Menu

Årgang 2005 (U13)

Årgang 2005 Træningstider sensommeren 2017:

Mandage kl. 17.00 -18.30

Onsdage kl. 17.30 - 19.00

på kunstbane 1.

Glade drenge efter 8-1 sejr!Sejersdans

Holdets stab

Træner
ingen pic
Thomas Justesen
Træner
ingen pic
Henrik Skov Nielsen
Træner
ingen pic
Allan Aagaard Kristensen
Træner
ingen pic
Nicolai Sjøgren
Træner
ingen pic
Thomas Eriksen
Holdleder
ingen pic
Lars Taxgaard
Holdleder
ingen pic
Lea Larsen

Spillerliste

profil
Adam Aagaard Olsen
profil
Alfred Berrtil Bubandt
profil
Anton Juel Jørgensen
ingen img
Ara Lalo
profil
Asbjørn Gersholm Baktoft
ingen img
August Beyer-Nielsen
ingen img
Carl Gustav Bruun Larsen
ingen img
David Ougaard
ingen img
Emil Kristensen
profil
Emil Løfvall Hamborg Johansen
profil
Frederik Green Thorsen
profil
Frederik Lang Sonnesen
ingen img
Herbert Jørn Otto
ingen img
Konstantin Kaliszan
ingen img
Mads Dige Thranum Pedersen
profil
Mads Justesen
profil
Magnus Gaston Larsen
ingen img
Marcus Freyberg Christiansen
profil
Oliver Bjørn Blixt
ingen img
Oliver Krogstrup
profil
Oskar Elias Skov Johansen
profil
Rasmus Eriksen
ingen img
Sebastian Taxgaard
ingen img
Simon Fritsen Virklund
ingen img
Simon Mebus
ingen img
Simon Sand
profil
Tobias Boholdt-Petersen
profil
Tobias Jepsen
profil
Victor Bohn Jonasen
profil
Victor Dreyer
ingen img
Victor Nordentoft-Madsen
ingen img
Younes Younis
profil
Yusuf Isik

Holdets aktiviteter2005

Holdet har ingen fremtidige aktiviteter.

Næste kampU13 Drenge 8-mands 1 (05) Efterår • Pulje 3

Hjemme mod
Farum BK
19. aug
Kl. 10.00
Roskilde Idrætspark
U13 Drenge 8-mands 1 (05) Efterår - Pulje 3

Næste kampU13 Drenge 8-mands 2 (05) Efterår • Pulje 4

Hjemme mod
Solrød FC
26. aug
Kl. 11.15
Roskilde Idrætspark
U13 Drenge 8-mands 2 (05) Efterår - Pulje 4

Næste kampU13 Drenge 8-mands 3 (05) Efterår • Pulje 5

Hjemme mod
Høje Tåstrup IF
26. aug
Kl. 10.00
Roskilde Idrætspark
U13 Drenge 8-mands 3 (05) Efterår - Pulje 5

StillingU13 Drenge 8-mands 1 (05) Efterår • Pulje 3

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Holbæk B&I 1 1 0 0 3
2 Albertslund IF 0 0 0 0 0
3 Brøndbyernes IF 0 0 0 0 0
4 Farum BK 0 0 0 0 0
5 Glostrup 0 0 0 0 0
6 Karlslunde IF 0 0 0 0 0
7 RB 1906 0 0 0 0 0
8 Tuse IF 0 0 0 0 0
9 Taastrup FC 0 0 0 0 0
10 KFUM BK, Roskilde 1 0 0 1 0

StillingU13 Drenge 8-mands 2 (05) Efterår • Pulje 4

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Borup IF 1 1 0 0 3
2 RB 1906 1 1 0 0 3
3 Bramsnæs FB 0 0 0 0 0
4 Holbæk B&I 0 0 0 0 0
5 Høng GF 0 0 0 0 0
6 Køge BK 0 0 0 0 0
7 Solrød FC 0 0 0 0 0
8 Sorø Freja 0 0 0 0 0
9 Nykøbing IF 1 0 0 1 0
10 Dianalund IF 1 0 0 1 0

