
10.00
RB 1906
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (11) SU 1 4.10 • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Vallensbæk IF
Roskilde Idrætspark
4.
søndag
10.00
RB 1906
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (11) SU 2 4.10 • Pulje 1
Hørsholm Idrætspark
Gl. Kunst 2
Stenløse BK
Hørsholm Idrætspark
Gl. Kunst 2
4.
søndag
10.25
Roskilde Boldklub (2)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (11) 3 - 4.oktobe Medaljestævne • Pulje 4
Sandet Stadion
Roskilde Boldklub (1)
Sandet Stadion
4.
søndag
10.50
Roskilde Boldklub (2)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (11) 3 - 4.oktobe Medaljestævne • Pulje 4
Sandet Stadion
Kr. Værløse IF
Sandet Stadion
4.
søndag
11.00
Roskilde Boldklub
Herrer
Senior
Serie 2 • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Fløng-Hedehusene
Roskilde Idrætspark
4.
søndag
11.12
Roskilde Boldklub
Kvinder
U10
U10 pige 5-mands (11) 2-Efterårsserie 4/10 • Pulje 2
Kirke Hyllinge Stadion
Kirke Hyllinge IF
Kirke Hyllinge Stadion
4.
søndag
11.30
RB 1906
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (11) SU 1 4.10 • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
BSF
Roskilde Idrætspark
4.
søndag
12.06
Roskilde Boldklub
Kvinder
U10
U10 pige 5-mands (11) 2-Efterårsserie 4/10 • Pulje 2
Kirke Hyllinge Stadion
BSF
Kirke Hyllinge Stadion
4.
søndag
13.15
RB 1906
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (15) - 4. oktober Medaljestævne • Pulje 13
Elverroad
B. 1973, Herlev (1)
Elverroad
4.
søndag
13.30
Roskilde Boldklub
livescore
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 2 (06) efterår • Pulje 1
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Næstved I.F.
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
4.
søndag
13.30
Roskilde Boldklub
Herrer
U16
eFodbold U13-U16 • Pulje 5
Bramsnæsvighallen
Hvalsø (2)
Bramsnæsvighallen
4.
søndag
13.55
RB 1906
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (15) - 4. oktober Medaljestævne • Pulje 13
Elverroad
BFC Lundegården
Elverroad
Ugens udekampe
September 2020
28.
mandag
17.15
Vallensbæk IF
livescore
Spillet
Herrer
U12
U12 Drenge SU 8-mands (09) Efterår • Pulje 3
Vallensbæk Idrætscenter
Bane 3 B - 8 mands græs
Roskilde Boldklub
Vallensbæk Idrætscenter
Bane 3 B - 8 mands græs
29.
tirsdag
18.30
FC Hornsherred
livescore
2 - 7
Herrer
Senior
Serie 5 - Efterår • Pulje 5
Skibby Stadion Kunstgræs
Roskilde Boldklub
Skibby Stadion Kunstgræs
29.
tirsdag
19.00
Jyllinge FC (1)
6 - 5
Herrer
U19
Ungdomspokal U19 Drenge (02-03) 20/21 • P1
Spraglehøj Idrætsanlæg
Roskilde BK
Spraglehøj Idrætsanlæg
29.
tirsdag
22.00
Ølstykke FC (Ø2)
UDS
Herrer
U17
Ungdomspokal U17 Drenge (04-05) 20/21 • P1
Ølstykke Stadion
Roskilde BK
Ølstykke Stadion
30.
onsdag
17.45
Havdrup GI
livescore
Herrer
U15
U15 Drenge 1 (06) Efterår • Pulje 2
Havdrup Idrætscenter
Roskilde Boldklub
Havdrup Idrætscenter
30.
onsdag
18.00
Stenlille/Undløse
Herrer
U12
U12 Drenge 4 8-mands (09) Efterår • Pulje 4
Stenlille Stadion
Roskilde Boldklub
Stenlille Stadion
Oktober 2020
2.
fredag
18.30
Ølstykke FC
Herrer
U17
U17 Drenge Øst 2 Efterår 2020 (04-05) • P2
Ølstykke Stadion
Roskilde BK 2
Ølstykke Stadion
2.
fredag
19.00
HIK
Herrer
Senior
2. division 2020/21 • Pulje 2
Gentofte Sportspark Opv. kunst
FC Roskilde
Gentofte Sportspark Opv. kunst
3.
lørdag
10.00
Holbæk B&I
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (09) Efterår • Pulje 5
Holbæk Sportsby
RB 1906
Holbæk Sportsby
3.
lørdag
10.00
Melby-Liseleje IF
Omklædning 3
Herrer
U11
U11 Drenge 2 8-mands (10) Efterår • Pulje 2
Melby Stadion
Bane 2B
Roskilde Boldklub (1)
Omklædning 5
Melby Stadion
Bane 2B
3.
lørdag
10.50
Hvalsø IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) 3 - 3.oktober Medaljestævne • Pulje 4
Kirke Hyllinge Stadion
RB 1906
Kirke Hyllinge Stadion
3.
lørdag
11.25
Fløng-Hedehusene Fodbold
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (13) 3 - 3.oktober Medaljestævne • Pulje 13
Fløng Idrætsanlæg
RB 1906
Fløng Idrætsanlæg
3.
