Menu

Årgang 99/00 (U19)

U19 træningstider efterår 2017:

Mandage og torsdage kl. 18.30 - 20.00 på kunstbane 1 og tirsdage kl. 18.30 - 20.30 på kunstbane 2

Holdets stab

Træner
profil
Torben Algren Petersen
Målmandstræner
profil
Tom Pedersen

Spillerliste

ingen img
Albert Meinert Buhl
ingen img
Andreas Maarup
ingen img
Arthur Krogh Vergo
ingen img
Benjamin Snerle Trebbien
ingen img
Christian Algren-Petersen
ingen img
Emil Hatting Juhl Petersen
ingen img
Emil Malm Kristensen
ingen img
Eyad Adaoui
ingen img
Eyad Eladaoui
ingen img
Franko Ahmedpour
ingen img
haben michael
ingen img
Jakob Ehlers
ingen img
Kasper Nielsen
ingen img
Lucas Henriksen
ingen img
Ludvig Reinhold Mikkelsen
ingen img
Mads Hermansen
ingen img
Mads Schou Heisel
ingen img
Mads Zibrandtsen
ingen img
Marcus Remien
ingen img
Marius Fischer
ingen img
Mathias Jul Alberg
ingen img
Mathias Munck Nikolajsen
ingen img
Mathias Werup Bo
ingen img
Oliver Algren-Petersen
ingen img
Oliver Picuell Bahnert
ingen img
Rasmus Larsen
ingen img
Rustom Ftwt Hagos
ingen img
Tobias coff
ingen img
William Hildebrand

Holdets aktiviteter1999-00

Holdet har ingen fremtidige aktiviteter.

Næste kampU19 Drenge Øst 2 Efterår (99-00) • P1

Ude mod
IF Skjold Birkerød
20. aug
Kl. 13.00
Birkerød Stadion
U19 Drenge Øst 2 Efterår (99-00) - P1

StillingU19 Drenge Øst 2 Efterår (99-00) • P1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Værløse BK 1 1 0 0 3
2 Herfølge BK 1 1 0 0 3
3 B93 2 0 0 0 0 0
4 Brøndbyernes IF (2) 0 0 0 0 0
5 GVI 0 0 0 0 0
6 Himmelev-Veddelev BK 0 0 0 0 0
7 IF Skjold Birkerød 0 0 0 0 0
8 Kastrup 0 0 0 0 0
9 LSF 0 0 0 0 0
10 Lyngby Boldklub 0 0 0 0 0
11 RB 1906 0 0 0 0 0
12 Vordingborg IF 0 0 0 0 0
13 FA 2000 1 0 0 1 0
14 AB (2) 1 0 0 1 0

KampprogramU19 Drenge Øst 2 Efterår (99-00) • P1

August 2017

IF Skjold Birkerød
20. aug
Kl. 13.00
Ude
Birkerød Stadion

RB 1906

RB 1906
29. aug
Kl. 19.00
Hjemme
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

Kastrup
September 2017

Værløse BK
2. sep
Kl. 11.00
Ude
Værløse Stadion

RB 1906

RB 1906
10. sep
Kl. 14.00
Hjemme
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

Himmelev-Veddelev BK

Vordingborg IF
16. sep
Kl. 13.00
Ude
Vordingborg Stadion

RB 1906

RB 1906
24. sep
Kl. 12.00
Hjemme
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

Herfølge BK

GVI
30. sep
Kl. 15.00
Ude
GVI. Nymosen

RB 1906
Oktober 2017

RB 1906
8. okt
Kl. 12.00
Hjemme
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

B93 2

FA 2000
13. okt
Kl. 19.15
Ude
Kunst, Jens Jessens Vej

RB 1906

RB 1906
28. okt
Kl. 14.00
Hjemme
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

Lyngby Boldklub
November 2017

LSF
5. nov
Kl. 11.00
Ude
Ledøje Idrætscenter

RB 1906

RB 1906
11. nov
Kl. 12.00
Hjemme
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

AB (2)

Brøndbyernes IF (2)
18. nov
Kl. 13.00
Ude
Brøndby Stadion

RB 1906