Menu
Næstved mod FC Roskilde 2. division 2020/21 • Pulje 2
TINTSHOP PARK 05-04-2021 Kl. 13.00
ude logo
Næstved
T
Næstved - AB 28-03-2021 • kl. 13:00 1 - 2
V
Hillerød Fodbold - Næstved 20-03-2021 • kl. 14:00 2 - 4
V
Næstved - Slagelse B&I 14-03-2021 • kl. 13:00 2 - 1
U
Brønshøj - Næstved 21-11-2020 • kl. 15:00 3 - 3
T
FA 2000 - Næstved 14-11-2020 • kl. 13:45 3 - 1
2
3
11,8m/s
0ml.
19:58Kl.
Leveret af
ude logo
FC Roskilde
T
FC Roskilde - Avarta 27-03-2021 • kl. 13:00 0 - 1
V
Skovshoved IF - FC Roskilde 20-03-2021 • kl. 15:00 1 - 2
T
FC Roskilde - FA 2000 13-03-2021 • kl. 13:00 0 - 1
U
FC Roskilde - AB 03-12-2020 • kl. 18:30 1 - 1
T
Nykøbing FC - FC Roskilde 14-11-2020 • kl. 15:00 2 - 0
'108
Kamp slut
'107
Ind: Mathias Holm
Ud: Ahmed Hassan Ahmed
'107
Ind: Sebastian Kroner
Ud: Kasper Schnack Mertz
'103
Monday Bassey Etim
'102
Marcus Korang
'91
Jesper Overgaard Christiansen
'90
Ind: Marcus Korang
Ud: Lucas Rejnhold Steen
'86
Ind: Andreas Maarup
Ud: Philip Alexander Bergqvist Rasmussen
'86
Ind: Henrik Gradholt Ravensbeck
Ud: Andreas Probst Hermansen
'84
Mehmet Coskun
'80
Ind: Julius Madsen
Ud: Can Hayri Øzkan
'73
Magnus Krogh Hansen
'71
Kamp genoptaget
'57
Kamp afbrudt
'46
Ind: Casper Neerborg Rasmussen
Ud: Sebastian Elvang
'33
Magnus Krogh Hansen
'30
Christoffer Thrane
'22
Kasper Schnack Mertz
'-1
Kamp start

Stilling2. division 2020/21 • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Nykøbing FC 19 14 4 1 46
2 HIK 19 12 4 3 40
3 AB 18 10 5 3 35
4 Hillerød Fodbold 19 10 3 6 33
5 Næstved 18 9 5 4 32
6 FA 2000 18 9 4 5 31
7 FC Roskilde 19 8 2 9 26
8 Vanløse 18 6 7 5 25
9 Slagelse B&I 18 5 5 8 20
10 KFUM, Roskilde 19 5 4 10 19
11 Brønshøj 18 4 5 9 17
12 Avarta 19 4 4 11 16
13 Skovshoved IF 19 2 6 11 12
14 AB Tårnby 19 1 4 14 7
Kommentarer
Kampgalleri
Kampe i RB
April 2021
18.
søndag
10.00
RB 1906
-
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (07) Forår • Pulje 3
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 1
Hvalsø IF
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 1
18.
søndag
11.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
Senior
Serie 2 • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Bane 2
KFUM BK, Roskilde
Roskilde Idrætspark
Bane 2
20.
tirsdag
18.30
RB 1906
-
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (10) Forår • Pulje 5
Roskilde Idrætspark
Dianalund IF
Roskilde Idrætspark
21.
onsdag
18.30
Roskilde Boldklub
-
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Vordingborg IF
Roskilde Idrætspark
21.
onsdag
19.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
Senior
Serie 5 - Forår • Pulje 5
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Vindinge IF
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
22.
torsdag
18.30
Roskilde Boldklub (2)
-
Herrer
U12
U12 Drenge SU 8-mands (09) Forår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Himmelev-Veddelev BK
Roskilde Idrætspark
23.
fredag
19.00
FC Roskilde
-
Herrer
Senior
2. division 2020/21 • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
HIK
Roskilde Idrætspark
24.
lørdag
09.00
RB 1906 (1)
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 24. april • Pulje 7
Roskilde Idrætspark
RB 1906 (3)
Roskilde Idrætspark
24.
lørdag
09.40
RB 1906 (3)
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 24. april • Pulje 7
Roskilde Idrætspark
Kirke Hyllinge IF
Roskilde Idrætspark
24.
lørdag
10.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U11
U11 Drenge SU 8-mands (10) Forår • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Store Merløse IF
Roskilde Idrætspark
24.
lørdag
10.00
RB 1906 (3)
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 24. april • Pulje 7
Roskilde Idrætspark
Himmelev-Veddelev BK (1)
Roskilde Idrætspark
24.
lørdag
10.20
RB 1906 (1)
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 24. april • Pulje 7
Roskilde Idrætspark
Kirke Hyllinge IF
Roskilde Idrætspark
24.
lørdag
10.30
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2 11M (08) forår • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
AC Amager Academy
Roskilde Idrætspark
24.
lørdag
11.00
RB 1906 (2)
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 24. april • Pulje 8
Roskilde Idrætspark
Bramsnæs FB
Roskilde Idrætspark
24.
lørdag
11.15
RB 1906
-
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (13) 1 - 24. april • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Karlslunde IF
Roskilde Idrætspark
24.
lørdag
11.30
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U12
U12 Drenge 4 8-mands (09) Forår • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Kalundborg GB
Roskilde Idrætspark
24.
lørdag
11.45
RB 1906
-
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (13) 1 - 24. april • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
IF Skjold Birkerød
Roskilde Idrætspark
24.
lørdag
12.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U17
U17 Drenge 1 (04) Forår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Brøndby Strand IK
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
24.
lørdag
12.20
RB 1906 (2)
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 24. april • Pulje 8
Roskilde Idrætspark
KFUM BK, Roskilde (1)
Roskilde Idrætspark
24.
lørdag
12.30
RB 1906
-
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (09) Forår • Pulje 5
Roskilde Idrætspark
KFUM BK, Roskilde
Roskilde Idrætspark
24.
lørdag
14.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2 (07) forår • Pulje 1
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
FC Helsingør
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
25.
søndag
09.30
RB 1906
-
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (07) Forår • Pulje 3
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Greve Fodbold
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
25.
søndag
10.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U11
U11 Drenge 1 8-mands (10) Forår • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Brøndbyernes IF
Roskilde Idrætspark
25.
søndag
11.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
Senior
Serie 2 • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Undløse BK
Roskilde Idrætspark
25.
søndag
11.00
Roskilde BK 2
-
Herrer
U17
U17 Drenge Øst 2 Forår (04-05) • Øst 2
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Hillerød Fodbold
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
25.
søndag
13.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 2 (06) forår • Pulje 1
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
FC Helsingør
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
25.
søndag
14.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U15
U15 Drenge 1 (06) Forår • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Holbæk B&I
Roskilde Idrætspark
25.
søndag
15.00
RB 1906
-
Herrer
Senior
Serie 6 - Forår • Pulje 4
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Tølløse BK
Roskilde Idrætspark Kunstgræs