Menu

FC Roskilde U17

Her kommer der lidt tekst om det enkelte hold - og gerne også et holdfoto.

Holdets stab

Træner
ingen pic
Jesper Andreasen
Holdleder
profil
Michael Pedersen
Assistent
profil
Johnny Spangenberg
Assistenttræner
ingen pic
Morten Rasmussen
Holdleder
profil
Marek Szankowski
Cheftræner
ingen pic
Morten Uddberg

Spillerliste

ingen img
Asger Larsen
profil
Benjamin Zeka
profil
christopher poulsen
profil
Conrad Frederik Kromann
ingen img
David Gitau
ingen img
Frederik Alexander Winther Lindberg
profil
Frederik Druedal Nielsen
profil
Fredrik Thisted
ingen img
Gabriel kabongo-bentzen
ingen img
Gustav Rugbjerg Lemke
ingen img
Henrik Gradholt Ravensbeck
ingen img
Lorent Selmani
ingen img
Mads Holten Christensen
profil
Magnus Bjørn Blixt
profil
Malthe S. Holmbjerg
ingen img
Marc Nybye Lund Sørensen
profil
Mathias K Johansen
profil
Max Johannes Whitta Fenger
ingen img
Mikkel Raagaard Knudsen
profil
Mohammad Fazal
profil
Mohammed Hussain
ingen img
Oliver Astradsson Juul Jenen
profil
Oliver Lauritsen
profil
Patrick Szankowski
ingen img
Tobias Matthiesen
ingen img
Valdemar Fuchs Jensen

Holdets aktiviteterFCR U 17

Januar 2018
19.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
Rådmandshaven
20.
lørdag

13:30 - 15:30

Træningskamp
Fc Roskilde U16 vs AB U17 Øst
Rådmandshaven
21.
søndag

12:30 - 14:00

Træningskamp
FC Roskilde - FC Helsingør
Rådmandshaven
22.
mandag

17:15 - 19:30

Træning
Styrke +Træning
Rådmandshaven
23.
tirsdag

17:00 - 18:45

Træning
Træning
Rådmandshaven
23.
tirsdag

18:45 - 20:15

Træningskamp
FCN U 16 - FCR U 17
Farum park
25.
torsdag

17:30 - 19:30

Træning
Styrke+Træning
Rådmandshaven
26.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
Rådmandshaven
28.
søndag

12:15 - 14:00

Træningskamp
Lyngby Liga/U 16 - Fc Roskilde
Lyngby Stadion
28.
søndag

12:30 - 14:30

Træningskamp
Fc Roskilde U16 vs HIK U16
Rådmandshaven
29.
mandag

17:00 - 20:00

Andet
Sluktørsten
Hørskætten 6C, 2630 Tåstrup
29.
mandag

17:15 - 19:30

Træning
Styrke +Træning
Rådmandshaven
30.
tirsdag

17:00 - 18:45

Træning
Træning
Rådmandshaven
30.
tirsdag

17:15 - 19:30

Træningskamp
Hb køge liga - Fcr U 17
Køge stadion, ringvejen 4-6, 4600 køge
30.
tirsdag

18:45 - 20:45

Andet
Fællesspisning
Rb
31.
onsdag

18:30 - 20:00

Træningskamp
Fc Roskilde U16 vs Fc Roskilde U15
Rådmandshaven
Februar 2018
1.
torsdag

17:30 - 19:30

Træning
Styrke+Træning
Rådmandshaven
2.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
Rådmandshaven
3.
lørdag

14:00 - 16:00

Træningskamp
FCR - B 93
Rådmandshaven
5.
mandag

17:15 - 19:30

Træning
Styrke +Træning
Rådmandshaven
6.
tirsdag

17:00 - 18:45

Træning
Træning
Rådmandshaven
8.
torsdag

17:30 - 19:30

Træning
Styrke+Træning
Rådmandshaven
9.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
Rådmandshaven
11.
søndag

12:00 - 14:00

Træningskamp
Slagelse - Fc Roskilde
11.
søndag

12:30 - 14:30

Træningskamp
Fc Roskilde U16 vs If Skjold Birkerød U17
Rådmandshaven
12.
mandag

17:15 - 19:30

Træning
Styrke +Træning
Rådmandshaven
13.
tirsdag

17:00 - 18:45

Træning
Træning
Rådmandshaven
13.
tirsdag

19:15 - 20:45

Andet
Fællesspisning
Rb klubhus
15.
torsdag

17:30 - 19:30

Træning
Styrke+Træning
Rådmandshaven
16.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
Rådmandshaven
17.
lørdag

