Menu

FC Roskilde U13

Her kommer der lidt tekst om det enkelte hold - og gerne også et holdfoto.

Holdets stab

Træner
profil
Morten Lauritsen
Holdleder
profil
Christian Voie-Andersen
Assistenttræner
profil
Flemming Schou Nielsen
Assistenttræner
profil
Kevin Silva

Spillerliste

profil
Albert Emil Tang Støvring
profil
Alexander Rosengaard Engqvist
profil
Carl Severinsen
profil
Elias Holm Jørgensen
ingen img
Filip Juncker Sørensen
profil
Frederik Dreyer Jeppesen
profil
Frederik Hjortshøj Thyrrestrup
ingen img
Jonatan Hansen
ingen img
Lucas Barsøe
profil
Magnus L. Linnemann Jørgensen
ingen img
Markus Hansen
profil
Nicki Bentsen
profil
Nikolai Kirkeby
profil
Praygod Pallangyo
profil
Sebastian Voie-Andersen
profil
Simon Høyer
profil
Snorre Espersen
ingen img
Tobias Lauritsen
profil
Valdemar Ilsøe

Holdets aktiviteterFCR U 14

Oktober 2017
24.
tirsdag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
24.
tirsdag

18:00 - 20:00

Andet
Pantaktion SlukTørsten
SlukTørsten
25.
onsdag

18:30 - 19:40

Kamp
FC Roskilde - Brøndbyernes IF
Rådmandshaven
27.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
Skadesforebyggende styrke/smidighedstræning indendørs i Katedralskolens hal med Anette
Katedralskolens hal
28.
lørdag

14:00 - 15:10

Kamp
FC Roskilde - HIK
Rådmandshaven
30.
mandag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
31.
tirsdag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
November 2017
1.
onsdag

18:30 - 19:40

Kamp
Brøndbyernes IF - FC Roskilde
Brøndby
2.
torsdag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
3.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
Skadesforebyggende styrke/smidighedstræning indendørs i Katedralskolens hal med Anette
Katedralskolens hal
4.
lørdag

11:30 - 12:40

Kamp
Hørsholm-Usserød IK - FC Roskilde
Rådmandshaven
6.
mandag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
7.
tirsdag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
9.
torsdag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
10.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
Skadesforebyggende styrke/smidighedstræning indendørs i Katedralskolens hal med Anette
Katedralskolens hal
11.
lørdag

14:00 - 15:10

Kamp
FC Roskilde - Farum BK
Rådmandshaven
13.
mandag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
14.
tirsdag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
16.
torsdag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
17.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
Skadesforebyggende styrke/smidighedstræning indendørs i Katedralskolens hal med Anette
Katedralskolens hal
18.
lørdag

12:00 - 13:10

Kamp
KB - FC Roskilde
Rådmandshaven
20.
mandag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
21.
tirsdag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
23.
torsdag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
24.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
Skadesforebyggende styrke/smidighedstræning indendørs i Katedralskolens hal med Anette
Katedralskolens hal
26.
søndag

12:00 - 13:10

Kamp
FC Roskilde - HB Køge
Rådmandshaven
27.
mandag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
27.
mandag

23:59 - 01:14

Kamp
Lyngby Boldklub 1921 - RB 1906
28.
tirsdag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
30.
torsdag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
December 2017
1.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
Skadesforebyggende styrke/smidighedstræning indendørs i Katedralskolens hal med Anette
Katedralskolens hal
4.
mandag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
5.
tirsdag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
7.
torsdag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
8.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
Skadesforebyggende styrke/smidighedstræning indendørs i Katedralskolens hal med Anette
Katedralskolens hal
11.
mandag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
12.
tirsdag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
13.
onsdag

18:30 - 20:30

Andet
Pant aktion SlukTørsten
SlukTørsten
14.
torsdag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
15.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
Skadesforebyggende styrke/smidighedstræning indendørs i Katedralskolens hal med Anette
Katedralskolens hal
18.
mandag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
19.
tirsdag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
21.
torsdag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
Januar 2018
8.
mandag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
9.
tirsdag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
11.
torsdag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
12.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
SKadesforebyggende styrke/smidighedstræning i Katedralskolens hal med Anette
Katedralskolens hal
15.
mandag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
16.
tirsdag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
18.
torsdag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
19.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
SKadesforebyggende styrke/smidighedstræning i Katedralskolens hal med Anette
Katedralskolens hal
22.
mandag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
23.
tirsdag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
25.
torsdag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
26.
fredag

09:00 - 20:00

Stævne
Viborg Elite Cup
Rådmandshaven
26.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
SKadesforebyggende styrke/smidighedstræning i Katedralskolens hal med Anette
Katedralskolens hal
28.
søndag

12:00 - 13:15

Kamp
RB 1906 - Farum BK
29.
mandag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
30.
tirsdag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
Februar 2018
1.
torsdag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
2.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
SKadesforebyggende styrke/smidighedstræning i Katedralskolens hal med Anette
Katedralskolens hal
3.
lørdag

