Menu

FC Roskilde U13

Her kommer der lidt tekst om det enkelte hold - og gerne også et holdfoto.

Holdets stab

Træner
profil
Morten Lauritsen
Holdleder
profil
Christian Voie-Andersen
Assistenttræner
profil
Flemming Schou Nielsen
Assistenttræner
profil
Kevin Silva

Spillerliste

profil
Albert Emil Tang Støvring
profil
Alexander Rosengaard Engqvist
profil
Carl Severinsen
profil
Elias Holm Jørgensen
ingen img
Filip Juncker Sørensen
profil
Frederik Dreyer Jeppesen
profil
Frederik Hjortshøj Thyrrestrup
ingen img
Jonatan Hansen
ingen img
Lucas Barsøe
profil
Magnus L. Linnemann Jørgensen
ingen img
Markus Hansen
profil
Mikkel Noah Gylling
profil
Nicki Bentsen
profil
Praygod Pallangyo
profil
Sebastian Voie-Andersen
profil
Simon Høyer
profil
Snorre Espersen
ingen img
Tobias Lauritsen
profil
Valdemar Ilsøe

Holdets aktiviteterFCR U 14

Januar 2018
19.
fredag

16:00 - 18:00

Træning
Skadesforebyggende styrke/smidighedstræning i Katedralskolens hal med Anette
Katedralskolens hal
20.
lørdag

12:00 - 13:15

Kamp
FC Roskilde - Farum BK
Rådmandshaven
22.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
23.
tirsdag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
24.
onsdag

18:00 - 20:15

Træning
Træning i Rådmandshaven + Katedralskolen
Rådmandshaven
26.
fredag

10:30 - 21:30

Stævne
Viborg Elite Cup
Rådmandshaven
29.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
30.
tirsdag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
Februar 2018
1.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
2.
fredag

16:00 - 18:00

Træning
Skadesforebyggende styrke/smidighedstræning i Katedralskolens hal med Anette
Katedralskolens hal
4.
søndag

15:15 - 16:30

Kamp
AB - FC Roskilde
AB
5.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
6.
tirsdag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
8.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
9.
fredag

16:00 - 18:00

Træning
Skadesforebyggende styrke/smidighedstræning i Katedralskolens hal med Anette
Katedralskolens hal
10.
lørdag

12:00 - 13:30

Træningskamp
Malmø FF i Malmø
Rådmandshaven
11.
søndag

16:30 - 17:30

Træningskamp
Næstved ude
Næstved
12.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
13.
tirsdag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
14.
onsdag

17:15 - 18:30

Træningskamp
FCK ude
FCK
15.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
16.
fredag

16:00 - 18:00

Træning
Skadesforebyggende styrke/smidighedstræning i Katedralskolens hal med Anette
Katedralskolens hal
19.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
20.
tirsdag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
22.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
23.
fredag

16:00 - 18:00

Træning
Skadesforebyggende styrke/smidighedstræning i Katedralskolens hal med Anette
Katedralskolens hal
24.
lørdag

11:30 - 12:45

Kamp
KB - RB 1906
KB
26.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
27.
tirsdag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
Marts 2018
1.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
2.
fredag

16:00 - 18:00

Træning
Skadesforebyggende styrke/smidighedstræning i Katedralskolens hal med Anette
Katedralskolens hal
4.
søndag

12:00 - 13:15

Kamp
RB 1906 - Brøndbyernes IF
Rådmandshaven
5.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
6.
tirsdag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
8.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
9.
fredag

16:00 - 18:00

Træning
Skadesforebyggende styrke/smidighedstræning i Katedralskolens hal med Anette
Katedralskolens hal
10.
lørdag

14:00 - 15:30

Træningskamp
Helsingborg hjemme
Rådmandshaven
12.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
13.
tirsdag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
15.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
16.
fredag

16:00 - 18:00

Træning
Skadesforebyggende styrke/smidighedstræning i Katedralskolens hal med Anette
Katedralskolens hal
17.
lørdag

13:15 - 14:25

Kamp
OBS OBS flyttes til 21.3 Greve Fodbold - FC Roskilde
19.
mandag

16:30 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
20.
tirsdag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
22.
torsdag

