Menu

Nyhed om kontingent og fodboldpasset

Bestyrelsen har på vores møde i juni besluttet at klubbens kontingentsatser reguleres, så vi kan fortsætte og udvikle det aktivitetsniveau, som årgangene har nu og vi kan tilbyde flere uddannede trænere på årgangene. Derudover har vi fortsat problemer med at skaffe nok sponsorer til både hold og aktiviteter.
De nye kontingent satser
U5-U8 - 1.000,- kr. pr år. Opkræves 2 gange om året. Første gang til januar 2019 og dernæst 1. juli 2019
U9-Senior - 1.600,00 kr. Opkræves 2. gang om året. Første gang til den 1. juli 2018
Kontingent er uændret for veteraner og passive medlemmer
Se alt om kontingent på vores hjemmeside www.RB1906.dk
Fodboldpas
Fra sæsonstart i august skal alle spillere og ledere uanset alder have aktiveret deres fodboldpas.
Hvis din e-mail adresse er opdateret i Klubofficesystemet (medlemsregistret), så har alle forældre/spillere fået en e-mail som beskriver hvad de skal gøre.
Men ellers findes der information på både www.dbu.dk og www.dbusjaelland.dk hjemmesider. Men udgangspunktet er at man skal downloade appen driblr, hvorefter den åbnes med dit dbu login og password.
Hvis ikke du har modtaget en mail fra DBU, som beskriver fremgangsmåden, så send en mail til FR@RB1906.dk, med oplysning om spillernavn og den e-mailadresse, som skal bruges.
Har du spørgsmål, så kontakt os
Har du spørgsmål til denne mail eller andet i klubben så kontakt os gerne.
Formand Henrik Andersen - tlf. 2944 4067 eller'
Kasserer Flemming Redøn - tlf. 2670 5951
Klubnyt 17. november kl. 15:08
RB 1906 og RB's venner sælger juletræer
Klubnyt
24. november kl. 15:19 Vi søger en ny Ungdomsudviklingstræner
Klubnyt
23. november kl. 14:37 Black Weekend tilbud
Klubnyt
06. november kl. 11:06 Juletræssalg i Roskilde Idrætspark
Klubnyt
04. november kl. 08:25 24Sport Julecup 2020 aflyst
Ugens hjemmekampe
December 2020
3.
torsdag
18.30
FC Roskilde
Herrer
Senior
2. division 2020/21 • Pulje 2
Roskilde Idrætspark
AB
Roskilde Idrætspark
5.
lørdag
11.00
Roskilde Boldklub
Herrer
U14
Træningskamp U14 Drenge Mester • Pulje 1
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Holbæk B&I
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
5.
lørdag
11.30
Roskilde Boldklub 2
Herrer
U11
VinterBold U11 Drenge 2 (10) 8v8 • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
Ringsted IF 2
Roskilde Idrætspark
6.
søndag
09.25
Roskilde Boldklub 1906 2
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 2 (11) 5v5 • Pulje 6
Himmelev Idrætspark
Himmelev-Veddelev BK 1
Himmelev Idrætspark
6.
søndag
10.00
RB 1906 1
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 1 (11) 5v5 • Pulje 4
Ølstykke Stadion
Lynge-Uggeløse IF 1
Ølstykke Stadion
6.
søndag
10.00
RB 1906 1
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 1 (12) 5v5 • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
Himmelev-Veddelev BK 1
Roskilde Idrætspark
6.
søndag
10.00
RB 1906 2
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 2 (12) 5v5 • Pulje 2
Viby Idrætsanlæg Kunstgræs
Himmelev-Veddelev BK 2
Viby Idrætsanlæg Kunstgræs
6.
søndag
10.20
RB 1906 1
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge 1 (13) 5v5 • Pulje 1
Brøndby Stadion
Brøndbyernes IF 1
Brøndby Stadion
6.
søndag
10.20
RB 1906 2
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 2 (12) 5v5 • Pulje 2
Viby Idrætsanlæg Kunstgræs
Gadstrup IF 1
Viby Idrætsanlæg Kunstgræs
6.
søndag
10.40
RB 1906 1
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge 1 (13) 5v5 • Pulje 1
Brøndby Stadion
Islev BK 1
Brøndby Stadion
6.
søndag
10.40
RB 1906 1
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 1 (11) 5v5 • Pulje 4
Ølstykke Stadion
Allerød Fodbold Klub 2
Ølstykke Stadion
6.
søndag
10.40
Roskilde Boldklub 1906 4
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 3 (11) 5v5 • Pulje 5
Holbæk Sportsby
Holbæk B&I 3
Holbæk Sportsby
6.
søndag
10.40
RB 1906 1
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 1 (12) 5v5 • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
Greve Fodbold 1
Roskilde Idrætspark
6.
