Menu

Årgang 2007 (U11)

Drengene fra årgang 2007

Vi er på Facebook hvor der løbende kommer nyheder om vores oplevelser fra kampe. Alle kan lægge billeder/indlæg på.

Du kan finde os ved at søge på; "RB 1906 årgang 2007". Du skal først anmode om at blive medlem. '

 

 

 

Holdets stab

Træner
ingen pic
Jawad Fagiri
Træner
ingen pic
Andreas Kisling
Træner
ingen pic
Morten Malmborg
Træner
ingen pic
Jeppe Kisling
Holdleder
profil
Niels Kloppenborg Laursen
Cheftræner
ingen pic
Jeppe Pagh

Spillerliste

ingen img
Adam Zilstorff Dalgaard
ingen img
Alan Javan
ingen img
Asger Enemark
ingen img
Aziz Ahmad Ejtemaie
ingen img
Benjamín Arnar Ólafsson
ingen img
Bertram Okholm-Naut
ingen img
Buster Lehmann Helver
ingen img
Christian Kornelius
ingen img
David Møller Gaardsted
ingen img
Emil Sørensen
ingen img
Esben Schwartz
ingen img
Frederik Mørk Jensen
ingen img
Furkan Emin Ôztürk
ingen img
Gustav Rothman Juvik
ingen img
Hedyatullah Noori
ingen img
Jacob Malmborg
ingen img
Johan Thulesen Lyngstrand
ingen img
Johannes Vemb Aa
ingen img
Kristian Anders Kofod
ingen img
Lauritz Kahl
ingen img
Mads Bjørn Merrild
ingen img
Magnus Sørensen
ingen img
Mahdi Ashouri
ingen img
Malte Hvitved Krog
ingen img
Marcus Christensen
ingen img
Marcus Hagmund Stirring
ingen img
Mathias Roland Rasmussen
ingen img
Mikkel Eldrup Meidahl
ingen img
Mikkel Lund Andersen
ingen img
Noah Jørgen Nielsen
ingen img
Noah Stolshøj
ingen img
Oliver N´diaye
ingen img
Phillip Troldegaard
ingen img
Rasmus Christian Fredslund
ingen img
Rasmus Holm Gorritzen
ingen img
Sigurd Mathis Hvideg
ingen img
Simon Johansen
ingen img
Teis Kloppenborg Hegelund
ingen img
Tobias Diesbjerg Normann Gade
ingen img
Tobias Lundø
ingen img
Tristan Zion Roesdahl
ingen img
Vincent Gaml

Holdets aktiviteter2007

Oktober 2017
24.
tirsdag

17:30 - 19:00

Træning
Specifik målmandstræning med Tom P.
Kunstbanerne
25.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
U11 Træning på kunst
Omklædningsrum
28.
lørdag

10:00 - 11:00

Kamp
RB 1906 - BSV af 2016
30.
mandag

17:30 - 18:45

Træning
U11 Træning på kunst
Rådmandshaven 10, Roskilde
31.
tirsdag

17:30 - 19:00

Træning
Specifik målmandstræning med Tom P.
Kunstbanerne
November 2017
1.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
U11 Træning på kunst
Omklædningsrum
4.
lørdag

10:30 - 11:30

Kamp
Espergærde IF - RB 1906
6.
mandag

17:30 - 18:45

Træning
U11 Træning på kunst
Rådmandshaven 10, Roskilde
7.
tirsdag

17:30 - 19:00

Træning
Specifik målmandstræning med Tom P.
Kunstbanerne
8.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
U11 Træning på kunst
Omklædningsrum
13.
mandag

17:30 - 18:45

Træning
U11 Træning på kunst
Rådmandshaven 10, Roskilde
14.
tirsdag

17:30 - 19:00

Træning
Specifik målmandstræning med Tom P.
Kunstbanerne
15.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
U11 Træning på kunst
Omklædningsrum
19.
søndag

12:30 - 13:30

Kamp
Næstved I.F. - RB 1906
20.
mandag

17:30 - 18:45

Træning
U11 Træning på kunst
Rådmandshaven 10, Roskilde
21.
tirsdag

17:30 - 19:00

Træning
Specifik målmandstræning med Tom P.
Kunstbanerne
22.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
U11 Træning på kunst
Omklædningsrum
25.
lørdag

