Menu

FC Roskilde U15

Her kommer der lidt tekst om det enkelte hold - og gerne også et holdfoto.

Holdets stab

Holdleder
profil
Rene Johansen
Træner
ingen pic
Mark Benjamin Rasch Jensen
Assistenttræner
profil
Remi Pauly

Spillerliste

ingen img
Albert Axel Damborg Madsen
profil
Alexander Jensen
profil
Andreas Christian Engmann Dahl
ingen img
Anton Nørvang-Holm
ingen img
August Lau Almstrup
ingen img
Benjamin Toelstang Riisgaard
profil
Christian Sandbeck Bruhn
ingen img
David Claridge jensen
ingen img
Filip Juel Glem
ingen img
Gustav Holmberg
ingen img
Hiva Alimoradi
ingen img
Hugo Bøje Munter
profil
Jacob Milo
ingen img
Jonathan Bolvig-Frøkjær
ingen img
Marcus Skovgaard
ingen img
Patrick Olsen Brochsgaard
profil
Pouya Azimi
ingen img
Sophus Tæstensen
ingen img
Victor Aundskov Johansen
ingen img
Victor Walther Øvlisen

Holdets aktiviteterFCR U 15

August 2017
19.
lørdag

11:15 - 12:25

Kamp
B93 - FC Roskilde
Rådmandshaven
21.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning
Rådmandshaven
22.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning DARUP
Darup
24.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
25.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
Rådmandshaven
27.
søndag

10:00 - 11:10

Kamp
FC Roskilde - Lyngby Boldklub 1921
28.
mandag

19:15 - 20:15

Træningskamp
FCR U15 - RB U16/17
Rådmandshaven
29.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning DARUP
Darup
31.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
September 2017
1.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
Rådmandshaven
4.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning
Rådmandshaven
5.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning DARUP
Darup
7.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
8.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
Rådmandshaven
10.
søndag

10:00 - 11:10

Kamp
FC Roskilde - Brøndbyernes IF
11.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning
Rådmandshaven
12.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning DARUP
Darup
14.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
15.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
Rådmandshaven
16.
lørdag

11:30 - 12:40

Kamp
FC København - FC Roskilde
18.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning
Rådmandshaven
19.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning DARUP
Darup
21.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
22.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
Rådmandshaven
24.
søndag

10:00 - 11:10

Kamp
FC Roskilde - Farum BK
25.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning
Rådmandshaven
26.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning DARUP
Darup
28.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
29.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
Rådmandshaven
Oktober 2017
1.
søndag

10:00 - 11:10

Kamp
FC Roskilde - B93
2.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning
Rådmandshaven
3.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning DARUP
Darup
5.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
6.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
Rådmandshaven
8.
søndag

13:30 - 14:40

Kamp
Lyngby Boldklub 1921 - FC Roskilde
9.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning
Rådmandshaven
10.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning DARUP
Darup
12.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
13.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
Rådmandshaven
16.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Træning
Rådmandshaven
17.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning DARUP
Darup
19.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
20.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
Træning
Rådmandshaven
24.
tirsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning DARUP
Darup
29.
søndag

13:30 - 14:40

Kamp
Brøndbyernes IF - FC Roskilde
November 2017
5.
søndag

10:00 - 11:10

Kamp
FC Roskilde - FC København
12.
søndag

13:30 - 14:40

Kamp
Farum BK - FC Roskilde

Næste kampU15 Drenge Øst 1 (03) efterår • Pulje 1

Ude mod
B93
19. aug
Kl. 11.15
B 93 Svanemølleanlæg.
U15 Drenge Øst 1 (03) efterår - Pulje 1

Næste kampUngdomspokalen U15 Drenge (03) 17/18 • Pulje 1

Ude mod
Gislinge BK (1)
30. aug
Kl. 18.30
Gislinge Stadion
Ungdomspokalen U15 Drenge (03) 17/18 - Pulje 1

StillingU15 Drenge Øst 1 (03) efterår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 B93 0 0 0 0 0
2 Brøndbyernes IF 0 0 0 0 0
3 Farum BK 0 0 0 0 0
4 FC København 0 0 0 0 0
5 FC Roskilde 0 0 0 0 0
6 Lyngby Boldklub 1921 0 0 0 0 0

KampprogramU15 Drenge Øst 1 (03) efterår • Pulje 1

August 2017

B93
19. aug
Kl. 11.15
Ude
B 93 Svanemølleanlæg.

FC Roskilde
September 2017

FC Roskilde
3. sep
Kl. 12.00
Hjemme
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

Lyngby Boldklub 1921

FC Roskilde
10. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

Brøndbyernes IF

FC København
16. sep
Kl. 11.30
Ude
Kunst, KB, P. Bangs Vej

FC Roskilde

FC Roskilde
24. sep
Kl. 10.00
Hjemme
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

Farum BK
Oktober 2017

FC Roskilde
1. okt
Kl. 10.00
Hjemme
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

B93

Lyngby Boldklub 1921
8. okt
Kl. 13.30
Ude
Lyngby Stadion

FC Roskilde

Brøndbyernes IF
29. okt
Kl. 13.30
Ude
Brøndby Stadion

FC Roskilde
November 2017

FC Roskilde
5. nov
Kl. 10.00
Hjemme
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

FC København

Farum BK
12. nov
Kl. 13.30
Ude
Farum Park

FC Roskilde

KampprogramUngdomspokalen U15 Drenge (03) 17/18 • Pulje 1

August 2017

Gislinge BK (1)
30. aug
Kl. 18.30
Ude
Gislinge Stadion

FC Roskilde (Øst 1)