Menu
Klubnyt 20. august kl. 11:52
FCR Camp i efterårsferien Roskildes fedeste fodbold Camp
Klubnyt
Tillykke til vores U17 som har vundet deres række i forårets turnering
Ungdomsnyt
Fodboldweekend for de mindste årgange
Klubnyt
Har du en god nyhed, et flot billede ....
Klubnyt
Senior opstart fra uge 29

DBU Sjælland

Ugens hjemmekampe
Oktober 2016
1.
lørdag
10.00
RB 1906
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (03) • Pulje 3
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
BSF
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
1.
lørdag
10.00
RB 1906
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (05) • Pulje 4
Roskilde Idrætspark
Frederikssund FB
Roskilde Idrætspark
1.
lørdag
10.18
RB 1906
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - Efterårsserie 1/10 • Pulje 4
Lejrehallen
FC Lejre
Lejrehallen
1.
lørdag
10.30
FC Roskilde
Herrer
U13
U13 Drenge Øst 2 8M (04) • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
GVI
Roskilde Idrætspark
1.
lørdag
11.12
RB 1906
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 2 - Efterårsserie 1/10 • Pulje 7, 2 baner
Spraglehøj Idrætsanlæg
Hvalsø IF
Spraglehøj Idrætsanlæg
1.
lørdag
11.30
RB 1906
Herrer
U15
U15 Drenge 2 (02) • Pulje 2
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Brøndbyernes IF
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
1.
lørdag
11.30
FC Roskilde
Herrer
U15
U15 Drenge Øst 2 (02) • Pulje 1
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Hørsholm-Usserød IK
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
1.
lørdag
11.30
RB 1906
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 2 - Efterårsserie 1/10 • Pulje 7, 2 baner
Spraglehøj Idrætsanlæg
IS Skævinge
Spraglehøj Idrætsanlæg
1.
lørdag
11.48
RB 1906
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - Efterårsserie 1/10 • Pulje 4
Lejrehallen
Skibby IK
Lejrehallen
1.
lørdag
13.00
FC Roskilde
Herrer
U19
U19 Drenge Divisionen 2016/17 • Div
Roskilde Idrætspark
Næsby
Roskilde Idrætspark
1.
lørdag
13.30
RB 1906
Herrer
Senior
Sjællandsserien • Pulje 2
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
TFC Odsherred
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
1.
lørdag
15.15
FC Roskilde
Herrer
U17
U17 Drenge Divisionen 2016/17 • Div
Roskilde Idrætspark
Næsby
Roskilde Idrætspark
2.
søndag
10.25
RB 1906
Herrer
U5
Jyske 3-bold Storstævne U5 Dr.(12) Ringsted 2.10 • Bane 1
Ringsted Stadion
Vallensbæk IF (2)
Ringsted Stadion
2.
søndag
11.00
RB 1906 (1)
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 8
Roskilde Idrætspark
Bramsnæs FB
Roskilde Idrætspark
2.
søndag
11.00
RB 1906
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands M (04) • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
B. 73, Slagelse
Roskilde Idrætspark
2.
søndag
11.05
RB 1906
Herrer
U5
Jyske 3-bold Storstævne U5 Dr.(12) Ringsted 2.10 • Bane 1
Ringsted Stadion
Vallensbæk IF (1)
Ringsted Stadion
2.
søndag
12.35
RB 1906 (1)
Herrer
U7
Jyske 3-bold Storstævne U7 Dr.(10) Ringsted 2.10 • Bane 5
Ringsted Stadion
Solrød FC (2)
Ringsted Stadion
2.
søndag
12.35
RB 1906 (2)
Herrer
U7
Jyske 3-bold Storstævne U7 Dr.(10) Ringsted 2.10 • Bane 6
Ringsted Stadion
Himmelev-Veddelev BK (2)
Ringsted Stadion
2.
søndag
13.35
RB 1906 (1)
Herrer
U7
Jyske 3-bold Storstævne U7 Dr.(10) Ringsted 2.10 • Bane 5
Ringsted Stadion
Himmelev-Veddelev BK (1)
Ringsted Stadion
2.