17:00 - 18:00

Andet
Træningslejr - Spanien
Lufthaven
25.
søndag

13:15 - 15:15

Træningskamp
B93 U16 vs Fc Roskilde U16
Ved Sporsløjfen 10, 2100 Østerbro
26.
mandag

17:00 - 20:00

Andet
Sluktørsen
‭ Hørskætten 6C, 2630 Tåstrup
26.
mandag

17:15 - 19:30

Træning
Styrke +Træning
Rådmandshaven
27.
tirsdag

17:00 - 18:45

Træning
Træning
Rådmandshaven
Marts 2018
1.
torsdag

17:30 - 19:30

Træning
Styrke+Træning
Rådmandshaven
2.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
Rådmandshaven
3.
lørdag

13:00 - 14:00

Træningskamp
Jyllinge U16 vs Fc Roskilde U16
Jyllinge
3.
lørdag

14:00 - 16:00

Træningskamp
Fc Roskilde - Holbæk
Rådmandshaven
5.
mandag

17:15 - 19:30

Træning
Styrke +Træning
Rådmandshaven
6.
tirsdag

17:00 - 18:45

Træning
Træning
Rådmandshaven
6.
tirsdag

19:15 - 20:45

Andet
Fællesspisning
Rb klubhus
8.
torsdag

17:30 - 19:30

Træning
Styrke+Træning
Rådmandshaven
9.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
Rådmandshaven
10.
lørdag

15:30 - 17:15

Kamp
FC Roskilde - AB
11.
søndag

12:30 - 14:30

Træningskamp
Fc Roskilde U16 vs FFB U17
Rådmandshaven
12.
mandag

17:15 - 19:30

Træning
Styrke +Træning
Rådmandshaven
13.
tirsdag

17:00 - 18:45

Træning
Træning
Rådmandshaven
13.
tirsdag

19:00 - 20:25

Kamp
AB - FC Roskilde
15.
torsdag

17:30 - 19:30

Træning
Styrke+Træning
Rådmandshaven
16.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
Rådmandshaven
17.
lørdag

13:00 - 14:45

Kamp
Holbæk - FC Roskilde
19.
mandag

17:00 - 20:00

Andet
Sluktørsen
Hørskætten 6C, 2630 Tåstrup
19.
mandag

17:15 - 19:30

Træning
Styrke +Træning
Rådmandshaven
20.
tirsdag

17:00 - 18:45

Træning
Træning
Rådmandshaven
21.
onsdag

22:00 - 23:25

Kamp
Hvidovre IF (Division) - FC Roskilde (Division)
21.
onsdag

22:00 - 23:45

Kamp
Hvidovre IF (M) - FC Roskilde (Øst)
22.
torsdag

17:30 - 19:30

Træning
Styrke+Træning
Rådmandshaven
23.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
Rådmandshaven
24.
lørdag

15:30 - 17:15

Kamp
FC Roskilde - HIK
26.
mandag

17:15 - 19:30

Træning
Styrke +Træning
Rådmandshaven
27.
tirsdag

17:00 - 18:45

Træning
Træning
Rådmandshaven
27.
tirsdag

19:00 - 20:25

Kamp
FC Roskilde - Hvidovre IF
27.
tirsdag

19:15 - 20:45

Andet
Fællesspisning
Rb klubhus
29.
torsdag

17:30 - 19:30

Træning
Styrke+Træning
Rådmandshaven
30.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
Rådmandshaven
April 2018
2.
mandag

