Menu
Viborg FF mod Roskilde U19 Drenge Divisionen 2020/21 • Div
Viborg FF´s anlæg 05-04-2021 Kl. 12.00
ude logo
Viborg FF
V
Hobro IK - Viborg FF 01-04-2021 • kl. 13:00 1 - 5
V
SfB-Oure FA - Viborg FF 27-03-2021 • kl. 13:15 1 - 2
U
Kolding IF - Viborg FF 05-12-2020 • kl. 12:00 2 - 2
T
Næstved - Viborg FF 28-11-2020 • kl. 12:30 4 - 3
U
Viborg FF - Nykøbing FC 21-11-2020 • kl. 13:00 1 - 1
3
0
11m/s
0ml.
20:10Kl.
Leveret af
ude logo
Roskilde
V
Slagelse B&I - Roskilde 02-04-2021 • kl. 11:00 0 - 1
T
FC Helsingør - Roskilde 27-03-2021 • kl. 13:00 3 - 1
T
Hobro IK - Roskilde 28-11-2020 • kl. 13:00 3 - 2
T
Roskilde - B.93 21-11-2020 • kl. 13:00 0 - 7
T
AB - Roskilde 14-11-2020 • kl. 14:30 5 - 1
Tak til livescore-indberetter Michael Pedersen
'90
Sami Orani
'90 +2
Kamp slut
'90
Abdul Hanan
'80
Ind: Anton Gaaei
Ud: Kasper Mikkelsen
'76
Ind: Jacob Milo
Ud: Magnus Bjørn Blixt
'76
Ind: Mathias K Johansen
Ud: Christopher Poulsen
'75
Ind: Mads Frederiksen
Ud: Anel Hamzic
'75
Ind: Magnus Vognsen
Ud: Abdul Hanan
'69
Christian Wagner (Straffe)
'67
Ind: Marc Birkelund
Ud: Sofus Berger Brix
'67
Ind: Mads Støttrup
Ud: Hans Christian Ricken
'64
Ind: Sami Orani
Ud: Alexander Jensen
'63
Ibrahim Muhammad Said
'46
Ind: Hugo Bøje Munter
Ud: Harris Mir
'46
2. halvleg start
'44
1. halvleg slut
'15
Anton Nørvang (Selvmål)
'-1
Kamp start

StillingU19 Drenge Divisionen 2020/21 • Div

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 B.93 17 12 4 1 40
2 Viborg FF 17 11 5 1 38
3 FC Helsingør 17 11 5 1 38
4 HIK 17 9 5 3 32
5 HB Køge 18 6 7 5 25
6 Hobro IK 18 6 6 6 24
7 Næsby 18 6 5 7 23
8 Næstved 17 6 4 7 22
9 Hvidovre IF 16 6 0 10 18
10 Roskilde 18 5 3 10 18
11 Kolding IF 17 5 2 10 17
12 AB 16 4 4 8 16
13 Nykøbing FC 18 3 7 8 16
14 SfB-Oure FA 17 4 4 9 16
15 Slagelse B&I 17 3 3 11 12
Kommentarer
Kampgalleri
Kampe i RB
April 2021
18.
søndag
10.00
RB 1906
-
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (07) Forår • Pulje 3
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 1
Hvalsø IF
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Bane 1
18.
søndag
11.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
Senior
Serie 2 • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Bane 2
KFUM BK, Roskilde
Roskilde Idrætspark
Bane 2
20.
tirsdag
18.30
RB 1906
-
Herrer
U11
U11 Drenge 3 8-mands (10) Forår • Pulje 5
Roskilde Idrætspark
Dianalund IF
Roskilde Idrætspark
21.
onsdag
18.30
Roskilde Boldklub
-
Herrer
Senior
Herre-DS • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Vordingborg IF
Roskilde Idrætspark
21.
onsdag
19.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
Senior
Serie 5 - Forår • Pulje 5
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Vindinge IF
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
22.
torsdag
18.30
Roskilde Boldklub (2)
-
Herrer
U12
U12 Drenge SU 8-mands (09) Forår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Himmelev-Veddelev BK
Roskilde Idrætspark
23.
fredag
19.00
FC Roskilde
-
Herrer
Senior
2. division 2020/21 • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
HIK
Roskilde Idrætspark
24.
lørdag
09.00
RB 1906 (1)
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 24. april • Pulje 7
Roskilde Idrætspark
RB 1906 (3)
Roskilde Idrætspark
24.
lørdag
09.40
RB 1906 (3)
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 24. april • Pulje 7
Roskilde Idrætspark
Kirke Hyllinge IF
Roskilde Idrætspark
24.
lørdag
10.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U11
U11 Drenge SU 8-mands (10) Forår • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Store Merløse IF
Roskilde Idrætspark
24.
lørdag
10.00
RB 1906 (3)
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 24. april • Pulje 7
Roskilde Idrætspark
Himmelev-Veddelev BK (1)
Roskilde Idrætspark
24.
lørdag
10.20
RB 1906 (1)
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 24. april • Pulje 7
Roskilde Idrætspark
Kirke Hyllinge IF
Roskilde Idrætspark
24.
lørdag
10.30
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U13
U13 Drenge Liga 2 11M (08) forår • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
AC Amager Academy
Roskilde Idrætspark
24.
lørdag
11.00
RB 1906 (2)
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 24. april • Pulje 8
Roskilde Idrætspark
Bramsnæs FB
Roskilde Idrætspark
24.
lørdag
11.15
RB 1906
-
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (13) 1 - 24. april • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
Karlslunde IF
Roskilde Idrætspark
24.
lørdag
11.30
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U12
U12 Drenge 4 8-mands (09) Forår • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Kalundborg GB
Roskilde Idrætspark
24.
lørdag
11.45
RB 1906
-
Herrer
U8
U8 drenge 5-mands (13) 1 - 24. april • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
IF Skjold Birkerød
Roskilde Idrætspark
24.
lørdag
12.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U17
U17 Drenge 1 (04) Forår • Pulje 2
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Brøndby Strand IK
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
24.
lørdag
12.20
RB 1906 (2)
-
Herrer
U7
U7 drenge 3-mands (14) - 24. april • Pulje 8
Roskilde Idrætspark
KFUM BK, Roskilde (1)
Roskilde Idrætspark
24.
lørdag
12.30
RB 1906
-
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (09) Forår • Pulje 5
Roskilde Idrætspark
KFUM BK, Roskilde
Roskilde Idrætspark
24.
lørdag
14.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U14
U14 Drenge Liga 2 (07) forår • Pulje 1
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
FC Helsingør
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
25.
søndag
09.30
RB 1906
-
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (07) Forår • Pulje 3
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Greve Fodbold
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
25.
søndag
10.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U11
U11 Drenge 1 8-mands (10) Forår • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Brøndbyernes IF
Roskilde Idrætspark
25.
søndag
11.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
Senior
Serie 2 • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Undløse BK
Roskilde Idrætspark
25.
søndag
11.00
Roskilde BK 2
-
Herrer
U17
U17 Drenge Øst 2 Forår (04-05) • Øst 2
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Hillerød Fodbold
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
25.
søndag
13.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U15
U15 Drenge Liga 2 (06) forår • Pulje 1
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
FC Helsingør
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
25.
søndag
14.00
Roskilde Boldklub
-
Herrer
U15
U15 Drenge 1 (06) Forår • Pulje 3
Roskilde Idrætspark
Holbæk B&I
Roskilde Idrætspark
25.
søndag
15.00
RB 1906
-
Herrer
Senior
Serie 6 - Forår • Pulje 4
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Tølløse BK
Roskilde Idrætspark Kunstgræs