søndag
13.35
RB 1906 (2)
Herrer
U7
Jyske 3-bold Storstævne U7 Dr.(10) Ringsted 2.10 • Bane 6
Ringsted Stadion
Solrød FC (1)
Ringsted Stadion
2.
søndag
14.05
RB 1906 (2)
Herrer
U6
Jyske 3-bold Storstævne U6 Dr.(11) Ringsted 2.10 • Bane 7
Ringsted Stadion
Brøndbyernes IF (3)
Ringsted Stadion
2.
søndag
14.45
RB 1906 (1)
Herrer
U6
Jyske 3-bold Storstævne U6 Dr.(11) Ringsted 2.10 • Bane 6
Ringsted Stadion
Greve Fodbold (6)
Ringsted Stadion
2.
søndag
14.55
RB 1906 (2)
Herrer
U6
Jyske 3-bold Storstævne U6 Dr.(11) Ringsted 2.10 • Bane 7
Ringsted Stadion
Hundige BK
Ringsted Stadion
2.
søndag
15.15
RB 1906 (1)
Herrer
U6
Jyske 3-bold Storstævne U6 Dr.(11) Ringsted 2.10 • Bane 6
Ringsted Stadion
Brøndbyernes IF (2)
Ringsted Stadion
2.
søndag
16.00
RB 1906 (2)
Herrer
Senior
Serie 4 • Pulje 7
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Havdrup GI
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
4.
tirsdag
18.00
RB 1906
Herrer
U14
U14 Drenge 2 (03) • Pulje 3
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Brøndbyernes IF
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
4.
tirsdag
19.00
RB 1906
Herrer
Veteran
8-Veteran 2 • Pulje 5
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Monday FC, Vipperød
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
5.
onsdag
17.30
RB 1906
Herrer
U12
U12 Drenge 1 8-mands (05) • Pulje 4
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
LSF
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
5.
onsdag
19.00
FC Roskilde (Divisionen)
Herrer
U17
Ungdomspokal U17 Drenge (00-01) 16/17 • P1
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Slagelse B&I (Div)
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
5.
onsdag
19.00
RB 1906
Herrer
U17
U17 Drenge Mester (00) • Pulje 2
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Ringsted IF
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Ugens udekampe
September 2016
29.
torsdag
17.30
Viby IF
4 - 3
Herrer
U12
U12 Drenge 3 8-mands (05) • Pulje 5
Viby Idrætsanlæg
RB 1906
Viby Idrætsanlæg
29.
torsdag
17.30
Vallensbæk IF
10 - 3
Herrer
U11
U11 Drenge 2 8-mands (06) • Pulje 4
Vallensbæk Idrætscenter
RB 1906 (1)
Vallensbæk Idrætscenter
30.
fredag
17.00
KFUM BK, Roskilde
Herrer
U12
U12 Drenge 2 8-mands (05) • Pulje 4
Lillevang Idrætscenter
RB 1906
Lillevang Idrætscenter
Oktober 2016
1.
lørdag
10.00
FC Lejre
Herrer
U13
U13 Drenge 8-mands 2 (04) • Pulje 4
Osted Stadion
RB 1906
Osted Stadion
1.
lørdag
10.00
Borup IF
Herrer
U11
U11 Drenge 2 8-mands (06) • Pulje 5
Borup Stadion
RB 1906 (2)
Borup Stadion
1.
lørdag
10.18
Vindinge IF
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 2 - Efterårsserie 1/10 • Pulje 7, 2 baner
Spraglehøj Idrætsanlæg
RB 1906
Spraglehøj Idrætsanlæg
1.
lørdag
10.36
Skibby IK
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - Efterårsserie 1/10 • Pulje 4
Lejrehallen
RB 1906
Lejrehallen
1.
lørdag
10.36
Tølløse BK
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 2 - Efterårsserie 1/10 • Pulje 7, 2 baner
Spraglehøj Idrætsanlæg
RB 1906
Spraglehøj Idrætsanlæg
1.