17:15 - 19:30

Træning
Styrke +Træning
Rådmandshaven
3.
tirsdag

19:15 - 20:45

Andet
Fællesspisning
Rb klubhus
7.
lørdag

14:15 - 16:00

Kamp
Næsby - FC Roskilde
10.
tirsdag

19:15 - 20:40

Kamp
FC Helsingør - FC Roskilde
14.
lørdag

15:30 - 17:15

Kamp
FC Roskilde - AC Horsens
21.
lørdag

13:00 - 14:45

Kamp
Hvidovre - FC Roskilde
24.
tirsdag

19:15 - 20:45

Andet
Fællesspisning
Rb klubhus
Maj 2018
1.
tirsdag

19:00 - 20:25

Kamp
FC Roskilde - HIK
5.
lørdag

15:30 - 17:15

Kamp
FC Roskilde - Næstved
8.
tirsdag

19:15 - 20:45

Andet
Fællesspisning
Rb klubhus
13.
søndag

13:00 - 14:45

Kamp
FC Helsingør - FC Roskilde
22.
tirsdag

19:00 - 20:25

Kamp
FC Roskilde - Holbæk B&I
26.
lørdag

15:30 - 17:15

Kamp
FC Roskilde - Slagelse B&I
29.
tirsdag

19:15 - 20:45

Andet
Fællesspisning
Rb klubhus
Juni 2018
2.
lørdag

15:30 - 17:15

Kamp
FC Roskilde - FK Viborg
5.
tirsdag

19:00 - 20:25

Kamp
B.93 - FC Roskilde
9.
lørdag

15:00 - 16:45

Kamp
Thisted - FC Roskilde
12.
tirsdag

19:15 - 20:45

Andet
Fællesspisning
Rb klubhus
16.
lørdag

15:15 - 17:00

Kamp
FC Roskilde - Nykøbing FC
18.
mandag

17:00 - 20:00

Andet
Sluktørsen
Hørskætten 6C, 2630 Tåstrup
19.
tirsdag

19:00 - 20:25

Kamp
FC Roskilde - Næstved

Næste kampUngdomspokal U17 Drenge (01-02) 17/18 • P1

Ude mod
Hvidovre IF (Division)
20. mar
Kl. 19.45
Avedøre Stadion Kunstgræs
Ungdomspokal U17 Drenge (01-02) 17/18 - P1

Næste kampUngdomspokal U16 Drenge (02) 17/18 • P1

Ude mod
Hvidovre IF (M)
20. mar
Kl. 18.00
Avedøre Stadion Kunstgræs
Ungdomspokal U16 Drenge (02) 17/18 - P1

Næste kampU17 Drenge Divisionen 2017/18 • Div

Hjemme mod
AB
10. mar
Kl. 15.30
Roskilde Idrætspark
U17 Drenge Divisionen 2017/18 - Div

Næste kampU16 Drenge Reservehold Øst Forår (02) • P2

Ude mod
AB
13. mar
Kl. 19.00
Akademisk Boldklub, Kunstgræs
U16 Drenge Reservehold Øst Forår (02) - P2

StillingU17 Drenge Divisionen 2017/18 • Div

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 FK Viborg 14 11 2 1 35
2 B.93 14 10 2 2 32
3 AC Horsens 13 10 1 2 31
4 AB 14 9 0 5 27
5 FC Helsingør 13 7 3 3 24
6 FC Roskilde 14 7 3 4 24
7 Næstved 14 7 2 5 23
8 HIK 14 6 4 4 22
9 Holbæk 14 5 5 4 20
10 Slagelse B&I 14 4 2 8 14
11 Næsby 14 3 1 10 10
12 Nykøbing FC 14 2 1 11 7
13 Thisted 14 0 4 10 4
14 Hvidovre 14 0 2 12 2

StillingU16 Drenge Reservehold Øst Forår (02) • P2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 AB 0 0 0 0 0
2 B.93 0 0 0 0 0
3 FC Helsingør 0 0 0 0 0
4 FC Roskilde 0 0 0 0 0
5 HIK 0 0 0 0 0
6 Holbæk B&I 0 0 0 0 0
7 Hvidovre IF 0 0 0 0 0
8 Næstved 0 0 0 0 0

KampprogramUngdomspokal U17 Drenge (01-02) 17/18 • P1

August 2017

FC Lejre (2)
0 - 3
Ude
Lejrehallen

Svogerslev BK (1)

Svogerslev BK (1)
1 - 7
livescore
Hjemme
Svogerslev Idrætspark

KFUM BK, Roskilde (Øst 1)

Bagsværd BK (M)
0 - 5
livescore
Ude
Bagsværd Stadion Kunstgræs

FC Roskilde (Division)
September 2017

Ballerup BK (M)
1 - 4
livescore
Ude
Top Danmark Hallen, kunstgræs

FC Roskilde (Division)
Oktober 2017

GVI (Øst 2)
0 - 7
livescore
Ude
Kunst, GVI. Nymosen

FC Roskilde (Division)
Marts 2018

Hvidovre IF (Division)
20. mar
Kl. 19.45
Ude
Avedøre Stadion Kunstgræs

FC Roskilde (Division)