søndag
12.07
RB 1906 (2)
Herrer
U7
U7 dr (14) ½ banestævne Tune 6/12 • Pulje 2
Tune Hallen
BSF (1)
Tune Hallen
6.
søndag
12.18
RB 1906 (2)
Herrer
U7
U7 dr (14) ½ banestævne Tune 6/12 • Pulje 2
Tune Hallen
Albertslund IF (1)
Tune Hallen
6.
søndag
12.20
Roskilde Boldklub 3
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 2 (11) 5v5 • Pulje 6
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Holbæk B&I 1
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
6.
søndag
13.11
RB 1906 (1)
Herrer
U7
U7 dr (14) ½ banestævne Tune 6/12 • Pulje 3
Tune Hallen
FK Sydsjælland 05
Tune Hallen
6.
søndag
13.33
RB 1906 (1)
Herrer
U7
U7 dr (14) ½ banestævne Tune 6/12 • Pulje 3
Tune Hallen
Taastrup FC (3)
Tune Hallen
Ugens udekampe
December 2020
1.
tirsdag
18.00
Holmegaard GB 1
Spillet
Herrer
U11
VinterBold U11 Drenge 3 (10) 8v8 • Pulje 1
Holmegårdhallen
Roskilde Boldklub 3
Holmegårdhallen
5.
lørdag
11.00
BK Rødovre
Herrer
U13
VinterBOLD 8-mands U-13 drenge 2 • Pulje 3
Rødovre Stadion Kunst
RB 1906
Rødovre Stadion Kunst
5.
lørdag
12.00
B.93
Herrer
U16
U16 Drenge Reservehold Øst 20/21 (05) • P2
Kunst, B93
Roskilde Bk
Kunst, B93
6.
søndag
08.45
Ringsted IF 2
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 2 (11) 5v5 • Pulje 6
Himmelev Idrætspark
Roskilde Boldklub 1906 2
Himmelev Idrætspark
6.
søndag
09.05
Ringsted IF 1
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 2 (11) 5v5 • Pulje 6
Himmelev Idrætspark
Roskilde Boldklub 1906 2
Himmelev Idrætspark
6.
søndag
10.00
Lyngby Boldklub 1921 1
Herrer
U8
VinterBold U8 Drenge 1 (13) 5v5 • Pulje 1
Brøndby Stadion
RB 1906 1
Brøndby Stadion
6.
søndag
10.00
Tuse IF
Herrer
U16
Træningskamp U16 Drenge 1 • Pulje 1
Tuse Kunstgræs 2020
Roskilde Boldklub
Tuse Kunstgræs 2020
6.
søndag
10.00
Ejby IF Fodbold
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 3 (11) 5v5 • Pulje 5
Holbæk Sportsby
Roskilde Boldklub 1906 4
Holbæk Sportsby
6.
søndag
10.20
Ølstykke FC 1
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 1 (11) 5v5 • Pulje 4
Ølstykke Stadion
RB 1906 1
Ølstykke Stadion
6.
søndag
10.20
Svogerslev BK
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 3 (11) 5v5 • Pulje 5
Holbæk Sportsby
Roskilde Boldklub 1906 4
Holbæk Sportsby
6.
søndag
10.20
FK Sydsjælland 05 1
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 1 (12) 5v5 • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
RB 1906 1
Roskilde Idrætspark
6.
søndag
10.40
Holbæk B&I 1
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge 2 (12) 5v5 • Pulje 2
Viby Idrætsanlæg Kunstgræs
RB 1906 2
Viby Idrætsanlæg Kunstgræs
6.
søndag
11.45
Greve Fodbold (2)
Herrer
U7
U7 dr (14) ½ banestævne Tune 6/12 • Pulje 2
Tune Hallen
RB 1906 (2)
Tune Hallen
6.
søndag
12.00
Holbæk B&I 2
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 2 (11) 5v5 • Pulje 6
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Roskilde Boldklub 3
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
6.
søndag
12.29
LSF
Herrer
U7
U7 dr (14) ½ banestævne Tune 6/12 • Pulje 2
Tune Hallen
RB 1906 (2)
Tune Hallen
6.
søndag
12.40
KFUM BK, Roskilde 1
Herrer
U10
VinterBold U10 Drenge 2 (11) 5v5 • Pulje 6
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Roskilde Boldklub 3
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
6.
søndag
13.22
BK Avarta (1)
Herrer
U7
U7 dr (14) ½ banestævne Tune 6/12 • Pulje 3
Tune Hallen
RB 1906 (1)
Tune Hallen
6.
søndag
13.44
Greve Fodbold (1)
Herrer
U7
U7 dr (14) ½ banestævne Tune 6/12 • Pulje 3
Tune Hallen
RB 1906 (1)
Tune Hallen