lørdag
11.30
FC Lejre
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - Efterårsserie 1/10 • Pulje 4
Lejrehallen
RB 1906
Lejrehallen
1.
lørdag
12.00
Solrød FC
Herrer
U19
U19 Drenge 1 (98-99) • Pulje 3
Solrød Idrætscenter
RB 1906
Solrød Idrætscenter
1.
lørdag
12.00
Vipperød BK
Herrer
U17
U17 Drenge Mester (00) • Pulje 2
Vipperødhallen
RB 1906
Vipperødhallen
1.
lørdag
13.00
KB
Herrer
U14
U14 Drenge Øst 1 (03) • Pulje 1
Kunst, KB, P. Bangs Vej
FC Roskilde
Kunst, KB, P. Bangs Vej
1.
lørdag
13.30
Slagelse B&I
Herrer
U15
U15 Drenge Mester (02) • Pulje 2
Slagelse Stadion
RB 1906
Slagelse Stadion
2.
søndag
10.45
Svogerslev BK
Herrer
U5
Jyske 3-bold Storstævne U5 Dr.(12) Ringsted 2.10 • Bane 1
Ringsted Stadion
RB 1906
Ringsted Stadion
2.
søndag
11.25
Kværkeby IF (2)
Herrer
U5
Jyske 3-bold Storstævne U5 Dr.(12) Ringsted 2.10 • Bane 1
Ringsted Stadion
RB 1906
Ringsted Stadion
2.
søndag
12.05
Holbæk B&I (5)
Herrer
U7
Jyske 3-bold Storstævne U7 Dr.(10) Ringsted 2.10 • Bane 5
Ringsted Stadion
RB 1906 (1)
Ringsted Stadion
2.
søndag
12.05
Greve Fodbold (6)
Herrer
U7
Jyske 3-bold Storstævne U7 Dr.(10) Ringsted 2.10 • Bane 6
Ringsted Stadion
RB 1906 (2)
Ringsted Stadion
2.
søndag
13.00
Nykøbing FC
Herrer
U19
U19 Drenge Øst 2 Efterår (98-99) • P1
Anlæg syd (21)
RB 1906 2
Anlæg syd (21)
2.
søndag
13.05
Greve Fodbold (5)
Herrer
U7
Jyske 3-bold Storstævne U7 Dr.(10) Ringsted 2.10 • Bane 5
Ringsted Stadion
RB 1906 (1)
Ringsted Stadion
2.
søndag
13.05
Holbæk B&I (6)
Herrer
U7
Jyske 3-bold Storstævne U7 Dr.(10) Ringsted 2.10 • Bane 6
Ringsted Stadion
RB 1906 (2)
Ringsted Stadion
2.
søndag
14.15
Vor Frue IF (1)
Herrer
U6
Jyske 3-bold Storstævne U6 Dr.(11) Ringsted 2.10 • Bane 6
Ringsted Stadion
RB 1906 (1)
Ringsted Stadion
2.
søndag
14.25
Vor Frue IF (2)
Herrer
U6
Jyske 3-bold Storstævne U6 Dr.(11) Ringsted 2.10 • Bane 7
Ringsted Stadion
RB 1906 (2)
Ringsted Stadion
2.
søndag
15.15
Slagelse B&I
Herrer
U6
Jyske 3-bold Storstævne U6 Dr.(11) Ringsted 2.10 • Bane 7
Ringsted Stadion
RB 1906 (2)
Ringsted Stadion
2.
søndag
15.30
Nykøbing FC
Herrer
Senior
1. division • 1.Division
Enelco Arena
FC Roskilde
Enelco Arena
2.
søndag
15.35
Vallensbæk IF (2)
Herrer
U6
Jyske 3-bold Storstævne U6 Dr.(11) Ringsted 2.10 • Bane 6
Ringsted Stadion
RB 1906 (1)
Ringsted Stadion
4.
tirsdag
16.30
Brøndbyernes IF (1)
Herrer
U11
U11 Drenge 1 8-mands (06) • Pulje 3
Brøndby Stadion
RB 1906
Brøndby Stadion