16:30 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
23.
fredag

16:30 - 21:00

Andet
Træningslejr med U13 - i Tyrkiet
Kastrup
April 2018
2.
mandag

11:00 - 12:10

Kamp
FC Roskilde - Jægersborg BK
Rådmandshaven
7.
lørdag

11:15 - 12:25

Kamp
B93 - FC Roskilde
15.
søndag

10:00 - 11:10

Kamp
FC Roskilde - Sundby Bk/Fremad Amager
18.
onsdag

18:30 - 19:40

Kamp
AB (Øst 1) - FC Roskilde (Øst 1)
ABs baner
21.
lørdag

11:30 - 12:40

Kamp
AB - FC Roskilde
Maj 2018
9.
onsdag

13:00 - 18:00

Stævne
Kia Cup Esbjerg
Rådmandshaven
16.
onsdag

19:00 - 20:10

Kamp
FC Roskilde - Dragør BK
26.
lørdag

12:00 - 13:10

Kamp
HIK - FC Roskilde
Juni 2018
2.
lørdag

14:00 - 15:10

Kamp
FC Roskilde - FC Helsingør
9.
lørdag

14:00 - 15:10

Kamp
FC Roskilde - Næstved I.F.
17.
søndag

13:30 - 14:40

Kamp
Ishøj IF - FC Roskilde
Ishøj
23.
lørdag

13:30 - 14:40

Kamp
FC Roskilde - Holbæk B&I

Næste kampUngdomspokalen U14 Drenge (04) 17/18 • Pulje 1

Ude mod
AB (Øst 1)
18. apr
Kl. 18.30
Akademisk Boldklub
Ungdomspokalen U14 Drenge (04) 17/18 - Pulje 1

Næste kampU14 Drenge Øst (04) VinterBOLD • Pulje 1

Hjemme mod
Farum BK
20. jan
Kl. 12.00
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
U14 Drenge Øst (04) VinterBOLD - Pulje 1

Næste kampU14 Drenge Øst 1 (04) forår • Pulje 2

Ude mod
Greve Fodbold
17. mar
Kl. 13.15
Greve Idræts Center
U14 Drenge Øst 1 (04) forår - Pulje 2

StillingU14 Drenge Øst (04) VinterBOLD • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Lyngby Boldklub 1921 1 1 0 0 3
2 Brøndbyernes IF 1 1 0 0 3
3 AB 1 0 1 0 1
4 KB 1 0 1 0 1
5 Farum BK 1 0 0 1 0
6 FC Roskilde 1 0 0 1 0

StillingU14 Drenge Øst 1 (04) forår • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 AB 0 0 0 0 0
2 B93 0 0 0 0 0
3 Dragør BK 0 0 0 0 0
4 FC Helsingør 0 0 0 0 0
5 FC Roskilde 0 0 0 0 0
6 Greve Fodbold 0 0 0 0 0
7 HIK 0 0 0 0 0
8 Holbæk B&I 0 0 0 0 0
9 Ishøj IF 0 0 0 0 0
10 Jægersborg BK 0 0 0 0 0
11 Næstved I.F. 0 0 0 0 0
12 Sundby Bk/Fremad Amager 0 0 0 0 0

KampprogramUngdomspokalen U14 Drenge (04) 17/18 • Pulje 1

August 2017

Karlslunde IF (M)
0 - 13
livescore
Ude
Karlslunde Stadion

FC Roskilde (Øst 1)
September 2017

BK Avarta (M)
HHT
Ude
Espelundens Idrætsanlæg

FC Roskilde (Øst 1)

LSF (Øst 2)
2 - 3
livescore
Ude
Smørum Idrætscenter

FC Roskilde (Øst 1)
April 2018

AB (Øst 1)
18. apr
Kl. 18.30
Ude
Akademisk Boldklub

FC Roskilde (Øst 1)

KampprogramU14 Drenge Øst (04) VinterBOLD • Pulje 1

December 2017

Lyngby Boldklub 1921
3 - 1
Ude
Lyngby Stadion

FC Roskilde
Januar 2018

FC Roskilde
20. jan
Kl. 12.00
Hjemme
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

Farum BK
Februar 2018

AB
4. feb
Kl. 15.15
Ude
Akademisk Boldklub

FC Roskilde

KB
24. feb
Kl. 11.30
Ude
Kunst, KB, P. Bangs Vej

FC Roskilde
Marts 2018

FC Roskilde
4. mar
Kl. 12.00
Hjemme
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

Brøndbyernes IF

KampprogramU14 Drenge Øst 1 (04) forår • Pulje 2

Marts 2018

Greve Fodbold
17. mar
Kl. 13.15
Ude
Greve Idræts Center

FC Roskilde
April 2018

FC Roskilde
2. apr
Kl. 11.00
Hjemme
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

Jægersborg BK

B93
7. apr
Kl. 11.15
Ude
Kunst, B93

FC Roskilde

FC Roskilde
15. apr
Kl. 10.00
Hjemme
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

Sundby Bk/Fremad Amager

AB
21. apr
Kl. 11.30
Ude
Akademisk Boldklub

FC Roskilde
Maj 2018

FC Roskilde
16. maj
Kl. 19.00
Hjemme
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

Dragør BK

HIK
26. maj
Kl. 12.00
Ude
Kunst, HIK

FC Roskilde
Juni 2018

FC Roskilde
2. jun
Kl. 14.00
Hjemme
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

FC Helsingør

FC Roskilde
9. jun
Kl. 14.00
Hjemme
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

Næstved I.F.

Ishøj IF
17. jun
Kl. 13.30
Ude
Ishøj Idrætscenter

FC Roskilde

FC Roskilde
23. jun
Kl. 13.30
Hjemme
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

Holbæk B&I