Menu
Viborg FF mod Roskilde U17 Drenge Divisionen 2020/21 • Div
Viborg FF´s anlæg 05-04-2021 Kl. 14.15
ude logo
Viborg FF
V
Hobro IK - Viborg FF 01-04-2021 • kl. 15:15 0 - 9
V
Næstved - Viborg FF 28-11-2020 • kl. 14:45 1 - 4
V
Viborg FF - Nykøbing FC 21-11-2020 • kl. 13:00 2 - 1
V
B.93 - Viborg FF 14-11-2020 • kl. 12:00 1 - 4
0
1
11,3m/s
0ml.
20:10Kl.
Leveret af
ude logo
Roskilde
V
Slagelse B&I - Roskilde 02-04-2021 • kl. 13:00 0 - 3
U
FC Helsingør - Roskilde 27-03-2021 • kl. 15:15 3 - 3
V
Hobro IK - Roskilde 28-11-2020 • kl. 15:15 1 - 5
V
Roskilde - B.93 21-11-2020 • kl. 15:30 3 - 1
U
AB - Roskilde 14-11-2020 • kl. 12:00 0 - 0
Tak til livescore-indberetter Michael Pedersen
'92
Ind: Lukas Emil Kirkegaard
Ud: Andreas Nonbo
'90 +7
Kamp slut
'90 +3
Ind: Praygod Pallangyo
Ud: Alexander Illum Simmelhack
'89
Jakob Olsen
'87
Sebastian Bødker
'84
Ind: Keld Viktor Saugstrup Clausen
Ud: Martin Huldahl
'84
Ind: Virgil Raben
Ud: Casper Emil Petersen
'81
Mads Skøtt
Assist: Niclas Lysholm
'74
Ind: Frederik Ploug
Ud: Mahdi Rajabi
'63
Ind: Niclas Lysholm
Ud: Benjamin Tabrizi-Birkebæk
'63
Ind: Nizi Muganyizi
Ud: Lucas Thorst Riisgaard
'63
Ind: Sebastian Escobar Jensen
Ud: Kasper Emil Heerfordt
'57
Ind: Noah Bormann
Ud: Kasper Kjær Wisti
'46
2. halvleg start
'45 +2
1. halvleg slut
'28
Lukas Sneftrup Christensen
'-1
Kamp start

StillingU17 Drenge Divisionen 2020/21 • Div

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 FC Helsingør 17 14 2 1 45
2 Viborg FF 15 12 2 1 40
3 HB Køge 17 12 2 3 38
4 Roskilde 18 11 3 4 38
5 B.93 17 8 2 7 28
6 Hvidovre IF 17 8 3 6 27
7 Kolding IF 16 6 5 5 27
8 Næsby 18 6 5 7 25
9 AB 17 6 4 7 23
10 SfB-Oure FA 17 5 4 8 22
11 HIK 16 6 3 7 21
12 Hobro IK 18 4 4 10 20
13 Næstved 16 3 3 10 12
14 Slagelse B&I 17 3 1 13 10
15 Nykøbing FC 18 1 1 16 5
Kommentarer
Kampgalleri
Kampe i RB
April 2021
18.
søndag
10.00
RB 1906
-
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (07) Forår • Pulje 3
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 1
Hvalsø IF
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 1
18.
søndag
11.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
Senior
Serie 2 • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Bane 2
KFUM BK, Roskilde
Roskilde Idrætspark
Bane 2
20.
tirsdag
18.30
RB 1906
-
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (10) Forår • Pulje 5
Roskilde Idrætspark
Dianalund IF
Roskilde Idrætspark
21.
onsdag
18.30
Roskilde Boldklub
-
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Vordingborg IF
Roskilde Idrætspark
21.
onsdag
19.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
Senior
Serie 5 - Forår • Pulje 5
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Vindinge IF
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
22.
torsdag
18.30
Roskilde Boldklub (2)
-
Herrer
U12
U12 Drenge SU 8-mands (09) Forår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Himmelev-Veddelev BK
Roskilde Idrætspark
23.
fredag
19.00
FC Roskilde
-
Herrer
Senior
2. division 2020/21 • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
HIK
Roskilde Idrætspark
24.
lørdag
09.00
RB 1906 (1)
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 24. april • Pulje 7
Roskilde Idrætspark
RB 1906 (3)
Roskilde Idrætspark
24.
lørdag
09.40
RB 1906 (3)
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 24. april • Pulje 7
Roskilde Idrætspark
Kirke Hyllinge IF
Roskilde Idrætspark
24.
lørdag
10.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U11
U11 Drenge SU 8-mands (10) Forår • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Store Merløse IF
Roskilde Idrætspark
24.
lørdag
10.00
RB 1906 (3)
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 24. april • Pulje 7
Roskilde Idrætspark
Himmelev-Veddelev BK (1)
Roskilde Idrætspark
24.
lørdag
10.20
RB 1906 (1)
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 24. april • Pulje 7
Roskilde Idrætspark
Kirke Hyllinge IF
Roskilde Idrætspark
24.
lørdag
10.30
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2 11M (08) forår • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
AC Amager Academy
Roskilde Idrætspark
24.
lørdag
11.00
RB 1906 (2)
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 24. april • Pulje 8
Roskilde Idrætspark
Bramsnæs FB
Roskilde Idrætspark
24.
lørdag
11.15
RB 1906
-
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (13) 1 - 24. april • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Karlslunde IF
Roskilde Idrætspark
24.
lørdag
11.30
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U12
U12 Drenge 4 8-mands (09) Forår • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Kalundborg GB
Roskilde Idrætspark
24.
lørdag
11.45
RB 1906
-
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (13) 1 - 24. april • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
IF Skjold Birkerød
Roskilde Idrætspark
24.
lørdag
12.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U17
U17 Drenge 1 (04) Forår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Brøndby Strand IK
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
24.
lørdag
12.20
RB 1906 (2)
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 24. april • Pulje 8
Roskilde Idrætspark
KFUM BK, Roskilde (1)
Roskilde Idrætspark
24.
lørdag
12.30
RB 1906
-
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (09) Forår • Pulje 5
Roskilde Idrætspark
KFUM BK, Roskilde
Roskilde Idrætspark
24.
lørdag
14.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2 (07) forår • Pulje 1
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
FC Helsingør
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
25.
søndag
09.30
RB 1906
-
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (07) Forår • Pulje 3
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Greve Fodbold
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
25.
søndag
10.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U11
U11 Drenge 1 8-mands (10) Forår • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Brøndbyernes IF
Roskilde Idrætspark
25.
søndag
11.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
Senior
Serie 2 • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Undløse BK
Roskilde Idrætspark
25.
søndag
11.00
Roskilde BK 2
-
Herrer
U17
U17 Drenge Øst 2 Forår (04-05) • Øst 2
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Hillerød Fodbold
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
25.
søndag
13.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 2 (06) forår • Pulje 1
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
FC Helsingør
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
25.
søndag
14.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U15
U15 Drenge 1 (06) Forår • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Holbæk B&I
Roskilde Idrætspark
25.
søndag
15.00
RB 1906
-
Herrer
Senior
Serie 6 - Forår • Pulje 4
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Tølløse BK
Roskilde Idrætspark Kunstgræs