Menu

Meld dig ud

 

Ønsker du ikke længere af være medlem i RB06, så er det her, du melder dig ud.

Vi vil være taknemmelige for, hvis du fortæller os din begrundelse for at melde dig ud. Det kan jo skyldes flytning, mistet interesse og alt mulig andet, men uanset hvad vil vi gerne vide det. Og har du tips til gode ting i klubben eller noget, der kan blive bedre, så skriv det endelig.

Overvejer du at melde dig ud, men har ikke helt truffet beslutningen endnu, så er du velkommen til at kontakte din træner eller en fra bestyrelsen. Det kan jo være, at der er noget, vi kan hjælpe med.

 

Betingelser for udmeldelse

Du får ikke refunderet allerede betalt kontingent - og såfremt du skylder i kontingent, får du ikke fremsendt dit spillercertifikat.

Skylder du ikke noget, så sender vi spillercertifikatet så hurtigt som muligt til din adresse.

 

Jeg ønsker at melde mig ud af RB 1906: 

 

Vi ønsker dig held og lykke - du er velkommen i klubben en anden gang.

 

DBU Sjælland

Ugens hjemmekampe
Januar 2018
20.
lørdag
09.15
RB 1906
Herrer
U12
U12 Drenge SU (06) 8M VinterBOLD • Pulje 1
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Vallensbæk IF
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
20.
lørdag
10.00
RB 1906 (2)
Herrer
U6
U6 dr (12) ½ banestævne Hvalsø 20/1-18 • Pulje 1
Hvalsø Hallerne
Fløng-Hedehusene Fodbold
Hvalsø Hallerne
20.
lørdag
10.11
RB 1906 (1)
Herrer
U6
U6 dr (12) ½ banestævne Hvalsø 20/1-18 • Pulje 2
Hvalsø Hallerne
Måløv BK
Hvalsø Hallerne
20.
lørdag
10.55
RB 1906 (2)
Herrer
U6
U6 dr (12) ½ banestævne Hvalsø 20/1-18 • Pulje 1
Hvalsø Hallerne
Kværkeby IF
Hvalsø Hallerne
20.
lørdag
11.28
RB 1906 (1)
Herrer
U6
U6 dr (12) ½ banestævne Hvalsø 20/1-18 • Pulje 2
Hvalsø Hallerne
Himmelev-Veddelev BK (2)
Hvalsø Hallerne
20.
lørdag
11.45
RB 1906
Herrer
U17
U17 Drenge 1-2 (01-02) VinterBOLD • Pulje 1
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
FFB
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
20.
lørdag
12.00
FC Roskilde
Herrer
U14
U14 Drenge Øst (04) VinterBOLD • Pulje 1
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
Farum BK
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
20.
lørdag
12.51
RB 1906 (3)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Viby Sj. 20/1-18 • Pulje 3
Viby Sj. Idrætscenter
Albertslund IF (3)
Viby Sj. Idrætscenter
20.
lørdag
13.02
RB 1906 (2)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Viby Sj. 20/1-18 • Pulje 4
Viby Sj. Idrætscenter
Orient GI (2)
Viby Sj. Idrætscenter
20.
lørdag
13.46
RB 1906 (2)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Viby Sj. 20/1-18 • Pulje 4
Viby Sj. Idrætscenter
Taastrup FC (2)
Viby Sj. Idrætscenter
20.