StillingU13 Drenge 8-mands 3 (05) Efterår • Pulje 5

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Viby IF 1 1 0 0 3
2 FC Lejre 1 1 0 0 3
3 Greve Fodbold (2) 0 0 0 0 0
4 Hundige BK 0 0 0 0 0
5 Karlslunde IF 0 0 0 0 0
6 Solrød FC 0 0 0 0 0
7 Tune IF 0 0 0 0 0
8 Taastrup FC 0 0 0 0 0
9 Høje Tåstrup IF 1 0 0 1 0
10 RB 1906 1 0 0 1 0

KampprogramU13 Drenge 8-mands 1 (05) Efterår • Pulje 3

August 2017

RB 1906
19. aug
Kl. 10.00
Hjemme
Roskilde Idrætspark

Farum BK

Albertslund IF
26. aug
Kl. 11.00
Ude
Albertslund Stadion

RB 1906
September 2017

RB 1906
3. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Roskilde Idrætspark

KFUM BK, Roskilde

Brøndbyernes IF
9. sep
Kl. 11.30
Ude
Brøndby Stadion

RB 1906

RB 1906
16. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Roskilde Idrætspark

Tuse IF

Glostrup
24. sep
Kl. 10.00
Ude
Østervangsbanerne

RB 1906

RB 1906
30. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Roskilde Idrætspark

Holbæk B&I
Oktober 2017

Taastrup FC
7. okt
Kl. 11.15
Ude
NyBolig Park

RB 1906

RB 1906
28. okt
Kl. 11.15
Hjemme
Roskilde Idrætspark

Karlslunde IF

KampprogramU13 Drenge 8-mands 2 (05) Efterår • Pulje 4

August 2017

Nykøbing IF
2 - 7
Ude
Kongeengen

RB 1906

RB 1906
26. aug
Kl. 11.15
Hjemme
Roskilde Idrætspark

Solrød FC
September 2017

RB 1906
2. sep
Kl. 11.15
Hjemme
Roskilde Idrætspark

Dianalund IF

Bramsnæs FB
6. sep
Kl. 18.00
Ude
Bramsnæsvighallen

RB 1906

RB 1906
16. sep
Kl. 11.15
Hjemme
Roskilde Idrætspark

Holbæk B&I

Høng GF
23. sep
Kl. 11.30
Ude
Hønghallen

RB 1906

RB 1906
30. sep
Kl. 11.15
Hjemme
Roskilde Idrætspark

Køge BK
Oktober 2017

Sorø Freja
8. okt
Kl. 10.00
Ude
Sorø Stadion

RB 1906

RB 1906
28. okt
Kl. 12.30
Hjemme
Roskilde Idrætspark

Borup IF

KampprogramU13 Drenge 8-mands 3 (05) Efterår • Pulje 5

August 2017

Viby IF
5 - 2
Ude
Viby Idrætsanlæg

RB 1906

RB 1906
26. aug
Kl. 10.00
Hjemme
Roskilde Idrætspark

Høje Tåstrup IF
September 2017

RB 1906
3. sep
Kl. 12.30
Hjemme
Roskilde Idrætspark

Tune IF

Greve Fodbold (2)
10. sep
Kl. 10.00
Ude
Greve Idræts Center

RB 1906

RB 1906
16. sep
Kl. 12.30
Hjemme
Roskilde Idrætspark

Solrød FC

FC Lejre
19. sep
Kl. 18.00
Ude
Lejrehallen

RB 1906

RB 1906
30. sep
Kl. 12.45
Hjemme
Roskilde Idrætspark

Taastrup FC
Oktober 2017

Karlslunde IF
8. okt
Kl. 10.00
Ude
Karlslunde Stadion

RB 1906

RB 1906
14. okt
Kl. 10.00
Hjemme
Roskilde Idrætspark

Hundige BK