13:15 - 14:30

Kamp
AB - RB 1906
Rådmandshaven
5.
mandag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
6.
tirsdag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
8.
torsdag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
9.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
SKadesforebyggende styrke/smidighedstræning i Katedralskolens hal med Anette
Katedralskolens hal
10.
lørdag

11:00 - 12:30

Træningskamp
Malmø FF i Malmø
Rådmandshaven
12.
mandag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
13.
tirsdag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
15.
torsdag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
16.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
SKadesforebyggende styrke/smidighedstræning i Katedralskolens hal med Anette
Katedralskolens hal
19.
mandag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
20.
tirsdag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
22.
torsdag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
23.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
SKadesforebyggende styrke/smidighedstræning i Katedralskolens hal med Anette
Katedralskolens hal
24.
lørdag

11:30 - 12:45

Kamp
KB - RB 1906
KB
26.
mandag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
27.
tirsdag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
Marts 2018
1.
torsdag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
2.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
SKadesforebyggende styrke/smidighedstræning i Katedralskolens hal med Anette
Katedralskolens hal
4.
søndag

12:00 - 13:15

Kamp
RB 1906 - Brøndbyernes IF
Rådmandshaven
5.
mandag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
6.
tirsdag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
8.
torsdag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
9.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
SKadesforebyggende styrke/smidighedstræning i Katedralskolens hal med Anette
Katedralskolens hal
12.
mandag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
13.
tirsdag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
15.
torsdag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
16.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
SKadesforebyggende styrke/smidighedstræning i Katedralskolens hal med Anette
Katedralskolens hal
19.
mandag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
20.
tirsdag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
22.
torsdag

16:15 - 18:00

Træning
Træning i Rådmandshaven
Rådmandshaven
23.
fredag

17:00 - 18:30

Træning
SKadesforebyggende styrke/smidighedstræning i Katedralskolens hal med Anette
Katedralskolens hal

Næste kampU14 Drenge Øst 1 (04) efterår • Pulje 1

Hjemme mod
Brøndbyernes IF
25. okt
Kl. 18.30
Roskilde Idrætspark Kunstgræs
U14 Drenge Øst 1 (04) efterår - Pulje 1

Næste kampUngdomspokalen U14 Drenge (04) 17/18 • Pulje 1

Der er ingen fremtidige kampe på programmet

StillingU14 Drenge Øst 1 (04) efterår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Lyngby Boldklub 1921 9 9 0 0 27
2 Farum BK 9 7 0 2 21
3 HB Køge 9 6 1 2 19
4 KB 8 5 0 3 15
5 Brøndbyernes IF 7 3 0 4 9
6 Hørsholm-Usserød IK 9 2 1 6 7
7 FC Roskilde 7 1 0 6 3
8 HIK 10 0 0 10 0

KampprogramU14 Drenge Øst 1 (04) efterår • Pulje 1

August 2017

Lyngby Boldklub 1921
2 - 1
livescore
Ude
Lyngby Stadion

FC Roskilde
September 2017

HIK
1 - 2
livescore
Ude
Kunst, HIK

FC Roskilde

FC Roskilde
0 - 1
livescore
Hjemme
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

Hørsholm-Usserød IK

Farum BK
5 - 1
livescore
Ude
Farum Park

FC Roskilde

FC Roskilde
1 - 3
livescore
Hjemme
Roskilde Idrætspark

KB
Oktober 2017

HB Køge
2 - 1
livescore
Ude
Herfølge Stadion

FC Roskilde

FC Roskilde
0 - 6
livescore
Hjemme
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

Lyngby Boldklub 1921

FC Roskilde
25. okt
Kl. 18.30
Hjemme
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

Brøndbyernes IF

FC Roskilde
28. okt
Kl. 14.00
Hjemme
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

HIK
November 2017

Brøndbyernes IF
1. nov
Kl. 18.30
Ude
Brøndby Stadion

FC Roskilde

Hørsholm-Usserød IK
4. nov
Kl. 11.30
Ude
Hørsholm Idrætspark

FC Roskilde

FC Roskilde
11. nov
Kl. 14.00
Hjemme
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

Farum BK

KB
18. nov
Kl. 12.00
Ude
Kunst, KB, P. Bangs Vej

FC Roskilde

FC Roskilde
26. nov
Kl. 12.00
Hjemme
Roskilde Idrætspark Kunstgræs

HB Køge

KampprogramUngdomspokalen U14 Drenge (04) 17/18 • Pulje 1

August 2017

Karlslunde IF (M)
0 - 13
livescore
Ude
Karlslunde Stadion

FC Roskilde (Øst 1)
September 2017

BK Avarta (M)
HHT
Ude
Espelundens Idrætsanlæg

FC Roskilde (Øst 1)

LSF (Øst 2)
2 - 3
livescore
Ude
Smørum Idrætscenter

FC Roskilde (Øst 1)