Menu

Årgang 2011 (U8)

Velkommen til RB :-) 

Herunder er informationer om vores 2011 årgang.

Vi er rigtig glade for nye spillere, men vi har i øjeblikket en venteliste for at komme på holdet. Send en mail med navn, email, mobil og fødselsdato så du kan komme på ventelisten.

Så er træningstiderne for vinteren 2018 på plads, og vi træner mandag fra 16.30 – 19.00 i Tjørnegårdshallen.  Da vi er så mange er vi delt i to hold, så husk hvilket hold du spiller på :-) 

Da vi kun træner en gang om ugen forventer vi at i deltager hver gang, og vil vi rigtig gerne have en afmelding via Holdsport, så vi ved hvor mange der kommer.

Trænere: Jesper, Kim, Jasper, Jean, Kennie og Theis

Derudover spiller vi en masse kampe/stævner. Der er 3-4 kampe per stævne, og hver kamp er ved de fleste stævner 2x7 min - meget mere om dette på vores holdsport-side.

Turneringer vinter 2018:

Dato Aktivitet Mødested
2018-11-02 Fællesarrangement Roskilde Idrætspark, Rådmandshaven, Roskilde
2018-11-03 DBU indebold (B) // Hedehushallen Hedehushallen, Charlottegårdsvej 4, 2640 Hedehusene
2018-11-04 Nørrebro Cup Roskilde Idrætspark, Rådmandshaven, Roskilde
2018-11-04 DBU indebold // Vipperødhallen Vipperødhallen, Rensdyrvej 2, 4390 Vipperød
2018-11-05 Træning - Tjørngårdshallen (Hold 1 og 2) Tjørnegårdshallen, Hyrdehøj 3, 4000 Roskilde
2018-11-08 Ekstra træning på Kunsten Rådmandshaven 10, Kunstgræsbanen
2018-11-10 VinterBold U8 Drenge  // Roskilde Roskilde Idrætspark Kunstgræs
2018-11-11 DGI Junior League A - inde Lillerødhallerne
2018-11-11 VinterBold U8 Drenge 1 -  Roskilde Idrætspark Kunstgræs
2018-11-11 DGI Junior League C - inde -  Lillerødhallerne
2018-11-12 Træning - Tjørngårdshallen (Hold 1 og 2) Tjørnegårdshallen, Hyrdehøj 3, 4000 Roskilde
2018-11-15 Ekstra træning ude kunst RB kunsten
2018-11-17 Indoor Liga Cup 2018, Fredericia Roskilde Idrætspark, Rådmandshaven, Roskilde
2018-11-19 Træning - Tjørngårdshallen (Hold 1 og 2) Tjørnegårdshallen, Hyrdehøj 3, 4000 Roskilde
2018-11-22 Ekstra træning ude Kunsten RB Kunsten
2018-11-24 Aluline Cup - Tølløse Tølløse Hallen, Sportsvej 2, 4340 Tølløse
2018-11-24 VinterBold U8 Drenge 2 -  Lyngby Stadion
2018-11-25 VinterBold U8 Drenge 1 -  Topdanmark Hallen, Ballerup Idrætsby 36, 2750 Ballerup
2018-11-25 VinterBold U8 Drenge 2 -  Roskilde Idrætspark Kunstgræs
2018-11-26 Træning - Tjørngårdshallen (Hold 1 og 2) Tjørnegårdshallen, Hyrdehøj 3, 4000 Roskilde
2018-11-29 Ekstra træning ude Kunsten RB Kunsten
2018-12-02 Træningsstævne - udendørs Roskilde Idrætspark, Rådmandshaven, Roskilde
2018-12-03 Træning - Tjørngårdshallen (Hold 1 og 2) Tjørnegårdshallen, Hyrdehøj 3, 4000 Roskilde
2018-12-07 Trænermøde  
2018-12-09 DGI Junior League C - inde -  Frederikssund Hallerne - Hal B
2018-12-09 DGI Junior League D - inde -  Slangerup Idræts- og kulturcenter - Hal 2
2018-12-09 VinterBold U8 Drenge 2 -  NyBolig Park
2018-12-09 VinterBold U8 Drenge 1 -  Roskilde Idrætspark Kunstgræs
2018-12-09 DGI Junior League B - inde -  Slangerup Idræts- og kulturcenter - Hal 2
2018-12-09 VinterBold U8 Drenge 2 -  Kunst, Dragør Bk.
2018-12-10 Træning - Tjørngårdshallen (Hold 1 og 2) Tjørnegårdshallen, Hyrdehøj 3, 4000 Roskilde
2018-12-15 DBU stævne for let-øvede (Trælleruphallen) Trælleruphallen, Herslevvej 23A, 4000 Roskilde
2018-12-16 DBU stævne for øvede (Trælleruphallen) Trælleruphallen, Herslevvej 23A, 4000 Roskilde
2018-12-17 Træning - Tjørngårdshallen (Hold 1 og 2) Tjørnegårdshallen, Hyrdehøj 3, 4000 Roskilde
2018-12-27 Hjælpere til julestævnet Roskilde Hallerne
2018-12-29 SPAR NORD CUP 2018 - Roskilde Hallen Roskilde Hallerne
2019-01-05 Salgsbutikken Cup Roskilde Hallerne
2019-01-06 DBU stævne for let-øvede (Tune Hallen) Tune Hallen
2019-01-13 TopDanmark hallen, en kunstbane med tag over  
2019-01-13 DBU stævne for øvede (Tølløse Hallen) Tølløse Hallen, Sportsvej 2, 4340 Tølløse
2019-01-19 DGI Junior League A - inde Frederikssund Hallerne - Hal B
2019-01-20 DBU stævne for øvede (Strøby Hallen) Strøby Hallen
2019-01-27 VinterBold U8 Drenge 2 -  Roskilde Idrætspark Kunstgræs
2019-01-27 VinterBold U8 Drenge 2 -  Roskilde Idrætspark Kunstgræs
2019-01-27 VinterBold U8 Drenge 1 -  Rundforbi Stadion
2019-02-03 VinterBold U8 Drenge 2 -  Hillerød Stadion Kunstgræs
2019-02-03 VinterBold U8 Drenge 2 -  Brøndby Stadion
2019-02-03 VinterBold U8 Drenge 1 -  Kunst, Fælledparken
2019-02-23 DBU stævne for øvede (Hvalsø Hallen) Hvalsø Hallerne, Skolevej 5, 4330 Hvalsø
2019-02-23 DBU stævne for let-øvede (Viby Hallen) Viby Sj. Idrætscenter, Lindevej 32, 4130 Viby Sjælland
2019-03-02 DGI Junior League -  Lynge Stadion og Haller - Hal 1
2019-03-03 VinterBold U8 Drenge 2 -  Tune Stadion Kunstgræs
2019-03-03 VinterBold U8 Drenge 1 -  Kunst, Jens Jessens Vej
2019-03-03 VinterBold U8 Drenge 2 -  Brede Idrætsplads
2019-03-09 DBU stævne for øvede (Fløng Hallen) Fløng Hallen, Fløng Byvej 24, 2640 Hedehusene
2019-06-08 Fjord Cup 2019 - Pinsestævne  
2019-06-28 ​IKAST CUP 2019  
2019-07-29 DBU Fodboldskole // Roskilde  
2019-08-03 Brøndby Mini Cup  
2019-08-09 Kronborg Cup  

 

De bedste fodboldhilsner  fra trænerstaben

 cover photo, Billedet indeholder sandsynligvis: 22 personer, folk, der stÃ¥r, træ og friluftsliv