11:00 - 12:00

Kamp
RB 1906 - Slagelse B&I
27.
mandag

17:30 - 18:45

Træning
U11 Træning på kunst
Rådmandshaven 10, Roskilde
28.
tirsdag

17:30 - 19:00

Træning
Specifik målmandstræning med Tom P.
Kunstbanerne
29.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
U11 Træning på kunst
Omklædningsrum
December 2017
4.
mandag

17:30 - 18:45

Træning
U11 Træning på kunst
Rådmandshaven 10, Roskilde
5.
tirsdag

17:30 - 19:00

Træning
Specifik målmandstræning med Tom P.
Kunstbanerne
6.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
U11 Træning på kunst
Omklædningsrum
11.
mandag

17:30 - 18:45

Træning
U11 Træning på kunst
Rådmandshaven 10, Roskilde
12.
tirsdag

17:30 - 19:00

Træning
Specifik målmandstræning med Tom P.
Kunstbanerne
13.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
U11 Træning på kunst
Omklædningsrum
Næste stævnekampe
Oktober 2015
31.
lørdag
09.00
RB 1906
Spillet
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge C (07) 5M Stævne • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
Slangerup & Omegn IF
Roskilde Idrætspark
31.
lørdag
09.25
Hjemmehold
Spillet
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge C (07) 5M Stævne • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
RB 1906
Roskilde Idrætspark
31.
lørdag
09.50
RB 1906
Spillet
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge C (07) 5M Stævne • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
KFUM BK, Roskilde
Roskilde Idrætspark
November 2015
15.
søndag
10.00
Slangerup & Omegn IF
Spillet
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge C (07) 5M Stævne • Pulje 1
Slangerup Stadion
RB 1906
Slangerup Stadion
15.
søndag
10.50
RB 1906
Spillet
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge C (07) 5M Stævne • Pulje 1
Slangerup Stadion
Himmelev-Veddelev BK
Slangerup Stadion
29.
søndag
10.00
RB 1906
Spillet
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge C (07) 5M Stævne • Pulje 1
Stadion Vest
Udehold
Stadion Vest
29.
søndag
10.50
RB 1906
Spillet
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge C (07) 5M Stævne • Pulje 1
Stadion Vest
Udehold
Stadion Vest
December 2015
13.
søndag
12.00
KFUM BK, Roskilde
Spillet
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge C (07) 5M Stævne • Pulje 1
Lillevang Idrætscenter
RB 1906
Lillevang Idrætscenter
13.
søndag
12.25
Hvalsø IF
Spillet
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge C (07) 5M Stævne • Pulje 1
Lillevang Idrætscenter
RB 1906
Lillevang Idrætscenter
13.
søndag
12.50
RB 1906
Spillet
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge C (07) 5M Stævne • Pulje 1
Lillevang Idrætscenter
Udehold
Lillevang Idrætscenter
Januar 2016
30.
lørdag
09.00
Himmelev-Veddelev BK
Spillet
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge C (07) 5M Stævne • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
RB 1906
Roskilde Idrætspark
30.
lørdag
09.25
Hjemmehold
Spillet
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge C (07) 5M Stævne • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
RB 1906
Roskilde Idrætspark
30.
lørdag
09.50
Hjemmehold
Spillet
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge C (07) 5M Stævne • Pulje 1
Roskilde Idrætspark
RB 1906
Roskilde Idrætspark
Februar 2016
7.
søndag
10.00
RB 1906
Spillet
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge C (07) 5M Stævne • Pulje 1
Mangler arrangør
Udehold
Mangler arrangør
7.
søndag
10.50
RB 1906
Spillet
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge C (07) 5M Stævne • Pulje 1
Mangler arrangør
Udehold
Mangler arrangør
Marts 2016
6.
søndag
10.00
RB 1906
Spillet
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge C (07) 5M Stævne • Pulje 1
Himmelev Idrætspark
KFUM BK, Roskilde
Himmelev Idrætspark
6.
søndag
10.25
Himmelev-Veddelev BK
Spillet
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge C (07) 5M Stævne • Pulje 1
Himmelev Idrætspark
RB 1906
Himmelev Idrætspark
6.
søndag
10.50
RB 1906
Spillet
Herrer
U9
VinterBold U9 Drenge C (07) 5M Stævne • Pulje 1
Himmelev Idrætspark
Udehold
Himmelev Idrætspark