Menu

Årgang 01-02 (U17)

Træningstider efterår 2017:

Mandage kl. 19.00 - 20.30 på kunstbane 2

Tirsdage kl. 17.30 - 19.00 på kunstbane 1

Torsdage træner 1. holdet kl. 17.30 - 19.00 på kunstbane 1

og 2./3. holdet træner kl. 18.30 - 20.00 på græsbane 3.

Holdets stab

Målmandstræner
profil
Tom Pedersen
Cheftræner
profil
Lasse Bjørnholt
Træner
ingen pic
Carsten Lynggaard
Assistenttræner
ingen pic
Lasse Nielsen

Spillerliste

ingen img
Adam Mossin
ingen img
Anas Mohamed Shil
ingen img
Anton Dalsgaard
ingen img
Anton Langberg Hansen
ingen img
Anton Lund
ingen img
Anton Rømming Hillemann-Jensen
ingen img
August Oppfeldt
ingen img
Benjamin Nielsen
ingen img
Emil Sand
ingen img
Flemming Christian Knudsen
ingen img
Frederik Endahl
ingen img
Frederik Overbeck
ingen img
Ghaith Nayef
ingen img
Gustav Parslov Nørregaard
ingen img
Jakob Ehlers
ingen img
Janick Sloth Arentzen
ingen img
Joachim Fredrik Jørgensen
ingen img
Johan Emil Skov Johansen
ingen img
Karim Attiah
ingen img
Kasper Mortensen
ingen img
Knud Ruru Christensen
ingen img
Kristian Gørtz
ingen img
landi Demaj
ingen img
Linus Elias Birkedal
ingen img
Linus Roesdahl
ingen img
Lucas Frederiksen
ingen img
Lucas lindgren Akselbo
ingen img
Lukas Gudio
ingen img
Lukas Ruben Christoffersen
ingen img
Mads Borglykke
ingen img
Mads Zibrandtsen
ingen img
Magnus Holmgaard Schrøder
ingen img
Marius Fischer
ingen img
Martin Weyse
ingen img
Mathias Ingemann Francois Frandsen
ingen img
Mathias Vessel Mondrup
ingen img
Mathias Villumsen
ingen img
Mikkel Bæch
ingen img
Mogos Tesfamariam
ingen img
Mubarak Yousef Novremesh
ingen img
Murat Yalcin
profil
Nicolaj Moesgaard Christiansen
ingen img
Nicolaj Thorsgaard
ingen img
Nikolai Hinnum
ingen img
Nikolai Serge Christensen
ingen img
Palle Kakaie
profil
Phillip Raftgård
profil
Sebastian Lynggaard
ingen img
Simon Bækgaard Clausen
ingen img
Tobias Tryggvason
ingen img
Valdemar Krogh
ingen img
Victor Hansen
ingen img
Villads Wolffbrandt
ingen img
Yusof Razei

Holdets aktiviteter2001-02

Holdet har ingen fremtidige aktiviteter.

Næste kampU17 Drenge 1 (01) Efterår • Pulje 3

Hjemme mod
Mørkøv IF
19. aug
Kl. 12.00
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
U17 Drenge 1 (01) Efterår - Pulje 3

Næste kampU17 Drenge 2 (01) Efterår • Pulje 3

Hjemme mod
Svogerslev BK
22. aug
Kl. 17.30
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
U17 Drenge 2 (01) Efterår - Pulje 3

StillingU17 Drenge 1 (01) Efterår • Pulje 3

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Himmelev-Veddelev BK 1 1 0 0 3
2 RB 1906 1 1 0 0 3
3 Fc Hornsherred 0 0 0 0 0
4 Holbæk B&I 0 0 0 0 0
5 Jernløse/Undløse bk 0 0 0 0 0
6 Raklev GI 0 0 0 0 0
7 Svogerslev BK 0 0 0 0 0
8 KFUM BK, Roskilde 1 0 0 1 0
9 Mørkøv IF 1 0 0 1 0

StillingU17 Drenge 2 (01) Efterår • Pulje 3

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Karlslunde IF 1 1 0 0 3
2 Benløse IF 0 0 0 0 0
3 Fårevejle BK 0 0 0 0 0
4 Greve Fodbold 0 0 0 0 0
5 Himmelev-Veddelev BK 0 0 0 0 0
6 RB 1906 0 0 0 0 0
7 Ringsted IF 0 0 0 0 0
8 Svogerslev BK 0 0 0 0 0
9 Tuse IF 0 0 0 0 0
10 Svebølle BI 2016 1 0 0 1 0

KampprogramU17 Drenge 1 (01) Efterår • Pulje 3

August 2017

RB 1906
19. aug
Kl. 12.00
Hjemme
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

Mørkøv IF
September 2017

Fc Hornsherred
2. sep
Kl. 12.00
Ude
Skuldelev Idrætspark

RB 1906

RB 1906
9. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

KFUM BK, Roskilde

Holbæk B&I
16. sep
Kl. 11.00
Ude
SuRi Park

RB 1906

RB 1906
23. sep
Kl. 11.45
Hjemme
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

Raklev GI

Jernløse/Undløse bk
28. sep
Kl. 17.30
Ude
Jernløse-hallen

RB 1906
Oktober 2017

RB 1906
7. okt
Kl. 11.30
Hjemme
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

Svogerslev BK

Himmelev-Veddelev BK
12. okt
Kl. 18.00
Ude
Himmelev Idrætspark

RB 1906

KampprogramU17 Drenge 2 (01) Efterår • Pulje 3

August 2017

RB 1906
22. aug
Kl. 17.30
Hjemme
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

Svogerslev BK

Tuse IF
26. aug
Kl. 13.30
Ude
Tusehallen

RB 1906
September 2017

RB 1906
3. sep
Kl. 11.45
Hjemme
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

Ringsted IF

Benløse IF
10. sep
Kl. 11.00
Ude
Benløsehallen

RB 1906

Fårevejle BK
16. sep
Kl. 10.00
Ude
Faarevejle Stadion

RB 1906

RB 1906
23. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

Himmelev-Veddelev BK

Karlslunde IF
30. sep
Kl. 12.00
Ude
Karlslunde Stadion

RB 1906
Oktober 2017

RB 1906
7. okt
Kl. 10.00
Hjemme
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

Svebølle BI 2016

Greve Fodbold
15. okt
Kl. 11.00
Ude
Greve Idræts Center

RB 1906