KampprogramUngdomspokal U16 Drenge (02) 17/18 • P1

August 2017

Hundige BK (2)
2 - 4
Ude
Hundige Boldfælled

FC Roskilde (Øst)
September 2017

Vestia (M)
2 - 4
Ude
Kunst, Bavnehøj IA

FC Roskilde (Øst)
Oktober 2017

AIK 65 Strøby Fodbold (1)
5 - 7
Ude
Strøbyhallen Kunstgræs

FC Roskilde (Øst)
Marts 2018

Hvidovre IF (M)
20. mar
Kl. 18.00
Ude
Avedøre Stadion Kunstgræs

FC Roskilde (Øst)

KampprogramU17 Drenge Divisionen 2017/18 • Div

August 2017

FC Roskilde
1 - 4
livescore
Hjemme
Roskilde Idrætspark

B.93

AB
2 - 3
livescore
Ude
Akademisk Boldklub

FC Roskilde

FC Roskilde
2 - 2
livescore
Hjemme
Roskilde Idrætspark

Holbæk
September 2017

HIK
2 - 2
livescore
Ude
Kunst, HIK

FC Roskilde

FC Roskilde
4 - 1
livescore
Hjemme
Roskilde Idrætspark

Næsby

AC Horsens
3 - 0
livescore
Ude
CASA Arena Horsens

FC Roskilde

FC Roskilde
4 - 2
livescore
Hjemme
Roskilde Idrætspark

Hvidovre

Næstved
2 - 1
livescore
Ude
Næstved Stadion

FC Roskilde
Oktober 2017

FC Roskilde
3 - 2
livescore
Hjemme
Roskilde Idrætspark

FC Helsingør

Slagelse B&I
2 - 3
livescore
Ude
Slagelse Stadion

FC Roskilde

FK Viborg
3 - 3
livescore
Ude
Viborg FF´s anlæg

FC Roskilde
November 2017

FC Roskilde
13 - 0
livescore
Hjemme
Roskilde Idrætspark

Thisted

Nykøbing FC
1 - 7
livescore
Ude
Zoo Banen (11 mands kunst)

FC Roskilde

B.93
5 - 1
livescore
Ude
Kunst, B93

FC Roskilde
Marts 2018

FC Roskilde
10. mar
Kl. 15.30
Hjemme
Roskilde Idrætspark

AB

Holbæk
17. mar
Kl. 13.00
Ude
SuRi Park

FC Roskilde

FC Roskilde
24. mar
Kl. 15.30
Hjemme
Roskilde Idrætspark

HIK
April 2018

Næsby
7. apr
Kl. 14.15
Ude
ALPI Arena Næsby

FC Roskilde

FC Roskilde
14. apr
Kl. 15.30
Hjemme
Roskilde Idrætspark

AC Horsens

Hvidovre
21. apr
Kl. 13.00
Ude
Kæmpernes Arena

FC Roskilde
Maj 2018

FC Roskilde
5. maj
Kl. 15.30
Hjemme
Roskilde Idrætspark

Næstved

FC Helsingør
13. maj
Kl. 13.00
Ude
Helsingør Idrætspark

FC Roskilde

FC Roskilde
26. maj
Kl. 15.30
Hjemme
Roskilde Idrætspark

Slagelse B&I
Juni 2018

FC Roskilde
2. jun
Kl. 15.30
Hjemme
Roskilde Idrætspark

FK Viborg

Thisted
9. jun
Kl. 15.00
Ude
Lerpytter Anlæg

FC Roskilde

FC Roskilde
16. jun
Kl. 15.15
Hjemme
Roskilde Idrætspark

Nykøbing FC

KampprogramU16 Drenge Reservehold Øst Forår (02) • P2

Marts 2018

AB
13. mar
Kl. 19.00
Ude
Akademisk Boldklub, Kunstgræs

FC Roskilde

FC Roskilde
27. mar
Kl. 19.00
Hjemme
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

Hvidovre IF
April 2018

FC Helsingør
10. apr
Kl. 19.15
Ude
Helsingør Idrætspark Kunst

FC Roskilde
Maj 2018

FC Roskilde
1. maj
Kl. 19.00
Hjemme
Roskilde Idrætspark

HIK

FC Roskilde
22. maj
Kl. 19.00
Hjemme
Roskilde Idrætspark

Holbæk B&I
Juni 2018

B.93
5. jun
Kl. 19.00
Ude
B 93 Svanemølleanlæg.

FC Roskilde

FC Roskilde
19. jun
Kl. 19.00
Hjemme
Roskilde Idrætspark

Næstved