lørdag
14.08
RB 1906 (3)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Viby Sj. 20/1-18 • Pulje 3
Viby Sj. Idrætscenter
Taastrup FC (3)
Viby Sj. Idrætscenter
20.
lørdag
15.03
RB 1906 (1)
Herrer
U8
U8 dr (10) ½ banestævne Viby Sj. 20/1-18 • Pulje 1
Viby Sj. Idrætscenter
AB
Viby Sj. Idrætscenter
20.
lørdag
15.25
RB 1906 (2)
Herrer
U8
U8 dr (10) ½ banestævne Viby Sj. 20/1-18 • Pulje 1
Viby Sj. Idrætscenter
RB 1906 (1)
Viby Sj. Idrætscenter
20.
lørdag
16.19
RB 1906 (1)
Herrer
U8
U8 dr (10) ½ banestævne Viby Sj. 20/1-18 • Pulje 1
Viby Sj. Idrætscenter
Rønnede IF
Viby Sj. Idrætscenter
20.
lørdag
16.19
RB 1906 (2)
Herrer
U8
U8 dr (10) ½ banestævne Viby Sj. 20/1-18 • Pulje 1
Viby Sj. Idrætscenter
AB
Viby Sj. Idrætscenter
Ugens udekampe
Januar 2018
20.
lørdag
10.22
Himmelev-Veddelev BK (1)
Herrer
U6
U6 dr (12) ½ banestævne Hvalsø 20/1-18 • Pulje 1
Hvalsø Hallerne
RB 1906 (2)
Hvalsø Hallerne
20.
lørdag
10.33
Køge BK (2)
Herrer
U6
U6 dr (12) ½ banestævne Hvalsø 20/1-18 • Pulje 2
Hvalsø Hallerne
RB 1906 (1)
Hvalsø Hallerne
20.
lørdag
10.55
FC Holte
Herrer
U6
U6 dr (12) ½ banestævne Hvalsø 20/1-18 • Pulje 2
Hvalsø Hallerne
RB 1906 (1)
Hvalsø Hallerne
20.
lørdag
11.00
Glostrup (1)
Herrer
Senior
Herresenior S2-S3 VinterBOLD • P3
Glostrup Idrætspark Kunstgræs
RB 1906
Glostrup Idrætspark Kunstgræs
20.
lørdag
11.17
Køge BK (1)
Herrer
U6
U6 dr (12) ½ banestævne Hvalsø 20/1-18 • Pulje 1
Hvalsø Hallerne
RB 1906 (2)
Hvalsø Hallerne
20.
lørdag
13.13
Orient GI (1)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Viby Sj. 20/1-18 • Pulje 3
Viby Sj. Idrætscenter
RB 1906 (3)
Viby Sj. Idrætscenter
20.
lørdag
13.24
Albertslund IF (2)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Viby Sj. 20/1-18 • Pulje 4
Viby Sj. Idrætscenter
RB 1906 (2)
Viby Sj. Idrætscenter
20.
lørdag
13.35
Køge BK (3)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Viby Sj. 20/1-18 • Pulje 3
Viby Sj. Idrætscenter
RB 1906 (3)
Viby Sj. Idrætscenter
20.
lørdag
14.08
Køge BK (2)
Herrer
U7
U7 dr (11) ½ banestævne Viby Sj. 20/1-18 • Pulje 4
Viby Sj. Idrætscenter
RB 1906 (2)
Viby Sj. Idrætscenter
20.
lørdag
14.52
Ringsted IF
Herrer
U8
U8 dr (10) ½ banestævne Viby Sj. 20/1-18 • Pulje 1
Viby Sj. Idrætscenter
RB 1906 (2)
Viby Sj. Idrætscenter
20.
lørdag
15.25
RB 1906 (2)
Herrer
U8
U8 dr (10) ½ banestævne Viby Sj. 20/1-18 • Pulje 1
Viby Sj. Idrætscenter
RB 1906 (1)
Viby Sj. Idrætscenter
20.
lørdag
15.47
Ringsted IF
Herrer
U8
U8 dr (10) ½ banestævne Viby Sj. 20/1-18 • Pulje 1
Viby Sj. Idrætscenter
RB 1906 (1)
Viby Sj. Idrætscenter
20.
lørdag
15.58
Rønnede IF
Herrer
U8
U8 dr (10) ½ banestævne Viby Sj. 20/1-18 • Pulje 1
Viby Sj. Idrætscenter
RB 1906 (2)
Viby Sj. Idrætscenter