Menu

FC Roskilde U14

Her kommer der lidt tekst om det enkelte hold - og gerne også et holdfoto.

Holdets stab

Træner
ingen pic
Mark Benjamin Rasch Jensen
Assistenttræner
profil
Remi Pauly
Holdleder
profil
Rene Johansen

Spillerliste

ingen img
Albert Axel Damborg Madsen
profil
Alexander Jensen
ingen img
Alexander Jensen
profil
Andreas Christian Engmann Dahl
ingen img
Anton Nørvang-Holm
ingen img
Arthur Rasmussen
profil
Arvid Birch Laursen
ingen img
August Lau Almstrup
profil
Benjamin Toelstang Riisgaard
profil
Christian Sandbeck Bruhn
ingen img
David Claridge jensen
ingen img
Filip Juel Glem
ingen img
Gustav Holmberg
ingen img
Hiva Alimoradi
ingen img
Hugo Bøje Munter
ingen img
Jacob Milo
ingen img
Jonathan Bolvig-Frøkjær
profil
Pouya Azimi
ingen img
Sophus Tæstensen
ingen img
Victor Aundskov Johansen
ingen img
Victor Walther Øvlisen

Holdets aktiviteterFCR U 14

Juni 2017
28.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Rådmandshaven
29.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Rådmandshaven
30.
fredag

16:00 - 17:30

Træning
Træning
Rådmandshaven
Juli 2017
3.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning i DARUP
DARUP
5.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Rådmandshaven
6.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Rådmandshaven
7.
fredag

16:00 - 17:30

Træning
Træning
Rådmandshaven
10.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning i DARUP
DARUP
12.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Rådmandshaven
13.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Rådmandshaven
14.
fredag

16:00 - 17:30

Træning
Træning
Rådmandshaven
17.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning i DARUP
DARUP
19.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Rådmandshaven
20.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Rådmandshaven
21.
fredag

16:00 - 17:30

Træning
Træning
Rådmandshaven
24.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning i DARUP
DARUP
26.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Rådmandshaven
27.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Rådmandshaven
28.
fredag

16:00 - 17:30

Træning
Træning
Rådmandshaven
31.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning i DARUP
DARUP
August 2017
2.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Rådmandshaven
3.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Rådmandshaven
4.
fredag

16:00 - 17:30

Træning
Træning
Rådmandshaven
7.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning i DARUP
DARUP
9.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Rådmandshaven
10.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Rådmandshaven
11.
fredag

16:00 - 17:30

Træning
Træning
Rådmandshaven
14.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning i DARUP
DARUP
16.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Rådmandshaven
17.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Rådmandshaven
18.
fredag

16:00 - 17:30

Træning
Træning
Rådmandshaven
21.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning i DARUP
DARUP
23.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Rådmandshaven
24.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Rådmandshaven
25.
fredag

16:00 - 17:30

Træning
Træning
Rådmandshaven
28.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning i DARUP
DARUP
30.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Rådmandshaven
31.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Rådmandshaven
September 2017
1.
fredag

16:00 - 17:30

Træning
Træning
Rådmandshaven
4.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning i DARUP
DARUP
6.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Rådmandshaven
7.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Rådmandshaven
8.
fredag

16:00 - 17:30

Træning
Træning
Rådmandshaven
11.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning i DARUP
DARUP
13.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Rådmandshaven
14.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Rådmandshaven
15.
fredag

16:00 - 17:30

Træning
Træning
Rådmandshaven
18.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning i DARUP
DARUP
20.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Rådmandshaven
21.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Rådmandshaven
22.
fredag

16:00 - 17:30

Træning
Træning
Rådmandshaven
25.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning i DARUP
DARUP
27.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Rådmandshaven
28.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Rådmandshaven
29.
fredag

16:00 - 17:30

Træning
Træning
Rådmandshaven
Oktober 2017
2.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning i DARUP
DARUP
4.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Rådmandshaven
5.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Rådmandshaven
6.
fredag

16:00 - 17:30

Træning
Træning
Rådmandshaven
9.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning i DARUP
DARUP
11.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Rådmandshaven
12.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Rådmandshaven
13.
fredag

16:00 - 17:30

Træning
Træning
Rådmandshaven
16.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning i DARUP
DARUP
18.
onsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Rådmandshaven
19.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning
Rådmandshaven
20.
fredag

16:00 - 17:30

Træning
Træning
Rådmandshaven

Næste kampU14 Drenge Øst 1 (03) forår • Pulje 1

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

StillingU14 Drenge Øst 1 (03) forår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Lyngby Boldklub 1921 9 8 0 1 24
2 Farum BK 9 7 2 0 23
3 Brøndbyernes IF 9 5 2 2 17
4 FC Roskilde 9 5 2 2 17
5 KB 9 4 1 4 13
6 B.93 9 3 2 4 11
7 AB 9 1 4 4 7
8 Nykøbing FC 9 2 1 6 7
9 HB Køge 9 1 3 5 6
10 HIK 9 0 1 8 1

KampprogramU14 Drenge Øst 1 (03) forår • Pulje 1

April 2017

HB Køge
1 - 3
livescore
Ude
Herfølge Stadion Kunst

FC Roskilde

FC Roskilde
0 - 1
livescore
Hjemme
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

Lyngby Boldklub 1921

HIK
1 - 2
livescore
Ude
Kunst, HIK

FC Roskilde

Farum BK
9 - 0
livescore
Ude
Right to Dream Park

FC Roskilde

FC Roskilde
3 - 1
livescore
Hjemme
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

Nykøbing FC
Maj 2017

FC Roskilde
3 - 1
livescore
Hjemme
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

KB

FC Roskilde
1 - 1
livescore
Hjemme
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

B.93
Juni 2017

Brøndbyernes IF
2 - 2
Ude
Brøndby Stadion

FC Roskilde

FC Roskilde
4 - 2
Hjemme
Roskilde Idrætspark

AB