lørdag
11.50
Himmelev-Veddelev BK
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (13) 1 - 3.oktober Medaljestævne • Pulje 2
Himmelev Idrætspark
RB 1906
Himmelev Idrætspark
3.
lørdag
11.50
Ringsted IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) 1 - 3.oktober Medaljestævne • Pulje 1
Ringsted Stadion
RB 1906
Ringsted Stadion
3.
lørdag
12.00
Hvidovre IF
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2 (07) efterår • Pulje 1
Hvidovre IF's baner
Bane 3
Roskilde Boldklub
Hvidovre IF's baner
Bane 3
3.
lørdag
12.00
Sorø Freja
Herrer
U19
U19 Drenge Mester (02-03) Efterår • Pulje 2
Sorø Stadion
Roskilde Boldklub
Sorø Stadion
3.
lørdag
12.00
Bramsnæs FB
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 3. oktober Medaljestævne • Pulje 8
Vipperødhallen
RB 1906 (2)
Vipperødhallen
3.
lørdag
12.00
Gundsømagle IF
Herrer
U9
U9 drenge 5-mands (12) 2 - 3.oktober Medaljestævne • Pulje 3
Tune Stadion
RB 1906
Tune Stadion
3.
lørdag
12.00
Hvidovre IF
Herrer
U17
U17 Drenge Divisionen 2020/21 • Div
Hvidovre IF's baner
Bane 2
Roskilde
Hvidovre IF's baner
Bane 2
3.
lørdag
12.00
B. 73, Slagelse
Herrer
U17
U17 Drenge 1 (04) Efterår • Pulje 3
Stadion Vest
Roskilde Boldklub
Stadion Vest
3.
lørdag
12.40
Vipperød BK (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 3. oktober Medaljestævne • Pulje 8
Vipperødhallen
RB 1906 (1)
Vipperødhallen
3.
lørdag
13.00
RB 1906 (1)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 3. oktober Medaljestævne • Pulje 8
Vipperødhallen
RB 1906 (2)
Vipperødhallen
3.
lørdag
13.20
Hvalsø IF (2)
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 3. oktober Medaljestævne • Pulje 8
Vipperødhallen
RB 1906 (1)
Vipperødhallen
3.
lørdag
14.30
Hvidovre IF
Herrer
U19
U19 Drenge Divisionen 2020/21 • Div
Hvidovre IF's baner
Bane 2
Roskilde
Hvidovre IF's baner
Bane 2
4.
søndag
10.00
Næstved I.F.
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (09) Efterår • Pulje 4
Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
Roskilde Boldklub
Næstved IF Fodbold Idrætsanlæg
4.
søndag
10.00
Jyllinge FC
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (11) 3 - 4.oktobe Medaljestævne • Pulje 4
Sandet Stadion
Roskilde Boldklub (2)
Sandet Stadion
4.
søndag
10.00
Kr. Værløse IF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (11) 3 - 4.oktobe Medaljestævne • Pulje 4
Sandet Stadion
Roskilde Boldklub (1)
Sandet Stadion
4.
søndag
10.18
Virum-Sorgenfri BK (2)
Kvinder
U10
U10 pige 5-mands (11) 2-Efterårsserie 4/10 • Pulje 2
Kirke Hyllinge Stadion
Roskilde Boldklub
Kirke Hyllinge Stadion
4.
søndag
10.25
Roskilde Boldklub (2)
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (11) 3 - 4.oktobe Medaljestævne • Pulje 4
Sandet Stadion
Roskilde Boldklub (1)
Sandet Stadion
4.
søndag
10.30
Hørsholm-Usserød IK
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (11) SU 2 4.10 • Pulje 1
Hørsholm Idrætspark
Gl. Kunst 2
RB 1906
Hørsholm Idrætspark
Gl. Kunst 2
4.
søndag
10.50
Jyllinge FC
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (11) 3 - 4.oktobe Medaljestævne • Pulje 4
Sandet Stadion
Roskilde Boldklub (1)
Sandet Stadion
4.
søndag
11.15
FC Helsingør
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2 8M (08) efterår • Pulje 2
Helsingør "Ny Stadion" OPV
Roskilde Boldklub
Helsingør "Ny Stadion" OPV
4.
søndag
12.42
Rørvig IF
Kvinder
U10
U10 pige 5-mands (11) 2-Efterårsserie 4/10 • Pulje 2
Kirke Hyllinge Stadion
Roskilde Boldklub
Kirke Hyllinge Stadion
4.
søndag
13.35
B. 1973, Herlev (2)
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (15) - 4. oktober Medaljestævne • Pulje 13
Elverroad
RB 1906
Elverroad
4.
søndag
14.00
IF Frem Bjæverskov
Omklædning 2
Herrer
U17
U17 Drenge 3 (04) Efterår • Pulje 3
Bjæverskov Stadion
Bane 1 (Stadion)
Roskilde Boldklub
Omklædning 1
Bjæverskov Stadion
Bane 1 (Stadion)
4.
søndag
14.15
AB
Herrer
U6
U6 drenge 3-mands (15) - 4. oktober Medaljestævne • Pulje 13
Elverroad
RB 1906
Elverroad
4.
søndag
14.30
Bramsnæs FB
Herrer
U16
eFodbold U13-U16 • Pulje 5
Bramsnæsvighallen
Roskilde Boldklub
Bramsnæsvighallen